TÜRKİYE’Yİ ULUSLARARASI ALANLARDA SAVUNACAK DONANIMLI BİLGE AVUKATLAR YETİŞSİN İSTENMİYOR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

AKP, “Çoklu Baro” yasa önerisini Kamutay’a (TBMM’ye) vermekle, çok büyük yanlışlarına ek yaptı!..

“Çoklu Baro”nun, çok büyük zararı ve dünyaya çok kötü örnek olacağı anlatıldı, yazıldı, çizildi, konuşuldu, “Ne olur yapmayın!” diye yakarıldı!..
AKP kulak asmadı, bildiğini okudu?!.

Neden?!.

AKP’de, “Çoklu Baro”nun ne kadar zarar olduğunu bilen yok mu?!.
Çok!..
Ama çıkmıyor!..
Daha doğrusu, seslerini çıkaramıyorlar!..
Korkuyorlar!..
Çünkü…
Gördüklerini “görmeme”leri, duyduklarını “duymama”ları vb karşılığında, edindikleri “maddi”, “makam” gibi kazanımların ellerinden kayıp gitmesinden, başlarına işler açılmasından, eş ve çocuklarının, yakınlarının perişan olmalarından/edilmelerinden çekiniyorlar!..

Birileri “korkutan” rolünde!..

Onları da “korkutan odak” var!..

“O odak”; Türkiye’nin, Türk halkının, dünya lideri Kemal Atatürk’ün, İslam Dini’nin ve İslam Dini’ne inanan Müslümanların bir numaralı baş düşmanı “İngiltere Krallığı” , “İngiltere sermayederleri”dir!..

Perde gerisinde kalarak, vitrinde “emperyalist ABD”, bazen de “Avrupalı emperyalistleri” gösteriyorlar, siyaset sahnesinde “kukla” gibi oynatıyorlar!..

Türkiye’nin ve İslam aleminin, bu “ezeli düşman”ı çok iyi tanıması, bundan kendisini kurtarması, koruması, “yaşam” ve “varlık” nedenidir!..

AKP iktidarları ile Hukuk Fakülteleri’nin içi boşaltıldı, savunma yapamayacak derecede öğrenciler, “Avukat adayı” olarak mezun edildiler, sahaya sürüldüler!..

“Düşman”nın uzun yıllara yaydığı “amacı” da buydu!..
Yani…
Araştıran, derinliklere inen, edindiği bulguları güzel anlatımlarıyla “içerikli savunma”larına yansıtacak “Avukat”ların yetişmemesiydi!..

“Düşman”, içte Türk halkının haklı hakkını, dışta gene Türk halkının ve Türkiye’nin, Türk Devleti’nin haklı haklarını kanıtlı, belgeli savunacak güçte, etkinlikte, donanımda “bilge Avukatlar” olsun istemedi, istemiyor!..
İstemeyecek de!..

“Düşman” hep, uluslararası alanlarda “savunma yapamayan”, “savunmadan yoksun” Türkiye var etme düşünce ve uğraşı içinde!..

Ne acı gerçektir ki, dün (30 Haziran 2020 Pazartesi) İstanbul Çağlayan’da, Çağlayan Adliyesi önünde, İstanbul Barosu’nun organizasyonu ile gerçekleşen, muhteşem katılımlı “Savunma Mitingi”ni ve mitingin tek konuşmacı İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu’nun on üzerinden on numara konuşmasını AKP, AKP iktidarı, küçük ortak MHP, yandaş basın, yalaka kesim görmezden, duymazdan vb geldi!..

… gelmek, işlerinin bir parçasıydı!..

“Keşke Yunan galip gelseydi –Yunan’ın da arkasında emperyalist İngiltere vardı-“ diyenin “fikir” ve “anlayış” arkadaşlarına karşın, olup bitenleri görmezden, duymazdan vb gelmeyen yığınlar var ve o yığınlar, “dünya lideri” belledikleri “Kemal Atatürk”ün devrim ve ilkeleri ışığında bütün zorlukları aşacak, bu zor günleri alt edecek, dünya siyaset vitrininde emperyalist ABD’yi maymun, kukla gibi oynatan emperyalist İngiltere’ye, Çanakkale’den ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’ndan sonra üçüncü yenilgiyi de tattıracak!..

Halkıma selam olsun!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.