KAÇIŞLARI YOK, MEHMET CENGİZLER MAT OLACAKLAR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

14 Mayıs 2021 Cuma günü videokonferans sistemiyle partisinin teşkilatlarıyla bayramlaşmasında “Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. Niyetimiz Mayıs ayı sonuna kadar ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir” dedikten sonra “Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” tümcesini söyleyen AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının bugün toplanacak kabine bitiminde akşam saatlerinde yapacağı açıklamadan saatler önce İçişleri Bakanlığı dün sabah bir “Normalleşme Genelgesi” yayınladı.
İlginç olduğu kadar çelişkili!
Şöyle ki:
İçişleri Bakanlığı önceliği neden ve neye dayanarak aldı?!

Aldığı ve topluma uygulattığı kararların hiçbirine kendisi, taraftarları uymayan iktidarın pek sevdiği, koruyup kolladığı, gözde yüklenicilerinden (müteahhitlerinden) Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’in, avukatları aracılığıyla 15 Mayıs 2021 Cumartesi günkü Evrensel Gazetesi’nden Özer Akdemir’in “Cengiz’den Kazdağı köylülerine tehdit mektubu: Bakanlığa söyler kamulaştırırız” https://www.evrensel.net/haber/432975/cengizden-kazdagi-koylulerine-tehdit-mektubu-bakanliga-soyler-kamulastiririz
başlıklı haberinden, “Kazdağı’nın Halilağa bölgesinde işletmek istediği maden için köylülere mektup gönderdi”ğini ve “Topraklarınızı satın yoksa Maden Kanunu uyarınca Bakanlığa başvurup kamulaştırma isteyeceğiz” diye yazdığını Türk ve dünya kamuoyu öğrendi!

Böyle bir şey nasıl olabilirdi?!

Mehmet Cengiz’in bu zorbalığı bana, Filistin topraklarında, Müslüman Filistin halkına, Oruç Ayı’nda ve Oruç Bayramı’nda kan kusturan, -düne kadar- yaklaşık 200 ölüm, bin 300 küsur yaralanmaya ve çok ağır hasarlara neden olan Yahudi İsrail yönetiminin zulmünü anımsattı!

Rize Valiliğinin dün, topraklarını yiğitçe koruyan İkizdere köylülerine 15 gün süreli “eylem yasağı” kararıyla https://www.birgun.net/haber/rize-valiligi-nden-ikizdere-halkina-eylem-yasagi-344925?utm_source=webpush koruduğu Mehmet Cengiz, yaklaşık 5 yıl önce de Cumhuriyet Gazetesi’ni tehdit etmişti.

Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sitesi www.cumhuriyet.com.tr, 24 Haziran 2016 Cuma günlü “17/25 Aralık Yolsuzluk Operasyonları sırasında patlak veren ses kayıtlarında, ‘Milletin a… koyacağız’ diyen Cengiz İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz, Cumhuriyet’i telefonla aradı, “Adamı katil etmeyin” diyerek ölüm tehdidi savurdu” spotlu, “Mehmet Cengiz’den Cumhuriyet’e tehdit telefonu: Adamı katil etmeyin” https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/mehmet-cengizden-cumhuriyete-tehdit-telefonu-adami-katil-etmeyin-556895 başlıklı haberinde “Cumhuriyet Gazetesi bugün Türkiye’nin merakla beklediği ‘off-shore’ dosyasını açacağını manşetinden duyurdu. Panama skandalını ortaya çıkaran gazeteci konsorsiyumunun, Türkiye’den sadece Cumhuriyet’le paylaştığı belgelerin ilk bölümü yakında Cumhuriyet’te yayımlanacak” demiş, şöyle sürdürmüştü:
“Belgelerde adı geçen isimler arasında AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gözdesi Mehmet Cengiz, Rixos’un patronu Fettah Tamince, Bilal Erdoğan’ın eski ortağı Cihan Kamer, Remzi Gür, Ahmet Hamdi Topbaş ve Hayyam Garipoğlu bulunuyor.
Bu isimler arasında yer alan Cengiz İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz bugün Cumhuriyet Gazetesi’ni telefonla arayıp, ‘Adamı katil etmeyin’ diyerek tehdit etti. Bugün saat 14.15 sıralarında, Cumhuriyet’in İstanbul’daki merkez binasını arayan telefondaki ses, Mehmet Cengiz’in bizzat görüşmek istediğini belirterek telefonu Mehmet Cengiz’e bağladı.
‘Manşete koymuşsunuz fotoğrafımı sizde utanma yok mu?’ diyerek sözlerine başlayan Cengiz, ‘Sizinle savaşacağım. O kuleleri sokacağım size’ ifadelerini kullanıp, ‘P****enk herifler. Adamı katil etmeyin’ sözleriyle tehditler savurdu.
‘Adamı katil etmeyin’ diyerek ölüm tehdidi savuran Cengiz, hakaretlerinden sonra telefonu kapattı.”

AKP iktidarlarıyla palazlanan, şimdi AKP ağırlıklı “Cumhur İttifakı İktidarı” ile her istediği yerine gelen, her dediği yapılan Mehmet Cengiz’e; siyasetçi olarak bu ülkeye, bu ülke halkına dokuz doğurtmuş, 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in bir sözünü anımsatmak isterim:
“Satrançta bir değil, üç değil, beş değil, en az yedi sonrası yapacağınız hamleyi düşünecek, göreceksiniz. Düşünmez, görmezseniz, kaçışınız yoktur, mat olursunuz.”

“Tehditçi” Mehmet Cengiz bir gün sonrasını öngöremiyor!
Öngöremediği için, kaçışı yok, mat olacak!

Yalnız Mehmet Cengiz değil, Mehmet Cengizler de mat olacaklar!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.