SOYLU DÜN GECE YORDU, TOPLUM BEKLENTİLERİNİN ALTINDA KALDI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Dün gündüzden, Tele1 TV’nin sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’la Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz var diye, Haber Turk (“Türk” değil) TV’de saat 21.00’da başlayacak, Kübra Par sunumundaki “Açık ve Net Özel” canlı yayını izleme kararı aldım.
Ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin, İçişleri Bakanlığı’na “Bakan” sıfatıyla atanan “Bürokrat” Süleyman Soylu, Haber Turk TV’den Veysi Ateş, Mehmet Akif Ersoy’un da katılacağı programda gazetecilerin, Sedat Peker’in en son 7’incisini yayınladığı kasetlerle ilgili sorularını yanıtlayacaktı.
Tanıtım yazıları, twitter paylaşımları öyleydi.

Saadet Peker kasetlerinde adı geçen Soylu’nun, halkın merak ettiği soruları soracaklarına güven duyulan Yanardağ’la, Saymaz’a vereceği yanıtlar merak konusuydu.

Dün gece -saat 21.00’dan itibaren- halk, Haber Turk TV ekranına kilitlendi!

Bu, son 20 yılda bir ilkti!

Programa ilginin bu boyutta olmasının nedeni, soruları yanıtlayacak kişinin “Süleyman Soylu” olması değildi!
Soylu’nun vereceği yanıtlar da değildi!
Organize Suç Örgütü başı Sedat Peker’in kasetlerindeki anlattıkları da!..
Neydi biliyor musunuz?:
Halk, özellikle ve öncelikle Yanardağ ve Saymaz’ın, çanak sorular sormayacaklarından, vatandaşın usundan (aklından) geçen ve sorulması gereken soruları soracaklarına inanmalarıydı!
Adlarına, sorulması gereken soruları eğip bükmeden soracak iki gazeteciyi yanıtlayacak –yandaşların çanak sorularına alışkın- Soylu’yu yüz değişimlerini görmek, titreyecek, tekleyecek sesini duymak istemeleriydi!

Canlı yayın 6 dakikalık gecikmeyle başladı.
Program yöneticisi Kübra Par’ın kısa girişinin ve katılımcı 4 gazeteciyi tanıtımının ardından “Neler oluyor?” sorusuyla sözü Soylu’ya bıraktı.

Soylu çocukluğundan başladı, Ahmet Davutoğlu ile sürdürdü!

Anılarını anlattı da anlattı!

Stratejisini anladım:
Anılarını uzun uzun anlatacak, gazetecilerin zamanından çalacaktı!
Böyle hem az soru sorulacaktı, hem de yanıtlamaktan kaçınacağı soruları geçiştirmiş olacaktı!

Aynı oldu!

İzlemişsiniz!

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına, ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne, “Cumhur İttifakı”na, “Cumhur İttifakı İktidarı”na övgüler, güzellemeler yaptı, muhalefete dozu kaçmamış, ayarında yergiler yöneltti.

“PKK’nın üst düzey yöneticileri diyor ki, Türkiye’nin erken seçime gitmesi lazım. Diyorlar ki, bitiyoruz, nefes almamız lazım”
https://t24.com.tr/haber/icisleri-bakani-suleyman-soylu-gazetecilerin-sorularini-yanitliyor,954411 değince, bende ip koptu!

Notlar alıyordum, bıraktım.

Yorduğunu, yorulduğumu hissettim.

“Muhalefet ağaları”nın “Seçim de seçim” deyip durmaları bir yana, halkın hararetle istediği “erken seçimi”, terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticileriyle ilişkilendirdi, onların isteği olarak tanımladı!
Pes yani!
Ve ne kadar yanlış, ilkel bir siyasa (politika) anlayışı!

Yorduğu, yorulan yalnız ben değildim!
Dün gece Haber Türk TV’ye kilitlenen milyonları yordu, milyonlar yoruldu!

Soylu dün gece toplum beklentilerinin altında kaldı!

Sedat Peker için “Bu suç örgütü lideri Türkiye Cumhuriyeti devletinden özür dileyecek, adalete teslim olacak, kuzu kuzu cezaevine girecek, cezasını çekecek. Çıktığında etrafındaki şebeleklerle iletişim kurmayacak. Cezasını çekecek, bu bedeli ödeyecek” dedi.
Sedat Peker kasetlerinde adları geçen MİT, Emniyet ve asker kökenlilere sessiz kalmalarını, hukuk dışına çıkmamalarını öğüdünde bulundu.
Siyaset ve sigorta şirketinin reklamını yaptı.
Altını çize çize de istifa etmeyeceğini söyledi.

Ucube sistemin adının “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” olduğunu unuttu “Başkanlık Sistemi”; AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, Bakanlardan söz ederken “Benim Bakanım” dediğini de unuttu, “Ben bu devletin, bu milletin İçişleri Bakanıyım” dedi.

Dün gece saat 21.06’da başlayıp saat 24.03’te biten canlı yayınla ilgili Devlet Bahçeli bugün grup konuşmasında Soylu’yu bağrına basacak, muhalefet partilerine kükreyecek, “muhalefet ağaları” da Soylu’yu yerecekler, istifaya çağıracaklar, -her zamanki gibi- seçim istemlerini dile getirecekler!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.