SİYASİ SAVRULMANIN, CAHİLLİĞİN, İNKARCILIĞIN, İHANETİN BU KADARINA, “YETER BE YETER ARTIK”!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Cumhur İttifakı’nın ve bu özellikle bu ittifakın bir numarası AKP’nin, 2019’da iki kere “İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı” seçilen CHP’li (!) Ekrem İmamoğlu’nun üzerine neden gittiğini, gerçekçilikten uzak bir davadan “hapis” ve “siyasi yasak” cezası verilmesini değişik açıdan ayrıntılı yazacaktım; siyasi gelişmeler ayrıntılı yazmamı engelledi.

Gene de birkaç tümceyle değineyim:

İstanbul ve İBB, AKP için büyük rant, gelir, istihdam kapısı, oy deposu!

CHP’li, İyi Parti’li, HDP’li, TİP’li ve diğer sol partili seçmenleriyle, 1994-2019 arası “İBB yönetim”ini elinden bulunduran AKP’den, İBB Başkan adayı İmamoğlu ile alındı.

Bu, AKP için yıkımdı.

AKP, kendine böylesi yıkımı yaşatanlara ve yaşatana, aynısını yaşatmak için kolları sıyırdı.

AKP ana vuruşunu, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sürecinde yapacak.

Şöyle:

İmamoğlu’nu İBB’nin başından alacak, İBB’ye kayyum atayacak veya İBB Meclisi’ndeki çoğunluklarından yararlanarak, ilçe Belediye Başkanlarından birini İBB Başkanlığı koltuğuna oturtacak.

6’lı masanın bir numarası CHP bu konu ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın dokunulmazlığının kaldırılmasıyla uğraşırken, HDP kapatılmayla, İyi Parti de Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlığının kaldırılmasıyla “meşgul” olacak/edilecek.

Onlara bunlarla uğraşırken, AKP seçimleri kazanmanın hayalinde…

 

Partisi böyle bir hayal, plan, çalışma içinde olan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, sonun da seçimlerin “14 Mayıs 2023”de yapılabileceğini açıkladı.

6 Nisan 2023 sonrası seçim takvimine kapıları kapatan ve de AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının 3’üncü kere Cumhurbaşkanlığına aday olamayacağını söyleyip duran partim CHP’min ne yazık ki başındaki “adı lazım değil” ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, neredeyse zil takıp oynadılar.

Meral Akşener’i bir kenara koyayım; “adı lazım değil”, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, “Cumhurbaşkanı adayı olup olmamasına kilitlenmedikleri”ni dile getiriyor, “Erdoğan, aday olur veya olmaz ama biz sandık güvenliğini sağlayarak seçimi almak ve Türkiye’yi demokrasi eksenine getirmek istiyoruz. 6 liderin hedefi o” https://www.gercekgundem.com/siyaset/kilicdaroglu-erdoganin-adayligina-neden-sessiz-kaldigini-acikladi-408575  diyor.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının “Cumhurbaşkanı adaylığına neden sessiz kaldığını içeren soru”ya ise “Diyelim ki ses çıkardık. Nereye gidecek? Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK). O üyeleri atayan kim? Erdoğan. Verdiği karara kim itiraz edecek? İtiraz edeceğin hiçbir yer yok. Anayasa Mahkemesi bile bakmıyor bu karara. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinde aynı zarfın içerisine 4 tane oy pusulası koyuyorsunuz. Efendim 3’ü doğru 1’i yanlış. Talimat geldi de onun için yaptılar. Dolayısıyla bizim Erdoğan’ın aday olup olmamasına kilitlenmek gibi bir düşüncemiz yok.”

 

Şaşıp kalıyorum!

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in katledilmesiyle “ateşli ülkücü” kesilen “adı lazım değil”in, “siyasetin zır cahili” olduğu kanısına varıyorum.

Tepkimi de, önceki gün (23 Ocak 2023 Pazartesi) BÖYLE “UÇUK” GEREKÇE Mİ OLUR?! AYIPTIR AYIP!. GEÇENDE ATTIĞI TİVİTLE SADAT’IN BANT REKLAMINI YAPTIĞI, YAPTIRDIĞI GİBİ ŞİMDİ DE AKP’NİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR!. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1617454215357673472 tivitimle gösteriyorum.

