İŞTE AKP’NİN, AKP AĞIRLIKLI CUMHUR İTTİFAKI İKTİDARI’NIN “İLK”İ VE MADARACILIK OYNAYAN GENEL BAŞKAN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

AKP’nin ve AKP ağırlıklı Cumhur İttifakı İktidarı’nın, “kendi camiaları”da artık bir “ilk”i var!
Haklarını yemeyelim, teslim edelim!
AKP ve Cumhur İttifakı, Cumhur İttifakı İktidarı ortakları “ilk”leri ile övünebilirler, gururlanabilirler!
“İlk”lerinden, göğüs gere gere söz edebilirler!
Yergide bulunacaklara da ağızlarının payını verebilirler!
İktidarları sayesinde, yabancı ülkelere beyin, ekonomik, ekinsel (kültürel), sanatsal vb göçe, “camia”larından yeni bir göç eklendi!

Haberi okuduğumda, kalakaldım!
“Bu kadar da olmaz ki!” diye mırıldandım!

İnsanların, insanlığın zor, karanlık ve kanlı günler yaşadığı yıllarda insanlara, insanlığa kapılarını ardına kadar açan Atatürk Türkiye’sinde, şimdi, ülkenin insanları kaçıyor!

Düşman emperyalistler içimize o kadar girmişler!

Dünya lideri Kemal Atatürk’ün Türkiye’sinde “din”i, siyasalarına (politikalarına) “ana özne” yapan siyasi kadroların iktidarında, bir “ilahiyatçı Prof. Dr.” ülkesini terk etti!
“… terk etti” demeyelim, “… terk etmek zorunda kaldı, bırakıldı” diyelim!

O “İlahiyatçı Prof. Dr.” Mustafa Öztürk’tür!

Cumhuriyet Gazetesi’nin www.cumhuriyet.com.tr internet sitesi, Öztürk’ün haberini 15 Mart 2021 Pazartesi günü HEDEFTEKİ İLAHİYATÇI PROF. DR. MUSTAFA ÖZTÜRK TÜRKİYE’Yİ TERK ETTİ: “TEZ DANIŞMANLIKLARIMI CÜBBELİ İLE TACİZCİ NURULLAH’A DEVRETTİM”
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/hedefteki-ilahiyatci-prof-dr-mustafa-ozturk-turkiyeyi-terk-etti-tez-danismanliklarimi-cubbeli-ile-tacizci-1820809 başlığıyla verdi, aynen şöyle yazdı:
// Siyasal islamcılar tarafından hedef gösterilip ölümle tehdit edilen ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki öğretim görevliliğinden istifa etmişti.
Almanya’daki Münster Wilhelm Üniversitesi’nin İslam Teolojisi bölümünden davet alan Prof. Dr. Öztürk, akademik çalışmalarına devam etmek için bu sabah Almanya’ya gitti.
Uçağa binerken, Instagram hesabından “Artık gidelim… Yerli ve milli tımarhanede herkese ruh sağlığı dilerim” diye paylaşım yapan Prof. Dr. Öztürk, paylaşımına şu notu da ekledi:
“Doktora tez danışmanlıklarımı Cübbeli ile Sakarya’daki tacizci Nurullah’a devrettim. İlahiyat işleri artık onlara teslim.”
Prof. Dr. Mustafa Öztürk, uzun süre önce doktora öğrencileriyle yaptığı dersin gizli kayda alınarak sosyal medya üzerinden yayımlanması sonrasında, “Allah kelamını inkar ediyor” denilerek linçe uğramıştı.
Öztürk, sosyal medyada uğradığı lincin ardından 3 Aralık 2020’de emeklilik başvurusunu sosyal medya hesabından yayımlayarak “Bugün itibariyle akademiye, akademisyenliğe ve ilahiyat alemine veda ediyorum. Artık yeter. Benden bu kadar” ifadesini kullanmıştı. //

Sözcü Gazetesi’nin www.sozcu.com.tr internet sitesinin “Hedef gösterilen ilahiyat profesörü ülkeyi terk etti” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/hedef-gosterilen-ilahiyat-profesoru-ulkeyi-terk-etti-6316212/ başlıklı dünkü haberinde de, Öztürk’ün “katıldığı konferanslarda, cemaat ve tarikatlara yönelik eleştirileri nedeniyle hedef haline” geldiği, getirildiği vurgulanarak,
Karar Gazetesi’nde çıkan bir yazından şu alıntıya yer veriliyor:
“Badecilik, çocuk tecavüzcülüğü, yanmaz kefen satıcılığı, peygamber terlikçiliği gibi rezilliklerle gündeme gelen karikatür gibi tiplerin, Ehl-i Sünnet akidesinin en güvenilir temsilcisi olarak takip edildiği bu memlekette yapılacak en doğru şey, ‘sağlığı, özellikle de ruh sağlığını korumak’tan başka bir şey değildir.”

Ülkem adına!.
Halkım adına!..
Çok üzülüyorum!
İçim kan ağlıyor!

Böyle bir gelişme yaşanırken…
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, partisinin Gençlik Kolları’nın önceki günkü 6’ıncı olağan kongresinde “Bu kardeşiniz Atatürk Havalimanı’na indiği anda orada birisi vardı. O birisi ne yaptı? Hemen tankların arasından birilerinin yardımıyla oradan kaçıp Bakırköy Belediyesine sığındı. Daha sonra ne dedi? ‘Haberim olsaydı beklerdim’ dedi. Hayatın korkuyla geçmiş, korkaksın, bitiksin. Senin öyle bir derdin yok. Bu işler korkakların, bitiklerin işi değil, bu yürek ister. Sandalda kürek değil, yürek ister yürek”
https://www.akparti.org.tr/haberler/cumhurbaskanimiz-erdogan-genclik-kollari-6-olagan-kongremizde-konustu-15-03-2021-15-55-16/ sözleriyle yerdiği, Kamutay’ın (TBMM’nin) ikinci büyük partisi, partim CHP’min –ne yazık ki- başındaki “adı lazım değil” ne yapıyor?!
Dünkü grup konuşmasında “Ben tabii Ak Partili Gençlik Kollarındaki bütün gençleri seviyorum. Onlara sevgimi, saygımı da gönderiyorum. Onlara şunu söylemek isterim: Erdoğan hiç kimseden korkmaz sanıyorsunuz, ama Erdoğan benden korkuyor. Çünkü Erdoğan onun televizyon kanalında bile karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Çünkü o çok iyi biliyor ki çıkarsa karşıma onu madara edeceğim.” https://www.chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-tbmm-chp-grup-toplantisinda-konustu-16-mart-2021?q= diyerek “madaracılık” oynuyor!

Aaahhh ah!..

NOT: AKP’den sonra ortak MHP de yarın 13’üncü olağan büyük kongrelerinde Korana Virüsü önlemlerini ayaklar altına alacak, salgının yurda yayılmasına neden olacak!

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.