GÜVEN MEKTUBUNU SUNAN EMPERYALİST ABD BÜYÜKELÇİSİ, BAKALIM, SÖZDE “ERMENİ SOYKIRIMI”NI TÜRKİYE’DE ANMAYA KALKACAK MI?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

26 Ocak 2022 Salı günü ilkin www.akparti.org.tr sitesinde “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake’i kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabulde, Büyükelçi Flake, Erdoğan’a güven mektubu sundu.

Flake’in, eşi ve bazı büyükelçilik mensuplarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdiminin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi” tümcelerinin yer aldığı “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake’i kabul etti” başlıklı haberi; sonra da aynı gün www.tccb.gov.tr sitesinde “Amerika Birleşik Devletleri büyükelçisinden güven mektubu” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/135463/amerika-birlesik-devletleri-buyukelcisinden-guven-mektubu başlıklı haberi ve altında “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçisi Jeffry Lane Flake’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Kabulde Büyükelçi Flake, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güven mektubunu sundu” metnini okuyunca, 10 Ocak 2022 Pazartesi günlü EMPERYALİST ABD’NİN ANKARA YENİ BÜYÜKELÇİSİ, TÜRKİYE’DE, SÖZDE “ERMENİ SOYKIRIM ZIRVASI”NI ANMAYA KALKAR MI?!.” https://bakikarakol.com/emperyalist-abdnin-ankara-yeni-buyukelcisi-turkiyede-sozde-ermeni-soykirim-zirvasini-anmaya-kalkar-mi/ başlıklı yazımı ve o yazımda yazdıklarımı anımsadım:

//“Bülent Ecevit dönemi DSP’nin Ankara Milletvekili ve Kamutay’ın (TBMM’nin) DSP’li Başkanvekili gazeteci yazar Uluç Gürkan, anılan haberin yayınlandığı gün, @Uluc_Gurkan Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Ankara’ya geliyormuş. Hangi yüzle?.. Adam Senatör iken her oylamada Türkiye’ye karşı olmuştu. Biden’ın Büyükelçi adayı olduğunda da Senato’da bir soru üzerine ‘Türkiye’de Ermeni soykırımını anacağım’ demişti. ‘İtimat mektubu’ kabul edilebilir mi?”

https://twitter.com/Uluc_Gurkan/status/1479181213629878272”// demiş, eklemiştim:

//“Ben de ‘Hangi yüzle?..’ ve ‘İtimat mektubu, kabul edilebilir mi?’ diye soruyorum.”//

Parantez içinde de //(Bu arada…

Kaçırmış olabilirim:

“İtimat Mektubu” kabul edildi mi?

Edildiyse, siz can dostlarım, bana yazar mısınız?)// diye yazmış, şöyle sürdürmüştüm:

//“Gönlüm, kabul edilmemesinden yana.

Ama…

İçim sızlasa da…

Öngörüm:

“İtimat Mektubu”nun kabul edileceği yönünde!”//

 

//“Kabul edildiği”ni düşünelim”// varsayımında bulunmuş, //“Emperyalist ABD’nin, Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, kişiliğine, gazeteciliğine, yazarlığına ve siyasasına, siyasetçiliğine saygı duyduğum Uluç Gürkan ustamın vurguladığı gibi, Ankara’ da ya da Türkiye’nin herhangi bir yerinde, dahası “ABD’nin Ankara Büyükelçisi” sıfatıyla, kendi ülkesinde veya dünyanın bir ülkesinde, örneğin Ermenistan’da, sözde “Ermeni Soykırım zırvası”nı “anma”ya kalkar mı?!”// sorusunu sormuştum.

şu biçimde de bitirmiştim:

//“Kalkarsa…

Türkiye’yi yönetenlerin tavrı, tepkisi ne olur?

Cuma günü (7 Ocak 2022) Ankara’ya gelerek, görevine başlayacak Büyükelçiyi İstenmeyen adam ilan edip ülkesine geri mi gönderecekler, yoksa sineye mi çekecekler?

Eğer sessiz kalırlarsa…

Bilsinler ki…

Türkiye ayağa kalkar, iktidarları da, siyasi yaşamları da biter!

 

Öteki tür yaparlarsa -emperyalist ABD’nin Ankara’ya yeni atadığı Büyükelçisi Jeff FlakeTürkiye’de Ermeni soykırımını anama”ya kalktığı taktirde “İstenmeyen Adam” ilan edip kısa sürede de ülkesine geri gönderirlerse- kafalarda “Yapılacak seçimleri etkilemek amacıyla ABD ile ortaklaşa, Türk halkına algı operasyonu’ mu çekiliyor” kuşkusu oluşacak ve fokur fokur kaynayacak!

 

Zaten…

Böyle bir Büyükelçi’nin atanması, başlı başına, içinde çok senaryoları barındıran bir operasyon!

 

Doğrusu…

İktidarda olanlar kadar muhalefetin tavrını, tepkisini, nasıl bir siyasa belirleyeceklerini, nasıl bir siyasi yol izleyeceklerini de merak ediyorum!

Yoksa…

İktidarın değirmenine su mu taşırlar?!.”//

 

“Güven mektubu” sunuldu!

(Demek, atlamamışım.)

 

Geriye ötekiler kaldı!

Bakalım, öngördüğüm gibi mi gerçekleşecekler?!

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.