İYİ PARTİ TABANI, GENEL BAŞKANLARI AKŞENER’İN, CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLMAMASINDAN RAHATSIZ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

“Bir ulusun yazgısında söz sahibi olan, olacak, en başta siyasiler olmak kaydıyla, herkesin, ağzından çıkacak her sözcüğe, atacağı her adıma çok dikkat etmesi gerekir.

Etmezse…

Ulusuna, onarımı yılları alacak çok büyük zararlar verir!

Bırakın…

Bir tümceyi, bir sözcüğü; bir harfin yanlış söylenmesi…

Çok sıradan bir hareketin yanlış zamanda, yanlış yerde, yanlış biçimde yapılması…

Altından kalkınmayacak sorunlar yaratır, ulus batırır!..” tümcelerinin geçtiği ULUS YAZGISINDA SÖZ SAHİBİ OLAN/OLACAK HERKESİN AĞZINDAN ÇIKACAK SÖZCÜĞE, ATACAĞI ADIMA ÇOK DİKKAT ETMESİ GEREKİR!.. https://bakikarakol.com/ulus-yazgisinda-soz-sahibi-olan-olacak-herkesin-agzindan-cikacak-sozcuge-atacagi-adima-cok-dikkat-etmesi-gerekir/ başlıklı yazımın yayınlandığı 5 Kasım 2021 Cuma günü, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki partililerle birlikte Bingöl’deydi.

Şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişi, Akşener’i protesto etti.

Kocaeli İyi Parti Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, susturmak, ikna etmek için, sol kolunu boynuna doladığı protestocuya sinirleniyor!

Ve..

Kendine hakim olamıyor, küfür ediyor! https://www.gazeteduvar.com.tr/meral-aksenere-bingol-ziyaretinde-tepki-haber-1540839

Ertesi gün yayınladığı videoyla yanlışını kabullendi, Türk halkından özür diledi.

Olaya, Genel Başkan Akşener el koydu ve Türkkan’ın, Grup Başkanvekilliği’nden istifa etmesini istedi.

Türkkan istifa etti.

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, Grup Başkanvekilliği’nden istifanın yeterli olamayacağını, Milletvekilliğinden de istifa etmesi gerektiğini vurguladı, partisinin kurmaylarına, Türkkan’ın, Milletvekilliğinin düşürülmesi için çalışma başlatmalarını söyledi.

 

Basına kapalı yapılan dünkü grup toplantısında, Samsun Milletvekili Erhan Usta’yı, Lütfü Türkkan’dan boşalan Grup Başkanvekilliği’ne seçen İyi Parti’de, Genel Başkan Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanlığına aday olmamasının rahatsızlığı var.  

Bunu nereden çıkarıyorum?

Az aşağıda yazacağım.

Önce çok kısa bir anımsatma:

Akşener, 24 Eylül 2021 Cumartesi gecesi, Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ın canlı yayınlanan Liderler Özel programındaydı.

Orada, şu iki tümceyi ediyor:

“Ben Cumhurbaşkanlığı’na aday değilim… Başbakanlığa adayım…”

https://halktv.com.tr/gundem/meral-aksener-ben-cumhurbaskanligina-aday-degilim-basbakanliga-adayim-473550h

 

Aradan 39 gün geçiyor.

 

İyi Parti’nin Kars Kurucu İl Başkanı ve 2019 yerel seçimlerinde Kars Belediye Başkan adayı Settar Kaya 3 Kasım 2021 Çarşamba akşamı saat 18.22’de, facebook sayfasında CUMHURBAŞKANI MERAL AKŞENER

https://www.facebook.com/settar.kaya başlıklı yazısını yayınlıyor.

 

Dikkatlice okuduğumda, İyi Parti tabanında, Genel Başkanları Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığına adayı olmayacağını açıklamasından ötürü derin rahatsızlık olduğunu gördüm.

 

Ayrıntılara girmeden, yorumlar yapmadan, sizlerin de okumanız için yazıyı aşağıda olduğu gibi bilginize sunuyorum:

 

CUMHURBAŞKANI MERAL AKŞENER

Genel başkanımız Meral Akşener’in “Cumhurbaşkanı adayı değilim ”açıklaması üzerine parti disiplini açısından bu yazıyı yazmamam “Tabi ki sayın genel başkanım Başbakanlığa daha çok yakışırsınız ” demem gerekirdi.

Ancak, yaşım ve müktesebatım gereği “evet efendim” ci siyasetçi olma sürecini geride bıraktım. Memleket için doğru olduğuna inandığımı söylemek durumundayım.

Sayın genel başkan bu kararını açıkladığında “iyi oldu, kim aday olsun kargaşasını bitirdi” diye düşünmüştüm.

Fakat geçen süredeki gelişmeler hiçte öyle olmadığını gösteriyor.

Öncelikle Meral Akşener’in “aday değilim” açıklaması sonrasında millet ittifakı cephesinde Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenmede bir gevşeme olduğunu görüyorum.

Ülkemizde seçmenlerin yüzde 70’inin sağ seçmen olduğu bir gerçek. Son aylarda bu seçmenler kitleler halinde İYİ partiye kayıyor. Haklı olarak hepsinde Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde neden İYİ Parti’nin rolü olmasın ve neden Meral Akşener olmasın sıkıntısı var.

Birkaç günden beri İYİ parti il yönetimi olarak Kars’ta Kamu kurumlarını ziyaret ediyoruz, saha çalışması yapıyoruz.

Hemşerilerimizden aldığımız ilk soru “Genel başkan neden aday değil”, Bize fırsat vermeden cevabını da kendileri veriyorlar, “Kazanmaya en yakın aday Sayın Akşener’dir.” diyorlar.

Sayın genel başkanın aday olmadığını açıklaması ülke genelinde heyecanı düşürdüğü gibi, Cumhurbaşkanlığı seçimini de riske sokma tehlikesi taşıyor.

Türkiye’de kutuplaştırılan toplumunun asgari müştereklerde birleşmesi, kimseyi ayırmadan, siyasi düşünce, din, mezhep, etnik yapı farkı gözetmeden herkesi kucaklayacak bir atmosferin oluşması için Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığına ihtiyaç var.

Türkiye’nin geri kalmış Ortadoğu ülkeleri görünümünden kurtarılması, yüzünü tekrar çağdaş medeniyete dönmesi için Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığına ihtiyaç var.

Kadın Cinayetlerinde dünya rekoru kırdığımız, kadının toplumdaki statüsünün her geçen gün gerilediği Türkiye’de bir kadın Cumhurbaşkanı çok büyük anlam ifade eder.

Türkiye’nin komşularıyla sorunlarını çözmesi, dünyada yeniden saygın ve barıştan yana konumuna kavuşması için Meral Akşener’in girişimci, uzlaştırıcı, dirayetli liderliğine ihtiyaç var.

  1. yılına giren Cumhuriyetimiz ilk defa bir kadın Cumhurbaşkanı seçmeye bu kadar yaklaşmışken, bunu heba etmeye hakkımız var mı?

Merkel dünya siyaset ve idare tarihine damgasını vurdu, Türkiye de ayağına gelen Akşener fırsatını kaçırmamalıdır.

Şüphesiz Sayın Genel başkan memlekete olan sevdası gereği bu fedakârlıkta bulunmak istemiştir. Fakat kendisinin Cumhurbaşkanlığına olan ihtiyaç ta ortadadır.

Bu düşüncemi bugün yazıyorum, ilerleyen süreçte halkımızın bu talebinin geri çevrilemez bir noktaya ulaşacağını da hep birlikte yaşayıp, göreceğiz.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.