RTÜK’ÜN 2 TV’YE 5’ER GÜN “KARARTMA” CEZASI VERMESİ İLE ALBAYRAK ÇİFTİNE ÇİRKİN YORUM YAZILMASI AYNI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Berat Albayrak…
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının büyük kızı “Esra” ile evli…
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de “atanmış” Hazine ve Maliye Bakanı…
Önceki gün (30 Haziran 2020 Salı), twitter hesabından “Rabbimize şükürler olsun, bu gece 4. evladımız Hamza Salih ailemize, dünyamıza sefalar getirdi. Sevgili eşim Esra’ya bize bu mutluluğu yeniden yaşattığı için sevgi ve minnetlerimi sunuyorum. Dualarınızı bekleriz.” https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1277724075264282628 paylaşımında bulunuyor…
Kendini bilmez biri ya da ne yaptığını çok iyi bilen özel görevli, ajan, provokatör, Albayrak’ın twitterinin altına çirkin, edepsiz şeyler yazıyor!..
(Yakalandı ve tutuklanıp cezaevine atıldı… https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/esra-albayraka-hakaret-eden-kisi-tutuklandi-5905901/)

Birkaç ahlaksız da galiba “beğeni” ve “paylaşım”da bulunuyor!..
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/esra-albayraka-hakaret-eden-kisi-tutuklandi-5905901/
Ne kadar ayıp!..

Ülkem adına, halkım adına, bilim ve teknoloji adına utanıyorum, lanetliyorum, tamamının en ağır cezalara çarptırılmalarını istiyorum!..

İstiyorum ki, “örnek” de olsun!..

Türkiye’nin yaşamsal sorunlarını, sıkıntılarını, bugünkü 27’inci yıldönümünde Madımak katliamını gündemden düşüren bu “çirkin olay”ın bir güzel yanı, yediden yetmişe herkesi “kınama” noktasında birleştirdi!..

Beğenilmeyen, “eski Türkiye” denilen “Atatürk Türkiyesi”nin böyle bir “yanlışa karşı ortak hareket etme, tepki verme, tavır takınma” erdemliği var!..

“Ayrımcı, güç yanlısı, hep bana, hep bize”ci “Yeni Türkiye”de, vurguladığım “erdemliğe” denk gelmek (rastlamak) olası değil!..Tek tük denk gelmeler ise “güncel”den “yararlanma” için!..
Yani…
Özde bir şey yok, her şey sözde!..
Yani…
İçtenlikten (samimiyetten) yoksun!..
İçten olsalardı, cezaevinde tutuklu Selahatti Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a, İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftacıoğlu’na, sanatçı Berna Laçin’e ve saymakla bitiremeyeceğim bir çok kadına çirkin, “yorum” adı altında ahlaksız şeyler yazıldı, tek sözcüklü, tek tümceli “tepki” kaleme almadılar!..
Alamazlar!..
Alamazlardı!..
Dedim ya “ayrımcı, güç yanlısı, hep bana, hep bize” anlayışındalar ve o ilkel anlayışa sımsıkı sarılmışlar, kendilerine de, “karşıt” bellediklerine de büyük zararlar veriyorlar!..

Bir baba, bir kayınpeder olarak, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının “* Bazı konular var ki üzerinde konuşmak bile insanın kalbini acıtıyor. Aile olarak birkaç gündür, böyle can acıtıcı bir mesele ile karşı karşıyayız.
* Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini kamuoyu ile sosyal medyada paylaştı. Bu mesajın altına on binlerce kişi iyi niyetli yorumlarda bulundu.
* Ancak insanlıktan dahi nasibini almamış, kalbi kararmış bazı alçaklar, içindeki kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı.
* Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçti ve işlem yapmaya başladı.
* Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız.
* Hukuk önünde her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız” sözlerine katılıyorum…
Ancak…
“* Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz. İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için.
* Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Türkiye’ye bu tür mecralar yakışmıyor.
* Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz
* Kanunların suç saydığı her konuda hak arama ve önleme yolları açık olmalıdır.
* ABD’lisi, Avrupalısı, Çinlisi bu imkana sahipken 83 milyonluk Türk vatandaşının sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz.
* Bu konuda kapsamlı bir hukuki düzlenme üzerinde çalışıyoruz. Bu düzenlemenin süratle hazırlanması ve yürürlüğe sokulması çağrısında bulunuyorum. Yasama dönemi bitmeden tamamen bu meseleyi halledeceğimizi umuyorum.
* Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir.
* Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız”
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-erdogandan-onemli-aciklamalar-2-5904757/ sözlerine ise katılamıyorum…
Anadolu insanımızın güzel bir sözü var:
“Pireye kızıp yorgan yakılmaz.”
Bu söz, yapılması gerekeni çok güzel işaretliyor…

Tamam…
Yasal önlemler alınsın…
Yanlış kullanımda olanlara göz açtırılmasın…
Anında yakalanmalar, en ağır cezalar, yaptırımlar olsun…
Ama…
Kurunun yanında yaşı da yanmasın!..
İnsanları “YouTube, Twitter, Netflix”ten, daha başka sosyal basından yoksun bırakmak, sosyal basını “kapatmak” yoluna gitmek anlamsız ve gereksiz!..
Ülkenin, yabancı ülkelerde saygınlığına, güvenirliğine, demokratik yapısına öngörülenden büyük zarar verir ve sarsacak!..

Derim ki…
“Kapatmak”, “sansürlemek” gibi fiili ve yasal yaptırımlar sakın ustan (akıldan) dahi geçirilmesin!..

Bu arada…

RTÜK’ün, Tele 1 ve Halk TV kanallarına 5’er gün “karartma” cezası vermesini ayıplıyorum, kınıyorum, “ilkel” bulunuyorum, ülkemizin dış dünyada ciddi yara alacağını düşünüyorum! https://halktv.com.tr/gundem/rtukten-halk-tv-ve-tele-1e-5-gun-karartma-428477h
Yapılan…
“Yasakçı Abdülhamit anlayışı”dır!..
RTÜK bu anlayıştan arındırılmalı, çağdaş bir yapıya kavuşturulmalıdır!..
RTÜK’ün, “yasakçı Abdülhamit kafası”ndaki Başkanı Ebubekir Şahin de beklenmeksizin görevinden uzaklaştırılmalıdır!..

Ve…

Bilinsin, kabul edilsin isterim ki…

RTÜK’ün “muhalif” bellediği iki tv kanalına beşer gün “karartma” gibi ayıplı, utançlı kararıyla Esra-Berat Albayrak çiftine yapılan çirkinliğin, iğrençliğin, aşağılığın hiç bir ayırtı (farkı) yok!..

Lütfen onarılsın ve giderilsin!..

  • 0
1 comment

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.