PEKER KASETLERİ, NATO GLADYOSU’NA KADAR UZAR MI, NATO GLADYOSU’NUN TÜRKİYE AYAĞINI AÇIĞA ÇIKARIR MI?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Bir TV yorumcusu, organize suç örgütü başı –“lideri” diyorlar, yanlış buluyorum, “lider” sözcüğünün çok yanlış kullanıldığını düşünüyorum- Sedat Peker’in 7’incisini dün (22 Mayıs 2021 Pazar) yayınladığı kasetlerinde AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına yönelik “yergi” olmadığını söyledi.
Dün www.cumhuriyet.com.tr’ de “Peker: ‘Şehit olduğunda yanına ilk kim geldi? Katil hep ilk gelir’ https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/-1838474 başlıklı haberi okuyunca, saat 11.37’de @BakiKarakol hesabımdan SEDAT PEKER’İN SÖZLERİNİN BİR İKİ YERİNDE, DOLAYLI BİÇİMDE AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANINA YERGİ GÖZÜME ÇARPTI, ÖYLE BİR İZLENİM EDİNDİM… https://twitter.com/BakiKarakol/status/1396384894440333315 diye paylaşımda bulundum.
Öyle düşündüm.
Dahası…
Peker’in ilk videosundan, son videosuna kadar AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını direk değil ama dolaylı biçimde yerdiğini gözlemledim.

Dikkat ederseniz…
Sedat Peker, kaset yayınını eski emniyet müdür, eski emniyet genel müdürü, eski vali, eski milletvekili, eski Adalet ve İçişleri Bakanı, Tansu Çiller’den sonra eski Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı ve Susurluk Davası’ndan 5 yıl hükümlü vb Mehmet Ağar’la açtı.
7’inci videosunda, meslek büyüğüm, Türk basının yüz akı, -ışıklar içinde uyusun- Uğur Mumcu’nun katledilmesiyle ilgili “Uğur Mumcu bence şehittir” dedi, “Neden öldürüldü?” diye sordu, “Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Hep terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur ve silah ticareti” diyerek dikkat çekti, arkasından “Şehit olduğunda yanına ilk gelen kim?” sorusunu yöneltti, “Mehmet Ağar” adını verdi ve “Katil hep ilk gelir” vurgusunda bulundu!

Mehmet Ağar’la yetinmedi!
Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’dan söz etti.
Tolga Ağar’ı “katillikle” suçladı!

Tolga Ağar kim?!

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde, AKP’den, 5 Milletvekili çıkaran Elazığ’dan 3’üncü sırada Milletvekili aday gösterilen ve seçilen, halen de Kamutay’da (TBMM’de) Milli Savunma Komisyonu üyesi.
AKP’nin gerçek sahibi, patronu AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının haberi, “rızalığı”, onayı olmazsa, AKP’de yaprak kıpırdar mı?
“Sabıkalı” Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, kazanılacak yerden, kazanacağı sıradan Milletvekili adayı gösterilebilir mi?!
Gösterilemez!
Gösterildiğine göre, bu, neden ve nasıl oluyor?!

Sedat Peker’in, kasetlerinde adından sıkça ve çokça söz ettiği ikinci kişi, DYP kökenli, Demokrat Parti’nin 2007-2009 yıllarındaki Genel Başkanı, Haziran 2015 Milletvekili Genel seçimlerinden kısa bir süre önce AKP’ye geçen, Trabzon’dan Milletvekili seçilen, 31 Ağustos 2016’da İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın istifasıyla İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Süleyman Soylu!
Soylu’yu da AKP’ye alan/aldıran, 6 Milletvekili çıkaran Trabzon’dan ilk sıraya Milletvekili adayı koyan, 2018’de “ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nde İçişleri Bakanlığına atayan, 12 Nisan 2020’de İçişleri Bakanlığından istifasını kabul etmeyen kim?:
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı!

Soylu ki, DYP’de iken ve Demokrat Parti Genel Başkanı iken AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını ağır sözlerle yermişti.
Ne, neler olmuştu ki AKP’ye geçmişti, AKP’ye geçmesine “olur” verilmişti, AKP’den Milletvekili seçilmişti, İçişleri Bakanı yapılmıştı, istifası kabul edilmemişti?!

(Soylu’dan beter AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına ağır sözler eden, bir süreden önce “mafya babası” sözcükleri ile anılan -ve “Dava arkadaşımdır” dediği- Alaattin Çakıcı’yı cezaevinden “özel af”la çıkartan, Çakıcı, Mehmet Ağar, Korkut Eken gibi kişilerle görülen, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına 180 derecelik dönüş yapan Devlet Bahçeli için de –yanıtı verilmeyecek- aynı soruları sormak gerek?)

Sağ eliyle “Bozkurt”, sol eliyle “ihvan” işareti yapan “Türk-İslam Sentezi”ne inanan “Turancıyım” diye haykıran Sedat Peker’in, 7’inci kasetinde, adını anmadan “abisi FETÖ’cü” dediği Bekir Pakdemirli’yi Tarım ve Orman Bakanlığına atayan; oğlunun uyuşturucu işine bulaştığını söylediği Binali Yıldırım’ı her göreve atayan, yanından ayırmayan kim?:
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı!

Bu kadarıyla yetineceğim örneklerde, direk değil ama dolaylı olarak AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı yerilmiyor mu?!
Bana göre yeriliyor.

Ve…
Usuma (aklıma) bakın ne geliyor, kulaklarımda kimin, hangi sözü çınlıyor:
Emek ve kan emicisi, insan ve insanlık, egemenlik, özgürlük, insanca yaşam düşmanı Emperyalist USA (ABD) geliyor!
Bu katil devletin “bunak” 46’ıncı Başkanı Joe Bıden’ın “Erdoğan’ı darbeyle değil, seçimle değiştireceğiz… Erdoğan’ı seçimle devirmek için muhalefeti desteklemek gerekiyor” tümceleri kulaklarımda çınlıyor!

Yoksa…
“Bunak” Bıden’ın, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını devirmede kullanacağı araç, “muhalefet” sözcüğü ile vurguladığı Sedat Peker mi?!

Hiç bilemem.

Ama…
Sedat Peker’in, kasetleriyle, siyasi muhalefetin ağalarına nal toplattığını söylemeliyim!

Bunun neden, nasıl olduğu hem ayrı konu, hem de konunun uzmanlarının işi.
Benden bu kadar!

Yazımı, olası görmüyorum ama beynimi kemiren “Sedat Peker kasetleri, 90’lar, 80’ler, 71’ler, 60’lar öncesine-sonrasına ve 10 Kasım 1938 sonrasına ve de ‘NATO Gladyosu’na kadar uzar mı, ‘NATO Gladyosu’nunun Türkiye ayağını açığa çıkarır mı?!” sorusuyla bitireyim…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.