“SAĞCI” DAHİ DEĞİL AMA “SAĞCI DA BİZİZ, SOLCU DA BİZİZ” DİYEN AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

17 Ocak 1975 Çanakkale Lapseki doğumlu, orta öğrenimini İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosysl Bilimler Enistitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri Bölümü’de tamamlayan, Çanakkale AKP Milletvekili ve AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, önceki gün Çanakkale’nin Yenice ilçesinin Kalkım beldesinde, dün de Yenice ilçesinde “toplu açılış törenleri”ne katıldı ve birer konuşma yaptı.

Dünkü konuşmasında, dünyada Çin’den sonra ekonomisi büyüyen ikinci ülkenin Türkiye olduğunu belirtmiş “Büyümeye devam edeceğiz” https://www.habercicanakkale.com/ak-parti-li-turan-tunus-un-demokrasisine-dur-diyenlere-ayar-vermen-lazim/46935/ dedi.

Kendinden ve çevresinden birkaç kişiden başka inanan olmuş mudur?!

Olası görmüyorum.

Çünkü…

Söylediği doğru değil ve ülke gerçekleri adeta “Yalan” diye bas bas bağırıyor.

Söylediğinin doğru olmadığını, yalan konuştuğunu kendi de biliyor!

 

Önceki günkü konuşmasında https://www.habercicanakkale.com/ak-parti-li-turan-fondas-muhaliflik-turkiye-disina-hizmettir/46931/ ise…

“Geçen hafta gördünüz. Amerika fonlarıyla hayata geçen medya kuruluşları gördük” dedi, ekledi:

“Sorsanız ‘Yandaş, havuz medyası’ derler. Kendilerini ‘bağımsız’ diye iddia ederler. Amerika parasıyla bağımsızlık türküsü mü söylenir? Amerikan desteğiyle bu millete tarafsız mı olunur?”

 

İki soru da yerinde, doğru sorular.

Emperyalist Amerika parasıyla bağımsızlık türküsü söylenemeyeceğini, emperyalist Amerikan desteğiyle de bu halka tarafsız olunamayacağını söyleye geldik, söyleye gidiyoruz.

Bülent Turan ve fikirdaşları, yol arkadaşları “hainlik”le suçladılar, suçluyorlar; daha başka ağızlarına geleni söylediler, söylüyorlar!

Tınmadık!

Varsın onlar bizim söylediklerimizi söylesinler, söylerken de bizi taşlasınlar!

Umurumuzda değil!

Dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüzün bilgi ışığında dosdoğru yürüdüğümüz gibi yürüyoruz, yürüyeceğiz.

 

Turan’a, biran, ilk sorudaki “”yü, ikinci sorudaki “”yı kaldırmayı önersem ve “Amerika parasıyla bağımsızlık türküsü söylenir. Amerikan desteğiyle bu millete tarafsız olunur. Kim, kimler der?! Diyen, diyenler oldu mu?!” diye sorsam, yanıtlar alır mıyım ve yanıtların içerikleri ne olur?!

 

TuranBiz diyorduk ki, ‘Bu adamlar PKK deyince neden ses çıkarmıyorlar? Neden PYD’yi eleştirmiyorlar? Neden Ayasofya deyince neden karşı çıkıyorlar’ diyorduk” tümceleriyle çarpıtmakta, iftira atmakta “hüner”ini sergilerken, “Ama öğrenmiş olduk. Bu adamlar, Amerika’nın parasıyla, Türkiye’de, ‘Bağımsızım’ rolü yapmaya çalışan zavallılar. Sorsanız tarafsızlar. Ne tarafsızı, siz tam bu milletin karşısındasınız. Tam bu milletin değerlerinin karşısındasınız. Şimdiye kadar onlardan bir tek PKK eleştirisi gördünüz mü? PYD eleştirisi gördünüz mü?” tümcelerini ediyor!

 

Gel de sorma:

Gerçekten, emperyalist Amerika’nın parasıyla Türkiye’de “bağımsızım” rolü yapmaya çalışan zavallılar, bu halkın, bu ülkenin kutsalları, değerleri karşısında olanlar değiller midir ve o zavallılar kimlerdir?!

Gel de “Onca PKK, PYD yergilerini (eleştirilerini) duymayan Bülent Turan’ın kendisi” deme!

 

Tamam…

Turan, “O yüzden Amerikan fonlarıyla haykıran, çalışan, politika üreten o adamlara söylemek istiyorum” derken, içinde yer aldığı camiaya da aynen seslensin, desin ki:

“Bu topraklarda Atatürk kalktı dedi ki, ‘Manda ve himayeye hayır diyoruz’ dedi. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ dedi.”

Ve Turan

Amerikan fonlarıyla haykıran, çalışan, politika üretenleri de açıklamak zorunda.

Bir de…

“Bu meydandan haykırıyorum: Eegemenliğe yan bakan kim varsa, fonlarla plan yapmaya çalışan kim varsa…” dediklerini…

Açıklamazsa, söz başka yerlere kayabilir!

 

Bülent Turan, emperyalist Amerikan veya başka emperyalist ülkeler tarafından fonlanan siyasaları (politikaları), siyasacıları (politikacıları), siyasi partileri, iktidarları ve dernekleri, sendikaları da dillendirmeliydi!

Neden dillendirmedi?!

 

Bülent Turan’ın “Sağcı olmak, solcu olmak bu ülkeyi sevmemek anlamı vermez kimseye. Ama gördük ki, sağcı da, solcu da bu ülkede emperyalizme karşı olanlar ve olmayanlar haline gelmiş. Düne kadar kendilerini ‘Solcu’ diye ifade edenler, Amerikan fonlarıyla basın çalışması yaparak aslında emperyalizme hizmet alt yapı hazırlamışlar. O yüzden sağcı da biziz, solcu da biziz” sözlerindeki son tümceye takıldım.

Biraz da güldüm.

“Sağcı da biziz, solcu da biziz” ne demek?!

Nasıl olur, olunur?!

Olası mı?!

 

Anladım ki…

“Sağcı da biziz, solcu da biziz” tümcesini eden, edebilen Bülent Turan sağcılığı da solculuğu da bilmiyor!.

Ve…

Bülent Turan ile anlayışdaşları “sağcı” dahi olmadıklarından haberleri yok.

Dinci” ve “şeriatçı” olduklarını biliyorlar ama şimdilik söyleyemiyorlar!

Söyleyecekleri günün beklentisindeler!

O günün gelmesinin özlemi ve ateşi ile yanıp tutuşuyorlar!

 

O özlem ve ateşle göçüp gidecekler!

 

Konuşmasında, dünya lideri Kemal Atatürk’ü anan, İmam Hatip kökenli, Çanakkale AKP Milletvekili ve AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’a önerim:

Sağcılığın ve solculuğun siyasadaki anlamını öğrendikten sonra, sağcı dahi olmadığını, olamayacağını gör, sağ-sol konularında çık konuş!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.