“SİYASİ ASAYİŞ” DARMADUMAN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

FLAŞ FLAŞ!..
İNANILIR, KABUL EDİLİR BİR KARAR, UYGULAMA!..
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NDE VE DÜNYA ÜLKELERİN DEVLETLERİNDE BİR İLİK!..
CUMHUR İTTİFAKI BUNU DA YAPTI YA, DÜNYAYA TÜRKİYE’MİZİ REZİL ETTİ YA!..
BU BİR DARBEDİR!..
RET VE PROTESTO EDİYORUM!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1377591611597672450 twitimin ardından attığım HİÇ ETİK DEĞİL!..
ÇOK ÇİRKİN, ÇOK AYIP!..
ÇOK DA UTANIYORUM!..
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VATANDAŞI OLARAK, O YASA, YASALAŞSA BİLE BENİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR!..
https://twitter.com/BakiKarakol/status/1377631142355042308 twitimle yetineceğim için, www.gercekgundem.com internet gazetesinin dün saat 17.02’de yayına koyduğu “AKP milletin iradesini yok saydı: Reddedilen teklif yeniden oylanacak” başlıklı ve “TBMM’de muhalefetin oylarıyla reddedilen Güvenlik Soruşturması Teklifi’nin maddelerine geçilmesi yeniden oylanacak” spotlu haberi https://www.gercekgundem.com/siyaset/263375/akp-milletin-iradesini-yok-saydi-reddedilen-teklif-yeniden-oylanacak?utm_source=share-twitter linkinden okumanızı isteyeceğim.
https://www.t24.com.tr/haber/meclis-baskani-sentop-tan-guvenlik-sorusturmasi-kanun-teklifinin-reddi-sonrasi-baskanlik-divani-nin-toplanmasina-iliskin-elestirilere-yanit-verdi,942956 linki de okuyun…

Ne yazık ki ve ne acı ki, ülkemizde son günlerde “siyasi asayiş” darmaduman!..

Önceki gün yazılı açıklama yaparak “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 17 Mart 2021 tarihinde, HDP’nin kapatılma istemiyle hazırlanıp Anayasa Mahkemesi’ne sunulan iddianame usul eksikleri gerekçe gösterilerek anılan Başsavcılığa iade edilmiştir.
Anlaşılan odur ki, Türkiye’nin terör ve bölücülükle mücadelesine Anayasa Mahkemesi duyarsız, ilgisiz ve açık ara mesafelidir.
Anayasa Mahkemesi hukukun üstünlüğünden mi yanadır, yoksa bölücülüğün mü şakşakçısıdır?
HDP’nin kapatılması kadar Anayasa Mahkemesi’nin de kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4796/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_Bahceli__nin___Yargitay_Cumhuriyet_Bassavciligi_Tarafindan_HDP__nin_Ka.html diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ilk tepki, aynı gün, Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı iktidarı ortağı AKP’den geldi!
AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Samir Altunkaynak “Anayasa Mahkemesine her karar sonrası hukuki olmayan yaklaşımlarla saldırmak en başta bu ülkenin hukuk sistemini yok saymaktır” https://odatv4.com/bahceliye-karsi-gelen-aciklamadan-sonra-akpden-mhp-geri-adimi-01042118.html tümcesiyle, Bahçeli’nin, Anayasa Mahkemesi’ne “saldırdığını” vurguladı!
Ama…
Aynı gün içinde ve birkaç saat sonra “25 yıllık bir hukukçu olarak iade kararının mahiyeti ve sonuçlarına dair yaptığım değerlendirmeler, herhangi bir kimseyi veya partiyi hedef almadığı gibi herhangi bir açıklamaya cevap mahiyetinde de değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” https://twitter.com/samiraltunkayna/status/1377345430346854404 diye twit atarak “geri vites” yaptı.
Böylece…
Bu gelişmeyle, Bahçeli’nin, Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı üzerinde olduğu kadar, İttifak ortağı AKP üzerinde de etkinliği ve etkiliyi bir kez daha görüldü!

Bahçeli’ye ikinci tepki, bir gün sonra, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldi.
Akşener, Bahçeli için “Yorgun olduğunu anladım” dedi, ekledi:
“Dolayısıyla evine dönmeye ve biraz tefekküre ve evinde dinlenmeye davet ediyorum.” https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-bahceliden-flas-muharrem-ince-aciklamasi-5969088/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber

Anımsanacaktır…
Bahçeli 6 Ağustos 2020’de Akşener’e -MHP’yi işaret ederek- “Evine dön” https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-bahceliden-flas-muharrem-ince-aciklamasi-5969088/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber çağrısında bulunmuştu…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.