“DERDİM ÇOKTUR HANGİSİNE YANAYIM, GİNE TAZELENDİ YÜREK YARASI”!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Emperyalist ülkelerin güçlü askeri örgütü NATO, 20 yıldan beri Afganistan topraklarında savaştığı (!) -Ben savaştığına inanmıyorum. Kendi projesi çerçevesinde ürettiği ile niye savaşsın ki?! Ortada savaşmak yok, ortada eğitip büyütmek, devlet yönetmek durumuna getirmek var!- Taliban’la baş edememiş, Taliban’a yenilmiş, çekilmek zorunda kalmış –tabi bütün bunlar görüntü, öz değil-, çıkıyorsunuz, Afganistan’da kalmak, Afganistan Başkenti Kabil’deki uluslararası havalimanının güvenliğini üstlenmek istersiniz!

NATO’daki askerlerini çekecek NATO üyesi emperyalist ülkelerin yöneticileri buna son derece memnun olurlar, memnuniyetlerini,  teşekkürlerini tekrar tekrar dile getirirler!

Bir de istekleri vardır:

“Afganistan’ı tamamen işgal eden Taliban’dan kaçan ve kaçacak Afganlıları, topraklarında tut, size şu kadar Avro”!..

Ve kalkıyorsunuz, Cuma namazı kıldığınız caminin bahçesinde, yöneltilen soru üzerine “… Nasıl ki Amerika’yla bazı görüşmeleri Taliban yaptıysa, herhalde Taliban Türkiye ile bu görüşmeleri çok daha rahat yapması lazım. Çünkü Türkiye onun inancıyla alakalı ters bir yanı yok, ters bir yanı olmadığı için de onlarla bu konuları daha iyi görüşeceğimize, anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum.” diyorsunuz?!

Vahşi terör örgütü Taliban’ın inancı ile Türkiye’nin inancını aynı, eş tutarsınız!

“Size şu kadar Avro” diyenlere ise tek sözcük etmezsiniz!

Sonra, aradaki İran toprakları geçilerek, şadara (büyük gözenekli kalbur)

olmuş sınırından Afganlı göçmenler akın akın gelirler!

    

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC’ye) gidersiniz.

Gitmeden önce büyük müjdededen söz edersiniz.

Gittikten sonra da, KKTC Kamutayı’nda (Meclisi’nde) konuşursunuz.

Çok haklı olarak, KKTC’nin bağımsızlığına vurgu yaparsınız.

Ancak…

Müjde diye, KKTC’ye saray yapmaktan söz edersiniz!

Ederken de, derin hayal kırıklığı yarattığınız gibi bağımsızlığını vurguladığınız KKTC’nin, yönetiminizdeki ülkenin neredeyse 82’inci il’i olduğu izlemini verirsiniz!

 

Rize’yi, Artvin’i sel basar.

Evler yıkılır.

İnsanlar, araçlar sele kapılır.

Ölenler, bulunamayanlar olur.

Rize Güneysu ile Artvin Arhavi ilçelerine gidersiniz.

Konuşursunuz.

Olması gereken bu.

Ama…

Çay dağıtmanız, olmaması gerekendi!

 

Ve dün…

Türk internet basınına bir haber düştü.

www.sozcu.com.trde “Cumhuriyet tarihinin yurt dışındaki en büyük yatırımlarından biri olan New York’taki Türkevi binasının maliyeti ortaya çıktı” spotlu “291 milyon dolarlık Türkevi” https://www.sozcu.com.tr/2021/emlak/291-milyon-dolarlik-turkevi-6556094/ başlıklı haberde, “Türkiye, Amerika’nın New York şehrinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi’nin karşısında 32 katlı bir gökdelen inşa etti” deniyordu ve “SÖZCÜ’nün Dışişleri Bakanlığı’nın verilerinden elde ettiği bilgiye göre New York’taki Türkevi binasının maliyeti 291 milyon 260 bin 400 dolar. ( Bugünkü döviz kuru ile 2 milyar 488 milyon lira)” diye sürüyordu.

@BakiKarakol hesabımdan dün saat 14.56’da SAVURGANLIĞIN BÖYLESİNE DE PES YANİ PES!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1419265181557923846; 20.36’da da TÜRKEVİ Mİ, TÜRKGÖKDELENİ Mİ?!. HEM, NE GEREK VARDI VE HANGİ GEREKSİNİMDEN DOĞDU?!.

https://twitter.com/BakiKarakol/status/1419350895591055364 tivitlerimi attım.

 

Ülkesini, halkını, demokratik laik Cumhuriyet’ini içtenlikle seven Atatürkçü biri olarak, merhum Ali Ekber Çiçek’in, Pir Sultan’dan seslendirdiği türkü kulaklarımda çınladı.

Usulca içli içli söyledim:

Derdim Çoktur Hangisine Yanayım
Gine Tazelendi Yürek Yarası…

Boğazım düğümlendi.

Sürdüremedim…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.