ÖYLE BİR “ULUSAL BİLDİRİ” YAYINLANSIN Kİ, DÜNYA HALKLARINA UMUT, SOYKIRIMCI EMPERYALİSTLERE TOKAT OLSUN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

40’ı aşan ülkeden https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sozde-soykirim-iddialari-konusunda-hangi-ulke-nerede-duruyor-1830891 sonra, emperyalist ABD’nin “Joe Biden” adlı “bunak” 46’ıncı Başkanı da, sözde Ermeni Soykırımını tanıdığını https://www.gercekgundem.com/dunya/269532/joe-biden-1915-olaylarini-soykirim-olarak-resmen-tanidi açıkladı.

Türkiye’nin düşmanı ülkelerde sevinç çığlıkları atıldı, atılıyor!
Düşmandırlar, atarlar!
Dert değil!
Vız gelir, tırıs giderler!

Ülkemizden de tepki yağdı, yağıyor!

Hop siyasi kadrolar, durun orada!
“Dost, müttefik” diye yuttura geldiğiniz emperyalist ABD’nin, sözde Ermeni soykırımını tanıyacağının işaretini yıllar önceden verdiğini, en son -yerel saat ayırtından (farkından) ötür- önceki gece (24 Nisan 2021 Cumartesi) açıklaması Türk kamuoyuna düşen “bunak” Başkan Joe Bıden’ın, Başkanlık seçimleri yarışında, sözde Ermeni soykırımını tanıyacağını “vaat” ettiğini bilmiyor muydunuz?!
Biliyordunuz!
Şimdi, “bilmiyor oyunu”nu oynamaya gerek yok!
Artık Türk halkı, hepinizi, dahası sizden öncekileri de çok iyi tanıyor!
Sizler ve sizler öncesi, dünya lideri Kemal Atatürk sonrasılar, Türkiye’nin ve Türk halkının “sözde” de olsa “soykırımcı” diye tanımlanmasından, tanıtılmasından, tanınmasından topyekûn sorumlusunuz!
Eserinizle ters düşme görüntüsü, pozu vererek, komik, gülünç duruma düşüyorsunuz!

Yapar mısınız bilemem!
Bırakın inandırıcılıktan yoksun içeriksiz içtensiz sözlerle tepki vermeyi, bu davranışınızla toplumun gazını almayı ve olayı “alıştıra alıştıra yöntemi” ile topluma unutturmayı!
“Bunak” Bıden’ın açıklamasına, açıklamasındaki ayrıntılara odaklanın, olacakları öngörün!

Dün Halk TV 13.00 haberlerinde Siyaset Bilimcisi Bilimci Prof. Dr. Barış Doster’in çok doğru biçimde dile getirdiği “Mesele Ermenistan’la Türkiye arasında değil. Mesele Ermeni diasporası ile Türkiye arasında da değil. Mesele emperyalistlerle Türkiye arasındadır” sözünden yola çıkarak, “bunak” Bıden’ın “… böyle bir zulmün bir daha meydana gelmemesi için kendimizi yeniden taahhüt ediyoruz.
… her zaman uyanık kalmamız için hatırlıyoruz.
… olanların asla tekrarlanmamasını sağlamak için yapıyoruz” sözleriyle egemenliğimize saldırdığını, yarın da saldıracağını, yani egemenliğimizi bitirmek, bizi egemenlikleri altına almak istediğini net bir biçimde dile getirdiğini görün, anlayın!
İstanbul’umuza neden “Konstantinopolis” dediğini de!..

Suya yazı yazmayı, havanda su dövmeyi bırakın, Türkiye’mizin tarihsel gerçekleri ışığında düşünün, dünü, bugünü analiz edin, yorumlayın, geleceği sağlıklı ve sağlam yapılandırın!

Böyle davranmazsanız…
Korkarım ki…
düşman emperyalistler 2’inci Sevr’ri gerçekleştirecekler, “soykırımcı” tanımladıkları biz Türkleri, İç Anadolu coğrafyasına hapsedecekler; bir yüz yıl, 200 yıl sonra oradan da Orta Asya’ya “göç”e zorlayacaklar!
Planları bu!

Kanal İstanbul projesiyle Montrö’yü parçalamak, Karadeniz’e, özellikle de -Rusya etkisi altındaki Kafkaslar’a yakın, Ermenistan’ın burnun dibinde olmak için- Doğu Karadeniz’e demir atmak, yerleşmek çabaları, planlarının başlangıç kilometre taşı!

Emperyalist ABD’nin “Bunak” Başkanı Joe Bıden’ın tarihi gerçeklerle örtüşmeyen, siyasi amaçlı açıklamasına en çok sevinen, sevincini “2020’de Dağlık Karabağ’da olanlardan sonra soykırımın tanınmasının Ermenistan için bir güvenlik meselesi haline geldi”
https://t24.com.tr/haber/ermenistan-basbakani-pasinyan-dan-biden-a-mektup-gecen-sene-daglik-karabag-da-olanlardan-sonra-soykirimin-taninmasi-guvenlik-meselesidir,948201 tümceyle dile getiren Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a, ülkesindeki, sözde “soykırım anıtı”nı gezmesini, göç yolunda Ermenilere kimlerin saldırıp zulümler ettiğini yazan yazıyı okumasını sağlayın!

Emperyalist düşmanlar bölgesel çıkarları için, 24 Nisan 1915’te Ermenilerin neden göç ettirildikleri gerçeğine inanmayıp karşı çıksalar da, olayı bütün çıplaklığıyla önce sizler çocuklarınıza, eşinize, anne babanıza, yakınlarınıza, çevrenize, Türk halkına, sonra dünya halklarına anlatın!

Lay lay lomculuğu, “hep bana”cılığı, “hep benim dediğim olsun”culuğu, bırakın; gerçekçi, paylaşımcı, yurtsever, halkçı ve kutlan dinimizin emrettiği değerde insan olun; ülkeyi, dünyayı yaşanır kılın!

Yapar mısınız?!
Yapacak mısınız?!

Yanıtınız “Evet”se sizinleyim, değilse karşınızdayım!

Bu içtenlikle diyorum ki:
Bir araya gelin…
Kamutay (TBMM) çıkışlı öyle bir “Ulusal Bildiri” hazırlayın, dünya kamuoyuna duyurun ki, halklar umutlansın, örnek alsın!
Kan ve emek emici, insan ve insanlık düşmanı soykırımcı emperyalistlerle birlikte, onların vitrinlerindeki, “Bağnazlık ve hoşgörüsüzlüğün gündelik kötülüklerinin lekesiz olduğu, insan haklarına saygı duyulan ve tüm insanların haysiyet ve güven içinde hayatlarını sürdürebildikleri bir dünya. Gelecekteki zulümlerin dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelmesini önlemek için ortak kararlılığımızı yenileyelim. Ve dünyadaki tüm insanlar için şifa ve uzlaşma peşinde koşalım” yalanlarını eden “Joe Bıden” adlı, “Başkan” sıfatlı, “bunak siyasetçi”nin de suratında tokat gibi patlasın!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.