“HAMDOLSUN HİÇ GÜNDEME GELMEDİ” DEMEK VE EMPERYALİST BÜYÜK TUZAK “YEŞİL KUŞAK PLANI”NA AMAN DİKKAT!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Emperyalist ABD’nin 46’ıncı “bunak” Başkanı Joe Biden, 24 Nisan 2021’de çıktı, 1915’deki Ermeni göç olayını “soykırım” olarak kabul ettiklerini açıkladı. https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/24-nisan-aciklamasi-bidenin-soykirim-terimini-kullanmasi-ne-anlama-geliyor-1830678
Anımsayın:
Biden 20 Ocak 2021 günü “ABD Başkanlık koltuğu”na resmen oturduktan günler, aylar sonra, 24 Nisan’a 2 kala, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını telefonla aradı.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına, 24 Nisan’da yapacağı konuşmada sözde “soykırım”ı tanıyacağını söyleyeceğini iletti.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı günlerce sessiz kaldı.
Bıden sözünün arkasında durdu…
Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın küçük olmasına karşın etkili/güçlü ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli saman alevi kesildi.
Cumhur İttifakı’nın yandan çarklısı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de esti, gürledi.
Cumhur İttifakı karşısındaki muhalefet partileri her zamanki gibi sözlü yergilerde bulundular.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, İletişim Başkanı gibi yüksek bürokratlar, Cumhur İttifakı İktidarı’nın yandaşları, yalakaları “14 Haziran 2021”i işaret ettiler, yazdılar, çizdiler, kasıla kala tv kanallarında dile getirdiler.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı o gün NATO zirvesine gidecekti, orada Biden’in ağzının payını verecekti, falan filan.
Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı yanlısı gazeteler bu içeriklerde manşetler attılar, haberler yaptılar.
Ve o gün -14 Haziran 2021- geldi çattı.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, Belçika’nın Başkenti Brüksel’de yapılacak “NATO Liderleri Zirvesi”ne katılmak için, 13 Haziran 2021 Pazar günü İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde, hareketinden önce basın toplantısı düzenledi; açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/128260/-nato-zirvesi-nde-muttefiklerimizle-birlikte-ittifaka-verdigimiz-onemin-altini-bir-kez-daha-cizecegiz-
Bir gazeteci “ABD yönetiminin 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımalarının Türkiye’ye karşı bir tutum olduğunu kabul edersek, bu zirveyle açıkladığınız hedeflerinize ulaşmanız ne kadar mümkün olabilir?” sorusunu yöneltti
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı “Sayın Biden’le geçmişte gerek evimde ziyaret etmek suretiyle, gerek Amerika’da bulunduğumuz yerde bir araya gelmek suretiyle birçok görüşmelerimiz oldu. Yani kendisi Obama’nın yardımcısı olduğu dönemde de yine sık sık görüştüğümüz bir dostumuz” dedi, ekledi:
“Şu anda da temenni ederim ki bu görüşmelerimizi aynı hassasiyet içerisinde yaparak 24 Nisan’ı unutturacak adımları da atmış oluruz.”

“24 Nisan’ı unutturacak adımları da atmış oluruz” mu?!
Bu, bu ne demek?!
Sözde “soykırım”ı kabul ettiklerine ilişkin sözlerini yalatmak gerekirken, “unutturmak” mı?!.

Dün de…
Biden’la -1,5 saat olacağı algısı pompalanan- baş başa görüşme bir saat gecikmeli gerçekleşti ve topu topu 35 dakika sürdü.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, dünya basınının karşısına Biden’sız, tek başına çıktı, görüşmeyle ilgili yarım saatlik bilgilendirmede bulundu, sonra da soruları yanıtladı.

Sorulardan biri, Biden’la baş başa görüşmede sözde “soykırım”ın gündeme gelip gelmediği idi.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının yanıtı “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi”! https://www.gercekgundem.com/siyaset/281335/chpli-ozelden-erdoganin-hamdolsun-24-nisan-gundeme-gelmedi-aciklamasina-videolu-yanit oldu.

Duyduklarıma inanamadım!
Onurum kırıldı!
Sırttan hançer yemiş gibi derin acı hissettim!
Yaşamımda ilk defa dakikalarca hüngür hüngür ağladım!

Gündeme gelmemesi, getirilmemesi, hele de “hamdolsun” sözcüğünü özellikle kullanmak –Tanrı aşkına- ne demek?!

Ey vah!
Vah ki vah!

Ve…
Çok daha vahimi…
13 Haziran 2021 Pazar günkü G7 ülkeleri bildirisiyle https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/g7de-cine-karsi-yesil-kusak-ve-yol-plani-6484063/, bir gün sonraki (14 Haziran 2021 Pazartesi) NATO bildirisindeki https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-57471476 “Çin” vurgusu!..

G7 ülkeleri bildirisinde, Çin’in etkisini azaltmak için “yeşil kuşak ve yeşil yol planı”nda “mutabakata” varıldığı; NATO bildirisinde ise “Çin’in davranışları, sisteme meydan okuma” olarak tanımlanıyordu.
Bu ne demek?!
Emperyalist Birleşik Krallık/İngiltere ile emperyalist ABD arasındaki “derin savaş”ın kazananı İngiltere’ydi.
Çin’in üzerine ilkin, “yeşil kuşak” sözcükleriyle kodlanan, İngiltere üretim ve kumandasındaki dinci cemaat ve tarikatlarla gidilecek.
Bu tarikat ve cemaatler, Cin coğrafyasındaki Türk kökenli Müslüman ülkelere taşınacaklar, o ülkelerde bakılıp beslenecek, çoğaltılacaklar, Çin’e saldırtılacaklar!
Çin, bölgesindeki IŞİD benzeri yapılanmaya kayıtsız kalmayacak, onları barındıran ülkelere askeri gücüyle bindirecek.
Bir yandan da, Türk ve Müslüman ülkelerinde yaşanacak Çin vahşetine karşı Türkiye’deki “Türk-İslam Sentezci” yönetimi ve bu senteze kendilerini kaptıran insanları kışkırtacak emperyalistler, Türk askerini, 30 yıl sürecek savaşın içine atacaklar!

Türkiye’de, düşünen herkesin, bu emperyalist oyunu/tuzağı öngörmesi, önlem alınmasına çırpınması “vatan ve vatandaşlık görevi”dir!
Öyle bir görev ki…
3’üncü Dünya Savaşı’nı çıkartmayacak, önleyecek büyük, yüce görev!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.