MADEM “DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR”, NEDEN “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ” SİYASAMIZDAN VAZGEÇTİK?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Videoları, paylaşımları milyonlar tarafından izlenen, okunan organize suç örgütü başı Sedat Peker dün akşam saatlerinde attığı 24 tivit bloku https://www.gercekgundem.com/guncel/284207/suleyman-soylunun-kasasini-aciklayacagim-demisti-sedat-pekerden-cihan-eksiogluna-sok-suclamalar?utm_source=share-twitter ile gene bir numara gündem oldu.

Saat 21.49’da EYVAH, EYVAH!.. İLGİNÇ, ÇARPICI!.. NELER DE OLMUŞ!.. TIKLAYIP OKUMAK GEREK… https://twitter.com/BakiKarakol/status/1409584873489113099 paylaşımında bulundum.

Bu kadarıyla yetineceğim, bugün için planladığım konuya geçeceğim.

 

25 Haziran 2021 Cuma günü www.gercekgundem.com internet gazetesinin Erdoğan’ın milletvekilleri toplantısında Sedat Peker’le ilgili söyledikleri ortaya çıktı” başlıklı haberinde “Partisinin yeni anayasa çalışmaları hakkında Erdoğan, Türkiye’de şimdiye kadar hep darbeler sonrasında anayasa yapıldığını belirterek, ‘İlk kez gündemimizde sivil anayasa var ve bunun heyecanını yaşıyoruz. İnşallah sivil anayasa da bize nasip olacak’ görüşünü dile getirdi.”

https://www.gercekgundem.com/siyaset/283548/erdoganin-milletvekilleri-toplantisinda-sedat-pekerle-ilgili-soyledikleri-ortaya-cikti paragrafını okuduğumda, www.bakikarakol.com internet sitemde iki gün önce (23 Haziran 2021 Çarşamba) ABİ-KARDEŞ UĞUR DÜNDAR-YILMAZ ÖZDİL’DE YAĞLI KUYRUK ACISI VAR Kİ, BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER!.. https://bakikarakol.com/abi-kardes-ugur-dundar-yilmaz-ozdilde-yagli-kuyruk-acisi-var-ki-birbirlerine-dustuler/ başlıklı yazımda şu yazdıklarımı anımsadım:

“Hay Allah!

Ne güzel hazırlanmıştım!

Ülkemizde, dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüzden sonra, Anayasalar, siviller başaramadıkları için, askeri darbelerle yapıldı!

Anayasadaki değişiklikler de…

Sivil bilge insanların yazdıkları çağdaş Anayasa olarak anılan 61 Anayasası, 27 Mayıs 1960 askeri darbe sonrası yapıldı!

Halkoyuna sunuldu, kabul edildi.

61 Anayasası, emperyalistler ve emperyalistlerin yerel işbirlikçileri tarafından “Türkiye ve Türk halkı için fazla özgürlükçü, aşırı haklar veriyor” denilerek,  özgürlükleri, hakları tırpanlayan köklü değişiklikler 12 Mart 1971 askeri müdahale ile gerçekleşti.

Ve bugün yürürlükte olan 82 Anayasası da, 12 Eylül 1980 askeri darbe ile yaşamımıza girdi.

Bütün bunları daha ayrıntılı yazacaktım.

Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı ortaklarından AKP ile MHP’nin, köklü değişime uğrayan 61 Anayasası’nı hepten yürürlükten kaldıran 82 Anayasası yerine sivil yeni anayasa çalışmalarına değinecektim.

İttifak ve İktidar orağı AKP ile MHP’nin, sivil yeni anayasa için izledikleri yolun yanlışlığından ve kafalarındaki anayasanın içeriğinden ötürü, Türk halkı tarafından ret edileceği savında bulunacaktım.

Ortakların ‘sivil yeni anaya’ kararlılıkları ya da inatları, askeri darbeleri aratmayacak sivil bir darbeyi getirir mi?

O darbeyle kafalarındaki gerici anayasayı halka zorla kabul ettirirler mi?! sorularını soracaktım.

Olmadı.”

 

“Ülkemizde, dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüzden sonra, Anayasalar, siviller başaramadıkları için, askeri darbelerle yapıldı!

Anayasadaki değişiklikler de…” diye yazdıktan sonra, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının “Türkiye’de şimdiye kadar hep darbeler sonrasında anayasa yapıldığı”nı belirtmesi, beni “Demek ki yazılarımı, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı okumaz ama AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına konuşma metni yazanlar okuyorlar” biçiminde düşünmeye itti.

 

Bir gün sonra (26 Haziran 2021 Cumartesi)…

Duyuruları günler öncesinden yapılan köprünün temel atma töreninde, “Hep söylüyorum ya Aşık Veysel gibi biz dağları deldik” diyerek, Şirin sevdalısı Ferhat ile Aşık Veysel’i karıştırdığı konuşmasında, içte ve dışta dikkat ve tepki çeken şu sözleri etti:

“Kanal İstanbul’a karşı çıkıyorlar. Hem de ne karşı çıkma. Siyasetteki ferasetsizliklerini, icradaki kifayetsizliklerini, proje üretmekteki kısırlıklarını bir kenara bıraktım, devlet adabını bile hiçe sayarak, akıllarına ne gelirse söylüyorlar. Yatırımcıları tehdit ediyorlar. Şu hale bak ya. ‘Biz geliyoruz.’ E? Geldiğimizde bilesiniz ki size ödeme yapmayacağız. Sizin elinizden bu yatırımları alacağız.’ Bankaları tehdit ediyorlar. Hatta hızlarını alamayıp projeye ilgi duyan ülkeleri de tehdit ediyorlar. Bu ne terbiyesizliktir ya? Devletlerde devamlılık esastır. Bunlar devlet terbiyesi de görmediler. Siz nasıl devlet yönetimine talipsiniz ya? Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar. Bunları da öğren. Bunları bilmeden bir yere varamazsınız. Bunlar tam manasıyla çaylak. Devlet yönetimi nedir haberleri yok. Ödeme yapmazmış…”   

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/128518/-kanal-istanbul-ulkemizin-en-onemli-degerlerinden-biri-olarak-tarihteki-yerini-alacaktir-

 

Hadi, siyasi amaçlı söylemleri bir kenara koyalım…

Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar” ne demek?!

Ülkenin Cumhurbaşkanı bu tümceyi nasıl eder?!

 

Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar” tümcesi ağzından çıkan kişi, bu ülkenin ve bu ülke halkının Cumhurbaşkanı!

 

Aynı gün saat 16.07’de @BakiKarakol hesabımdan MUHALEFETE: “SÖKE SÖKE SİZDEN BU PARAYI ALIRLAR.” VAY BE!.. BU NE SAHİPLENME!.. BU SÖZ AYNI ZAMANDA, GİDİCİ OLDUKLARININ DA İTİRAFIDIR… TANRIM BU NE GÜZEL HABER!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1408773823088975877 paylaşımımı yayınladım.

 

Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar”  tümcesiyle ilk seçimde kazanamayacaklarını, iktidardan düşeceklerini, gidici olduklarını da itiraf eden AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı “Devletlerde devamlılık esastır” diyerek, Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar” tümcesiyle çelişkiye düşüyordu!

 

Ayrıca…

Madem “Devlette devamlılık esastır”, neden Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, “Yurtta barış, dünyada barış” ilkemizden, iç ve dış siyasamızdan vazgeçtik, herkesle kavgalı olduk?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.