SEÇİMLE İKTİDARA GELECEK MUHALEFET, AKP İKTİDARLARINI VE AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANINI ARATIRSA!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Daha dün, “Aslında Öne çıkarılması gereken şeyler var. O da bizim eski Türkiye olmadığımız ve yeni Türkiye’nin gücünün ne olduğu. ‘Hard power’ dediğimiz, yani bizim gücümüzün sert unsurlarını göstermek lazım. Eski bir savunma sanayi çalışanı olarak da, ‘Donanmada silah gücü olarak, ne durumdayız’ diye baktım. Şu anda bölgede bizim kadar güçlü bir donanma yok. Ne İsrail’in ne Mısır’ın donanması. Yunanistan zaten gemilerini yürütemez duruma geldi. Etrafımızda bizim kadar güçlü bir donanmaya sahip bir güç yok. Bence bunun öne çıkarılması lazım. Çünkü masaya oturduğumuzda herkes bilmeli ki Türkler’in çok güçlü bir donanması var. Belki birkaç tane görsel sunmak lazım. Mesela: Bir ufak çatışmada, roketimiz gitse, bir gemiye vursa, herkes de görse…” https://www.gercekgundem.com/guncel/249781/melih-bulu-mesela-bir-catismada-roketimiz-gitse-bir-gemiyi-vursa-herkes-de-gorse diyecek kadar bilimden, gerçekçilikten ve “kendinden” uzak, Prof. Dr. Melih Bulu’yu “rektör” olarak atanasından ötürü, yasal-Anayasal “protesto hakkı”nı kullanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine “Türkiye’nin böyle evlatları yoktur. ‘Çocuk veya öğrenci’ dedikleri, vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür. Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar, evlat değil, başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır…” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4765/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_sosyal_medya_hesabi_twitter_uzerinden_yayinladiklari_mesajla.html sözlerini eden Cumhur İttifakı’nın ve ‘Cumhur İttifakı İktidarı’nın 2’inci ama etkili ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ve Bulu’ya “ODTÜ’den gelme, Boğaziçi’yle yine ilişkileri olan bir insan ve alanında başarılı olan bir arkadaş” sözüyle sahip çıkan, sonra da “Kendisini oraya atamaktan dolayı da bazı televizyon kanalları çıkmışlar ikide bir ‘İstifa etmelidir.’ Yani yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/124810/cumhurbaskani-erdogan-cuma-namazini-hazreti-ali-camii-nde-kildi diyen AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını yazacaktım…

www.cumhuriyet.com.tr ‘de spotu “AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısındaki konuşmasında yeni anayasa çalışmalarının sinyalini verdi. Bloomberg, Erdoğan’ın ifadelerini, ‘4 yıl önce olduğu gibi siyasi bir fırtına başlattı ancak muhalefet Erdoğan’ın niyetinin tam olarak bu olduğunu dile getirdi’ şeklinde değerlendirdi” olan “Erdoğan’ın ‘yeni anayasa’ sözleri Bloomberg tarafından yorumlandı” başlıklı https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/erdoganin-yeni-anayasa-sozleri-bloomberg-tarafindan-yorumlandi-1811947 haber önceliği aldı.

Haberde, “muhalefetin de katıldığı”nın altı çizilen, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Bu, Türkiye’de vatandaşlarımızın gerçek sorunları görmesini engellemekle ilgili. Halkın gündemini saptırma çabalarının kurbanı olmamalıyız” sözlerinden, Babacan’ın, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının gündeme taşıdığı “Yeni Anayasa” konusunu kavrayamadığını anladım.

Haberde vurgulandığı gibi, “Anayasa değişikliği ile ilgili planları bilen bir yetkili, Bloomberg’e verdiği demecinde” gerçeği dile getiriyor:
“Herhangi bir revizyonun, Erdoğan’ın vizyonunda yeniden şekillendirmedeki rolünü pekiştirecektir. Herhangi bir revizyonun, Erdoğan’ın Türkiye’yi yeniden dönüştürme vizyonunda yeni siyasi sistemin rolünü pekiştirecektir.”

Aynen…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin çöktüğünü, çökerken de, AKP’yi, AKP’nin içinde yer aldığı Cumhur İttifakı’nı, Cumhur İttifakı İktidarı’nı çökerttiğini, kendine olan ilgiyi olumsuz etkilediğini çok iyi biliyor.

Başını, bir zamanlar topraklarında güneş batmayan emperyalist Britanya (İngiltere) İmparatorluğu, emperyalist USA (ABD), emperyalist Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, emperyalist Çin, Rusya, Japonya gibi ülkeler de, Türkiye’deki siyasi, ekonomik gerçeği, durumu çok iyi biliyor.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanın “popülerliği”nin en az yüzde 20-25 eksilmesine karşın, muhalefetin de –ne acı ki- toplumda “yeterli karşılığı” olmadığından haberleri ve bilgileri var.

Taşları yerli yerine oturttuğumda şöyle bir tabloyla karşılaşıyorum:

“Yeni Anayasa” diye –olası- yapılacak halkoylaması (referandum), AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı için, “işbirliği” içinde olduğu “dostları”na karşı, “Türkiye’de tek güçlü” kendisinin olduğunu, göstermek, kanıtlamak, kendini kabul ettirmek olacak.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, “bu eşiği aşamazsa”, 2023’e ulaşması, kalması çok zor.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri sonucu, AKP iktidardan düşerse, siyasi parti olarak varlığını sürdürür mü, bilemem.
Ama eğer…
Seçimle, halkın oyuyla iktidara gelecek muhalefet, AKP iktidarlarını, Cumhur İttifakı İktidarı’nı ve AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını aratırsa, işte o zaman AKP’nin, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının dönüşü, AKP için, AKP’liler için, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı için, ortaklar, sevenleri, yandaşları vb için “muhteşem” olur.

5-10 yıl sonra da…
“Özde” değil, “sözde dost” emperyalistler, Türkiye için yazdıkları, Ortaçağ’ın çok gerisindeki “gerici anayasa”larının düğmesine basacak!
Bu “2’inci Sevr’in resmen yaşama geçmesi” demek!
Buna katlanamam!
Bunu kabul edemem!
Korkum bu!
Böyle bir şeyi ve sonrasını düşünmek dahi içimi parçalıyor!

Bunun için uyanık olacağız, duyarlı olacak, birlik ve beraberlik içinde kararlı olacağız, emperyalistlere iğnenin deliği kadar geçit vermeyeceğiz!
İ n a n ı y o r u m ! . .

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.