“SELAMÜN ALEYKÜM” BİZİM DEĞİL, ARAP’IN!.. “ALLAH’IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN” VE “GÜNAYDIN” BİZİM!..

  • 0
150 150 bakikarakol

“Türkiye demokrasi tarihinde önemli mücadeleler vermiş ve sonrasın haksızlığa uğramış, Başbakanlık yapmış rahmetli Adnan Menderes’in köylülerisiniz. Sizinle benim aramda önemli bir bağ var. Benim ailem de Demokrat Partiliydi. Dedem Demokrat Partiliydi, babam Adalet Partiliydi ama ben hep CHP’liydim. Yani yalan yok, ben hep CHP’liydim. Ama şunu söyleyeyim Demokrat Parti ile CHP’nin ortak noktaları var. Demokrat Parti’nin Cumhuriyetle sorunu yoktu, Atatürk ile sorunu yoktu. Yaşam şeklimizle bir sorunu yoktu. Farklı düşüncelerimiz oldu, mücadele ettik. Nazmiye Hanım vefat etikten sonra Bülent Tezcan ile birlikte rahmetli Süleyman Demirel’e başsağlığı ziyaretine gittik. Bize şunu söyledi: ‘Çocuklar hayatım CHP ile mücadeleyle geçti ama bugün CHP’nin büyük bir mücadele ettiğini görüyorum. Size tarihi bir sorumluluk düşüyor’ dedi.” *

 

Bu nabza göre şerbet sözler, 5 Haziran 2018 Salı günü eski Başbakanlardan Adnan Menderes’in Aydın Çakırbeyli Köyü’nde veya Mahallesinde söylendi.

 

Söyleyen, yaklaşık 3,5 yıl sonra -18 Eylül 2021 Cumartesi günü- şunları da haykırıyordu:

“Bir sözde din adamı, yakasında bir tek iktidarın rozeti eksik, her gün meydanlarda fetva veriyor. Karidesi konuşuyor, kalamarı konuşuyor, günaydını konuşuyor ama yurtlarda tecavüze uğrayan çocukları konuşmuyor. Haramı konuşmuyor. Muhalefet de seyrediyor.

Kompleks içerisinde. Niye seyrediyor? Ona laf ederse dindarları kızdırırmış… Dindarlarla bir derdimiz yok. Dindar geçinenler ve dinden geçinenlerle derdimiz var bizim. Hiçbir kompleksimiz yok.

Sen ‘günaydın’ denmesine laf ediyorsun. Sen, Tayyip Erdoğan’ın Şeyhülislam’ı mısın, Diyanet İşleri Başkanı mısın? ‘Selamın Aleyküm‘ de bizimdir, ‘Günaydın‘ da bizimdir. Fatih Sultan Mehmet de bizimdir, Atatürk de bizimdir. ‘Günaydın’ mı diyeceğiz, ‘Selamın Aleyküm’ mü diyeceğiz, sana soracak halimiz yok. İşine bak, önüne bak. Git, yurtlarda çocuklara yapılan tacizleri, tecavüzleri, haramı, helali anlat yüreğin varsa…” **

 

Tanıdınız mı?

 

Evet, bu nabza göre şerbet içeriğindeki sözü de söyleyen “kandırıkçı, siyasi palyaço, şaklaban” Muharrem İnce!

 

Her iki nabza göre şerbet sözü, kurduğu Memleket Partisi’nin 18 Eylül 2021 Cumartesi günü yapılan 1’inci Olağan Kurultay’da etti.

 

Partili 12 bin 783 üyenin oyu ile Genel Başkan adayı gösterilen ve 750 delegenin oyunun tamamını alarak Genel Başkan seçilen “kandırıkçı, siyasi palyaço, şaklaban” Muharrem İnce için tırnak içinde yaptığım tanımlamalarda haklı olduğumu anladınız mı?!

Adalet Partili Kamyoncu Şerif’in oğlunun gerçek bir CHP’li olmadığını, nabza göre şerbetçi biri olduğunu gördünüz mü?!

 

5 Haziran 2018’de, Menderes’in köyü/mahallesi Çayırbeyli’de ve Çayırbeylilerin önünde ettiği nabza göre şerbet sözleri üzerinde durmayacağım; 2 gün önce Ankara’da söylediği nabza göre şerbet sözlere ufacıktan değineceğim.

 

Bir de eğitimci!

Böyle eğitimci olmaz olsun!

Böyle eğitimciler olmaz olsunlar!

 

“Kandırıkçı, siyasi palyaço, şaklaban” ve nabza göre şerbetçi Muharrem İnce kalktı Selamın Aleyküm de bizimdir, Günaydın da bizimdir” dedi.

 

Hayır efendim!..

Selamün Aleyküm bizim değildir, Arap’ındır!

Türkçe karşılığı Allah’ın selamı üzerinize olsun’dur.

 

Allah’ın selamı üzerinize olsun denilsin, “Bizimdir” derim.

Çünkü…

Günaydın gibi Allah’ın selamı üzerinize olsun da bizimdir!

Ama…

Güzel Türkçe’miz yerine Arapçası “Selamün Aleyküm” söylenirse, olmaz, “Bizimdir” demem, diyemem, denilmesine karşı çıkarım!

Ve…

Güzel Türkçe’miz dururken, Arapça niye?!

Kutsal dinimizi, kendi ana dilimizde neden öğrenmeyelim?!

Arpça öğrenmek zorunda mıyız?!

Vay efendim, “Kuran, Arapça” imiş!

Geçiniz!..

 

Hadi, kutsal dinimizi siyasalarına (politikalarına), çıkarlarına katık yapan Türk ve Türkçe karşıtı Arapçılarımızı bir kenara koyalım; Atatürkçü, CHP’li –eski- geçinen, yetmez ama evetçigillerin başka versiyonu  “kandırıkçı, siyasi palyaço, şaklaban” ve nabza göre şerbetçi Muharrem İnce’ye, onun gibilere ne demeli?!.

 

  * https://www.haberler.com/muharrem-ince-ailem-demokrat-partiliydi-10918977-haberi/

** https://odatv4.com/siyaset/adam-degil-210645

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.