SEDEF KABAŞ’I UNUTUP SEZEN AKSU’CU KESİLEN DÜŞÜNDAŞLARIMI UYARIRIM!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Sezen Aksu konusunu kapatacak, yazmayacaktım.

Ama…

Dünyaca ünlü, ulusal onurumuz piyanist, besteci Fazıl Say’ımız, 27 Ocak 2022 Cumartesi günü @fazilsaymusic Twitter hesabından gerçekleştirdiği paylaşımlarından birinde diyordu ki:

“Hepinize güzel bir gün dilerim. Sessiz bir odadayım. Önümde ‘Avcı’ adındaki şiir. Nasıl bestelerim diye düşünüyorum. Merak etmeyin, Şairinden izin aldım. Kendisi bestelemeyecekmiş, yapmak isterim bu durumda, Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım layık olmak için.”

https://twitter.com/fazilsaymusic/status/1486642272775065602

Dikkatimi çeken, Sezen Aksu’nun kendi kaleminden çıkan “Avcı” güftesini bestelememesi!

Say’ın bestelemek istemesine, Sezen Aksu’nun izin vermesine sözüm yok.

Takıldığım nokta, Sezen Aksu, sözlerini yazdığı güfteyi, neden bestelemek istemedi?!

Çekindiği bir şey mi vardı, var?!

 

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, 28 Ocak 2022 Cuma gecesi canlı yayınlanan “Liderler Özel” programına aldığı konuğuyla https://halktv.com.tr/gundem/chp-lideri-kilicdaroglu-halk-tvde-konustu-662248h soru-yanıt biçiminde söyleşirken, söz, Sezen Aksu’ya geldi.

Konuğu da, Toktaş da, “Yetmez ama evet”çi Sezen Aksu’nun, siyasi olarak yanlarında yer aldığı yol arkadaşlarının “gündem değiştirme” amaçlı “algı operasyonları”ndan birindeki rollerinden ötürü “hışma uğraması”na değindiler.

Toktaş, Sezen Aksu’nun “dik durduğu”nu söyledi!

Sezen Aksu ve dik durmak!

Ah Toktaş ah!

 

Önceki gün (29 Ocak 2022 Cumartesi), bir numara yandaş Sabah Gazetesi’nin yazarlarından Okan Müdderisoğlu “Sezen Aksu… Ve duyduğum o mesaj…” https://www.sabah.com.tr/yazarlar/muderrisoglu/2022/01/29/sezen-aksu-ve-duydugum-o-mesaj başlıklı bir yazı yazdı.

Müderrisoğlu yazısında, Sezen Aksu’nun, “yapımcı”sı aracılığıyla “Ankara”ya yani AKP’ye, özellikle AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına gönderdiği iletiye (mesaja)  yer veriyor:

İleti şöyle:

“Kutsallar noktasındaki hassasiyetim ve duruşum bellidir!”

 

“Yetmez ama evet”çiliği dışında, Fetullahçı babası usuma (aklıma) gelince, www.gercekgundem.com internet gazetesinde 27 Ocak 2022 Perşembe günü yayınlanan “Miray Temel” imzalı “Erdoğan, Sezen Aksu konusunda neden geri adım attı?” https://www.gercekgundem.com/guncel/323676/erdogan-sezen-aksu-konusunda-neden-geri-adim-atti?utm_source=share-twitter başlıklı “derleme” yazısını daha bir dikkatli okudum.

 

Derlemede yer alan Sezen Aksu’nun “Avcı” güftesine gelin birlikte göz atalım:

“Sen beni üzemezsin/Zaten çok üzgünüm/Nereye baksam acı/Nereye baksam acı/Ben avım sen avcı/Vur bakalım…

Sen beni sezemezsin/Dilimi ezemezsin/Nereye baksam acı/Nereye baksam acı/Kim yolcu kim hancı/Dur bakalım…

Beni öldüremezsin/Sesim, sazım, sözüm var benim/Ben derken ben herkesim

Sonuç olarak 47 yıldır yazıyorum…. Yazmaya da devam edeceğim.

 

Sezen Aksu, Fetullahçı babasının çizgisinde olmasa da, “Yetmez ama evet” tavrıyla AKP yanında yer alan değil midir?!

Yani…

Sezen Aksu, AKP çizgisinde siyasi bir yandaştır!

Sezen Aksu’nun AKP çizgisindeki siyasi yandaşlığı, sanatçılığının önüne geçmekle kalmamış, sanatını ve sanatçılığını ezip geçmiş, bitirmiştir!

 

Sezen Aksu, sanatını ve sanatçılığını, siyasi yandaşlığına kurban ettirmeseydi, gerçek anlamda “ses”e, “saz”a, “söz”e sahip “sanatçı” olsaydı, “teslimiyetçi” kesilmezdi, kendisini “av”, kendisini –sözde- hedefe koyan siyasi dava arkadaşlarını “avcı” yapmazdı!

 

Bana kızacaklar ama söyleyeceğim:

12 Eylül 2010’daki Anayasa değişikliği halkoylaması sürecinde, Fetullahçı babanın kızı olduğunu anımsarcasına “Yetmez ama evet”çi kesildiği için, “Hayır”cılara “Sizler iki cihanda da lekelisiniz” diyen Siyasi yol arkadaşlarının ipe gerildi savlanan Sezen Aksu’yu sahiplenip savunanlar, Sezen Aksu’dan “Sizler iki cihanda da lekelisiniz” sözünü –dilerim yanılırım- ne yazık ki, er geç duyacaklar!

“Sedef Kabaş”ı unutup “Sezen Aksu”cu kesilen düşündaşlarımı uyarırım!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.