GAZETECİLİK, “ÜLKENİN 1 NUMARASINA SORULACAK SORULARI SORULMADAN ÖNCE HABER YAPMAK”TIR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Yeniçağ Gazetesi dün, internet sitesi www.yenicaggazetesi.com.tr’ede müthiş bir gazetecilik olayına imza attı.

Kutluyorum!

İşte gazetecilik budur!

 

Anımsayacaksınız…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, önceki gün (6 Aralık 2021 Pazartesi), Katar’a gidecekti.

Hareketinden önce, Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.  https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/133777/-turkiye-katar-iliskileri-iki-ulkenin-tarihine-dostluguyla-ve-potansiyeliyle-mutenasip-bir-sekilde-stratejik-perspektifle-gunden-gune-guclenmeye-baslamistir-

Ardından, “görevli muhabirler”in sorularını yanıtladı.

 

İşte burada duralım, Yeniçağ Gazetesi’nin, internet sitesi www.yenicaggazetesi.com.tr’de yaptığı müthiş gazeteciliğe bakalım:

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, basın toplantısında kendisine yöneltilecek sorulara yanıt vermeden çok çok önce, saat tam 12.01’de, spotu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar’a gitmeden önce yaptığı basın açıklamasında soruların önceden verildiği belirtildi” olan “Katar’a ziyareti öncesi Erdoğan’a sorulması için gazetecilere verilen sorular sızdı” https://www.yenicaggazetesi.com.tr/katara-ziyareti-oncesi-erdogana-sorulmasi-icin-gazetecilere-verilen-sorular-sizdi-491254h.htm başlıklı haberi yayına koydu.

 

Yeniçağ’ın “özel haber”i, “Katar’a resmi ziyaret kapsamında giden Erdoğan’a gazetecilerin sorularının önceden verildiği iddia edildi” tümcesiyle başlıyor, “İşte o sorular” diye sürüyor.

 

İlk soru, Anadolu Ajansı’ndan (AA’dan) Kaan Bozdoğan’dan:

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile iki hafta önce Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Ankara’da görüştünüz. Birleşik Arap Emirlikleri basını bu ziyareti, “Umut vadeden ilişkiler” şeklinde yorumladı ve ziyaretin Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ilişkileri yeni bir döneme taşıyacağını belirtti. Bugün de bir Arap coğrafyasının güçlü ülkelerinden biri olan Katar’a gidiyorsunuz. Bu kapsamda, Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ilişkilere dair değerlendirmeniz ne olur?

 

İkinci soru, DHA’dan (Demirören Haber Ajansı’ndan) Gülseli Kenarlı’dab:

Taliban Yönetimi konusunda ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği’nin yanı sıra 19 ülkenin imzaladığı ortak bir açıklamayla oldu. Açıklamada Taliban’ın, eski hükümet mensupları ve güvenlik personeline zarar vermeyecekleri yönündeki vaatlerini yerine getirmesi istendi. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Üçüncü soru, gene AA’dan ve gene Kaan Bozdoğan’dan:

Milli İstihbarat Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri, gerçekleştirdikleri operasyonlarla çok sayıda terör örgütü mensubunu etkisiz hale getiriyor. Dört gün önce de PKK/KCK’lı terörist Pervin Arslan ile örgütün sözde üst düzey sorumlularından Duran Kalkan’ın korumalığını yapan Emrah Adıgüzel MİT’in operasyonuyla Türkiye’ye getirildi. Küresel düzeyde faaliyet gösteren terör örgütlerine yönelik geniş coğrafyada sürdürülen söz konusu başarılı operasyonlara ilişkin değerlendirmeniz olur mu?

 

Dördüncü soru, A Haber’den Aslı Bilger Kutludağdan:

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2022’de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere görüşmelere başladı. Siz geçen asgari ücrete ilişkin, “Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış olacak. Asgari ücreti kayıpları telafi edecek düzeyde belirleyeceğiz“ demiştiniz. “Parti kulislerinden” denilerek medyaya yansıyan haberlerde asgari ücret için farklı farklı rakamlar telaffuz ediliyor. Bu konudaki son durum ve değerlendirmeniz nedir?

(AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, bu soruya gülümseyerek verdiği yanıtın ilk tümcesinde “Ama sen bu soruyla beni sıkıştırıyorsun” 

https://www.memurlar.net/haber/1004188/erdogan-dan-asgari-ucreti-soran-muhabire-beni-sikistiriyorsun.html diyor.)

 

 

Beşinci son soru da, CNNTürk’ten Mücahit Topçu’dan:

Önceki gün yaptığınız açıklamada kimi ürünlerde görülen fahiş fiyat artışlarının bir sebebinin de “piyasadaki aç gözlü fırsatçılar” olduğunu ifade etmiştiniz. Bazı ürünlerin marketten markete göre ciddi fiyat farklarıyla satıldığını görüyoruz. Önceki gün Siirt’te yaptığınız bir konuşmada, bu konuda “Çok da uzun olmayan bir sürede inşallah tüm bu fiyat hareketlerini makul ve istikrarlı bir çizgiye oturtacağız” dediniz. Bu konuda ne gibi çalışmalar yapılıyor?

 

Aynısı oluyor!

 

Sırada şaşma yok!

Bu dörtlüden başka soru soran yok!

Beş sorudan başka soru sormak da yok!

Ve…

Yazılı metin dışına çıkmak hiç yok!

 

Bu nasıl basın organize anlayışı?!

 

Bu nasıl gazetecilik?!

 

47 yıllık meslek yaşamımda ilk kere böyle bir basın organizasyonuna, gazeteciliğe tanık oluyorum, utanıyorum!

 

İlk kere de, Yeniçağ Gazetesi’nin müthiş gazeteciliğine tanık oluyorum, onur duyuyorum!

İyi ki varlar!

 

Yeniçağ Gazetesi’ne sızmayı, bilgilendirmeyi yapanı da kutlamak isterim!

 

Perdenin arkası bu kadar güzel, ne gösterilirdi!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı dün gece saat 23.30 sıralarında Katar’dan döndü.

Havalimanında soru aldı mı?

Aldıysa…

Ne soruldu, ne yanıt verdi?

Almadıysa…

Neden?..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.