KAZANMAYACAKLARINI GÖRÜP KAZANMAYA KİLİTLENENLERİN, KAZANMAK İÇİN YAPMAYACAKLARI ÇİRKİNLİK YOK!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Galiba, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına konuşma metni yazanlar, “faşizmin” ve “faşistliğin” ne olduğunu iyi bilmiyorlar.

Bilselerdi, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON’un) Çırağan Sarayı’ndaki 12’inci Genel Kurulu’nda (31 Aralık 2021 Cuma) yapacağı konuşma metnine “CHP’nin başındaki zat” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134171/-yeni-kuresel-yonetim-ve-ekonomi-sisteminde-hak-ettigimiz-yeri-almak-icin-harekete-gectik- sözcüklerinin ardından “… başında bulunduğu partinin genlerindeki faşistlik bir noktada işte böyle hortluyor” tümcesini yazmaz, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına okutmazlardı.

 

Bir CHP’li olarak, “… başında bulunduğu partinin genlerindeki faşistlik bir noktada işte böyle hortluyor” tümcesi ağırıma gitti!

 

www.gercekgundem.com internet gazetesinde “Erdoğan’dan MEB’e giden Kılıçdaroğlu’na: Bulunduğu partinin genlerindeki faşistlik hortluyor” https://www.gercekgundem.com/siyaset/319838/erdogandan-mebe-giden-kilicdarogluna-bulundugu-partinin-genlerindeki-fasistlik-hortluyor?utm_source=share-twitter başlıklı haberi görünce, saat 13.21’de, @BakiKarkol Twitter hesabımdan “YOOO!.. PARTİM CHP’MİN GENLERİNDE FAŞİSTLİK YOKTUR, DÜNYA LİDERİMİZ KEMAL ATATÜRK’ÜMÜZÜN GENLERİ VARDIR!..” https://twitter.com/BakiKarakol/status/1476861179377168386 diye paylaşımda bulundum.

Sonra da, bilmeme karşın, Türkçe Sözlük’ten, Google’dan, Fransızca kökenli “Faşizm” sözcüğünün tanımına baktım.

Şöyle yazıyorlardı:

“1. İtalya’da, Musolini’nin önderliği altında 1919’da başlayan, adını 1922-1943 yılları arasında iktidarda bulunan partiden alan, sendikalara, meslek kuruluşlarına dayanan, devlet sınırlarını genişletmek ereğini güden, tüm yetkilerin tek partinin ve tek kişinin elinde topladığı düzen.

  1. Demokratik düzen yerine aşırı, çarpıtılmış bir ulusçuluğa dayanan bir baskı düzeni kurmayı amaçlayan öğreti.”

 

Bu konuyu daha fazla uzatmıyor, burada nokta koyuyorum.

 

2022 yılına, TL’nin yabancı paralar karşısında değer yitirmesi ve hemen hemen her kaleme yüksek oranlarda gelen zamlarla girdik!

 

Toplumdan tepkiler yağınca, AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, önceki gün (1 Ocak 2022 Cumartesi) saat 15.18’de @birincimucahit Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Zam geldiği gibi gider… Anlık tepkiye lüzum yok. Biz başardık, yine sizlerle el ele biz başaracağız. Dolarda anlık tepki verenleri ne hale getirdik hatırlayınız, hem de bir gecede…” https://twitter.com/birincimucahit/status/1477252981313712131

 

Birinci “Dolarda anlık tepki verenleri ne hale getirdik hatırlayınız, hem de bir gecede…” tümcesiyle örnek verirken, Dolar’ın yukarıya doğru tırmandığından habersiz olamaz!

 

Mücahit Birinci böyle…

Bir diğer AKP’li, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, önceki gün İstanbul AKP İl Başkanlığı Konferans Salonu‘nda düzenlenen “Eğitim Programı”nın açılışındaki konuşmasında ettiği şu “Girmiş olduğu her seçimi kazanmış bir teşkilatın ve liderin yol arkadaşı, o teşkilatın mensubu birisi olarak, ben nasıl savunma hattında olabilirim? Benim ne işim var savunma hattında? Bana yakışan taarruz, sefer, zafer. Zafer evinde oturana nasip olmuyor. Zafer, seferde olana. Mevzu basit, kazanacağız. Ama bana şu soruyu sormayın: ‘Nasıl kazanacağız?‘ ‘Nasıl‘ı çöpe at. Kazanacağız. ‘Nasıl‘ı yok. Kazanacağız. Çünkü başka yolu yok. ‘Niçin kazanalım? Hep biz mi kazanacağız?‘ Bundan sonraki seçimleri kazanmayacaksan, bu zamana kadar olan seçimleri niye kazandın ki? Daha öteye gitmeyeceksen buraya kadar niye geldin ki? O yüzden soru yok. Nasıl kazanacağız, niye kazanacağız, neden kazanacağız? Onların hepsini çöpe… Kazanacağız ve Tayyip Erdoğan yeni Cumhurbaşkanımız olacak.” https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/akpden-zamlar-icin-aciklama-geldigi-gibi-gider-1896994 sözlere ne demeli?!

 

Bu sözlerde “itiraf”, “kabullenme” var.

Ve katılıyorum:

Kazanmaları çok zor!

Ama…

Şunu vurgulamalıyım ki…

Kazanmayacaklarını görüp “Kazanma”ya kilitlenenlerin, “Kazanmak” için yapmayacakları çirkinlik yoktur!

 

Kaygım…

12 Eylül öncesi günlerin benzerini yaşamak!

 

Tanrı, ülkemizi ve halkımızı, o “kanlı günler”i yeniden yaşamaktan korusun!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.