OY VERMEK “SEÇMEK” DEĞİL VE BUNLAR “ATANMIŞ MİLLETVEKİLLER”!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Bir millet için önemli olan önce vatanıdır, namusudur, haysiyetidir, şerefidir. Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Diyelim ki normal şartlarda ayda 1 kilo 2 kilo et yiyorsak yarım kilo et yeriz, domates 2 kilo alıp yarısını dikkatle kullanmadığımız zaman çöpe gidiyor. İki tane alırız ya. Kış günü iki tane üç tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak sağlığa da zaten çok faydalı değil. Biber alacağız. Üç tane alırız 1 kilo alacağımıza.” https://www.diken.com.tr/akpli-vekil-careyi-buldu-eti-gramla-domatesi-taneyle-alin/

 

“Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin’. Niye? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. E şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bir denetim bir yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tanede kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?” https://t24.com.tr/haber/gerekirse-yarim-kilo-et-yeriz-diyen-akp-li-milletvekili-maasindan-yakindi-utaniyorum-danismanlarima-bile-borclandim,1043749

 

Taban tabana zıt sözler!

Her sözcük, her tünce birbirini yalanlamada sanki yarışıyor!

Dahası, söyleyen aynı kişi!

Hem de iktidar partisinden “Milletvekili” sıfatlı!

İlk söylediği 23 Ocak 2021’de, ikinci söylediği 1 Temmuz 2022’de öncelikle internet gazetelerimizde yer aldı.

 

Uzun aralı zaman diliminde şu söylediklerine çok yoğun tepki geldi.

Partilerinin ve iktidarlarının amiral gemisi (!) Sabah Gazetesi’nin yazarlarından Melih Altınok bile 3 Temmuz 2022 Pazar günlü ZORLA MI VEKİL OLDUNUZ BEYEFENDİ? https://www.sabah.com.tr/yazarlar/melihaltinok/2022/07/03/yalakaligin-kitabini-yaziyorlar başlığı altında zehir zemberek yazdı.

 

22, 24 ve 27’inci dönem Elazığ AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ’dan söz ediyorum.

 

Tepkiler, yergiler yağmur gibi yağınca @zulfudemirbag23 Twitter hesabından “Biz, milletvekilleri olarak milletimize hizmet yolunda ömrünü harcayan insanlarız. Gerek haftalık yaptığımız memleket ziyaretlerinin yol masrafları, gerek sorunlarını çözmemiz için Ankara’ya gelen hemşehrilerimizin ağırlanması, gerekse darda olan vatandaşlarımızın desteklenmesi gibi durumlarda kazancımızı milletimizle paylaşmamız vicdani sorumluluğumuzdur. İlgili programdaki kastım, bu nedenlerden dolayı maaşımızın bir bürokrat gibi kendimiz ve ailemiz için kullanılmamasıdır.” https://twitter.com/zulfudemirbag23/status/1542841624874651651/photo/1 diye yazarak, paylaşımında bulundu.

 

Ben, böylelerine –sayıları da o kadar çok ki!- “Milletvekili” demiyorum!

Denilmesi, gerçek anlamda “Milletvekili tanımı”na uygun değil!

Çünkü bunlar, seçmenin kılı kırk yararak seçtiğiMilletvekili” değiller, “Siyasi partilerin atanmış Genel Başkanları”nın, “Milletvekili Listesi”ne adlarını yazarak, “atadığı Milletvekili adayları”dırlar!

 

Seçmen, seçim günü sandığa gider oyunu kullanır; adı veya hukuki tanımı (!) “Seçmen seçti” olur! 

Hayır efendim, bu ülkede seçmen “vekilini” seçmiyor!

Bu ülkede seçmen, dünya lideri Kemal Atatürk sonrası her seçimde sandığa gider, iç-dış birilerin çıkarları için kurdurdukları, en azından kurulmalarında maddi katkılarda bulundukları siyasi partilerin “atanmış Genel Başkanlar”ı tarafından “Parti Milletvekili Listesi”ne ad ve soyadları yazılarak, “atanmış Milletvekili adayları”na oy verir!

Oy vermek, başlı başına seçmek değildir!

Böylece “atanmış Milletvekili adayları, Milletvekili seçilmiş” olurlar; İl Seçim Kurulları’ndan “mazbata”larını alırlar; Ankara’ya, Kamutay’a (TBMM’ye) giderler, kayıtlarını yaptırırlar; günü geldiğinde de “Milletvekili Yemini”ni ederler; o saatten sonra “hukuken ve resmen Kamutay üyesi Milletvekili”dirler.

Milletvekillikleri süresince, “oy”unu aldıkları seçmenin değil, kendilerini “Milletvekili aday listeleri”ne yazan üyesi oldukları siyasi partinin Genel Başkanının , “Milletvekili”dirler!

Genel Başkanları “kaldırın” dediklerinde, ellerini kaldırırlar, “Kaldırmayın” dediklerinde kaldırmazlar!

Gerisini biliyorsunuz…

 

Bu ülkede seçmen, gerçek anlamda, kılı kırk yararak, “Vekilini seçtiği, seçebildiği zaman, tam bağımsızlığına kavuşacak, ekonomisini şahlandıracak, yargısını bağımsızlaştıracak, evrensel hukuku yeşertecek, ekinde (kültürde), sanatta, yazında (edebiyatta) vb çığır açacak, dünya lideri Kemal Atatürk dönemindeki gibi gene bölgesine ve dünyaya örnek olacak, ışık saçacak!

Bunların hiç biri hayal değil!

Hepsi gerçekti!

Hepsi gene gerçek olacak!

Bütün amaç, uğraş bunun için!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.