NUTUK’U YASAKLAYAN “SIĞINMACI VAHDETTİN”Cİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Sözcü Gazetesi yazarı Sultan Uçar, son günlerin önemli gündemlerinden “NUTUK’un yasaklanması”nı, “Andımızdan sonra Nutuk yasaklandı!” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/andimizdan-sonra-nutuk-yasaklandi-6386387/ başlıklı yazısıyla çok güzel işlemiş.
Uçar’ı kutlarım.

Mersin Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Kayabaşı’nı da kutlarım.
Çok güzel düşünmüş, girişimde bulunmuş.

Aynısını, CHP’nin, İyi Parti’nin, kendilerini dünya lideri Kemal Atatürk’e, O’nun düşüncelerine, devrim ve ilkelerine yakın bulan başka siyasi partilerin, sendika ve derneklerin de yapmalarını isterdim!
Bu yıl düşünemediler, yapamadılar, bundan sonraki yılda, yıllarda gerçekleştirsinler, üyelerine, illerindeki, ilçelerindeki, köy ve kasabalarındaki okullara, vatandaşlara NUTUK’u armağan etsinler.
Maddi giderlerini, başlatacakları kampanyalara yapılacak bağışlarla karşılayabilirler.
Dar bütçemle ben, partim CHP’nin kampanyasına bin TL bağışlayamaya hazırım.

Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın etkili ortağı MHP’nin “gizemli figür” Genel Başkanı “Devlet Bahçeli’nin tavrını merak ediyorum!
Bahçeli, partisinin Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Kayabaşı’nın mı, yoksa NUTUK’u yasaklayan Çamlıyayla ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal’ın mı yanında duracak?!

Dünya lideri Kemal Atatürk karşıtı densiz Müdür Bakkal iki gün sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevden alındı https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/nutuk-dagitilmasini-engellemisti-yeni-gelisme-6387317/ ama yetmez!
Onu, o göreve kim getirdiyse, o da soruşturulsun, hesap versin!

Çember sakal gerici dinci militan ilçe Milli Eğitim Müdür Bakkal’ın, NUTUK’u yasaklamasına ilişkin 19 Nisan 2021 günlü gerekçesine bakar mısınız?!:
“Mavi Çatı Yayınlarına ait basım yılı Haziran 2020 olan ‘Mustafa Kemal Atatürk Gençler İçin Nutuk’ isimli kitap, müdürlüğümüz Eser İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından incelendi.
Kitabın 25. sayfasında, Osmanlı Padişahı Vahdettin’e yönelik, ‘soysuzlaşmış, alçak’ ve dönemin Osmanlı hükümetine yönelik, ‘Aciz, haysiyetsiz ve korkak’ ifadeleri kullanıldığından, kitabın 5. sayfasında, ‘Öğretmen sopayla vurmuştur’ denilerek, öğrencileri olumsuz etkileyecek şiddet,
Yine kitabın 24. sayfasında yer alan görselde, ‘Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün elinde sigara gösterilerek’ öğrencilere olumsuz örnek teşkil edecek ögelere yer verildiğinden, söz konusu kitabın öğrencilere dağıtılması uygun görülmemiştir.”

Behey us (akıl) yoksunu!..
“İstanbul İşgal Orduları Başkomutanı General Harington Cenaplarına… İstanbul’da hayatımı tehlikede gördüğümden, İngiltere devletine sığınır ve bir an önce İstanbul’dan başka bir yere götürülmemi talep ederim efendim. 16 Kasım 1922. Müslümanların Halifesi Mehmet Vahdettin” https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/sinan-meydan/vahdettinin-kacisi-5456491/ diye yazan Vahdettin, dünya lideri Kemal Atatürk’ün dediği gibi “aciz, haysiyetsiz, korkak” değil midir?!
Dünya lideri Kemal Atatürk, az bile demiş!
İstanbul İşgal Orduları Başkomutanına “cenaplarına” ve “talep ederim” ve de “efendim” diyecek kadar alçalan o “sığınmacı Vahdettin” efendiniz daha çok ağırlarını hak ediyor!

Makam odasına astığı Atatürk fotoğrafının önünde poz veren “sözde Müdür”ün “… olumsuz örnek…” saçmalığına ne demeli?!

Bre densiz, öğrencilerini bu kadar mı önemsiyor, düşünüyorsun?!
Öyle olsaydın, karanlık, gerici, zarar verici, tehlikeli anlayış ve düşünce içinde olmazdın, zehir saçmazdın!

Sultan Uçar “Andımızdan sonra Nutuk yasaklandı!” başlıklı yazısını ne güzel bitirmiş:

“… Mersin’in ilçelerindeki Ülkü Ocakları, Ramazan nedeniyle vatandaşlara yapılan yardım kolilerinin içine yasaklanan, ‘Mustafa Kemal Atatürk Gençler İçin Nutuk’ adlı kitabı da ekleyerek, dağıtmaya başladı.”

Mersin’in ilçelerindeki Ülkü Ocakların kutluyorum.

Bu arada…
Yarın 23 Nisan ama “Korona salgını” bahane edilerek, “kutlama olmasın” diye “sokağa çıkma yasağı” getirildi!
23 Nisan’a “sokağa çıkma yasağı” getirenler, eğer kendilerinin kutlayacakları, anacakları gün olsaydı, asla yasak getirmezlerdi; getirselerdi de, çiğner geçerlerdi!
Bunlarla, NUTUK’u ilçe okullarında yasaklayan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal arasında –Tanrı aşkına- ne ayırt (fark) var?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.