 

“Adı lazım değil” aynı gün saat 21,41’de @kilicdarogluk hesabından “EYT’lileri oyalamayı bırak. Millet senin bu seçim oyunlarından bıktı. İnsanlarımızın haklarını seçimlere malzeme etmeye çalışma. Her şeyi berbat ettin, son dakika çabaların zaten fayda etmeyecek. EYT’yi Meclis’e getir hemen @RTErdogan https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1617593489960890368 paylaşımında bulununca, ben de saat 22.22’de @BakiKarakol hesabımdan

HALK DA, SENİN SİYASET CAHİLLİĞİNDEN, AKP YE, AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANINA HİZMET ETMENDEN, ONLARIN DEĞİRMENLERİNE SU TAŞIMANDAN BIKTI.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1617603648044863504 diye yazdım.

 

Bir gün sonra, yani dün (24 Ocak 2023 Salı), CHP’min grup toplantısı vardı.

“Siyasi fır döndücüler” arasında yerini alan siyasetin zır cahili “adı lazım değil” kürsüye çıktı konuştu. https://chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-tbmm-chp-grup-toplantisinda-konustu-24-ocak-2023

Değindiği konulardan biri, Yüksek Seçim Kurumu (YSK) ve burayla ilgili sözleriydi; özetle:

“YSK’ya güvenmediğimi Mısır’daki sağır sultan duydu. YSK’nın hangi olaylarda nasıl karar vereceğini hepimiz biliyoruz. Sanki biz başvuracağız YSK gelecek hukuka uygun karar verecek. İradesini saraya ipotek eden adama hakim mi denir, hakim denmez. Hâlâ bunu öğrenemediniz mi, hâlâ bunu bilmiyor musunuz? İstanbul seçimlerini alalım…”

 

Ardından, “Benim bir özelliğim var: Şikayet etmem. Varsa bir sorun, onu çözerim” tümcesini etti

Ben de “BENİM BİR ÖZELLİĞİM VAR: ŞİKAYET ETMEM. VARSA BİR SORUN, ONU ÇÖZERİM.” MADEM BÖYLE BİR ÖZELLİĞİN VAR, YÜKSEK SEÇİM KURULU’NDAN NEDEN TIRSTIN, 3″ÜNCÜ KERE CUMHURBAŞKANI ADAYI OLAMAYACAK KONUSUNDA KORKTUN, “HAVLU ATTIN, TOPLUMSAL MUHALEFETİN GERİSİNDE MUHALEFET YAPIYORSUN?!. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1617842232329113602 tivitini attım.

 

Konuşmasının bitimine doğru “Uyuşturucu oligarklarıyla, mafyalarla da mücadele edeceğiz. Onların da tehditleri geliyor. Tehdit etmezseniz namertsiniz. Bir milim geri adım atmayacağız. Yemin ettim, garibin gurebanın hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacağız. Çünkü biz bu devleti inşa eden Kuvâ-yi Milliye geleneğinden geliyoruz” diyen “adı lazım değil” hiç de “Kuvâ-ı Milliye geleneği”nden gelmeyen, YSK korkağı, elerkimizi (demokrasimizi) katleden, elerkimizin katili Menderes’ten “şehit” diye söz edince, hop oturup hop kalktım!

Türk elerkisini katleden, Türk elerkisinin katili Menderes’e “şehit” nasıl diyebilirdi?!

Savrulmanın, cahilliğin, inkarcılığın, ihanetin bu kadarına pes doğrusu pes!

Bir CHP’li olarak, partimin ne yazık ki başındaki “adı lazım değil”den bu sözcükleri duymak ağırıma gitti, bu sözcükleri duymaktan arlandım, utandım!

Türk elerkisi katili “şehit”se, kendisi de “gazi mi?!

Galiba, Atatürk Milliyetçiliği ile Alparslan Türkeş’in “gladyo” imzalı “milliyetçiliği”ni bilmediği gibi “şehit” sözcüğünün de anlamını bilmiyor!

 

İzninizle, yazımı…

“ŞEHİT MENDERES” Mİ?!. NE DİYOR BU SİYASET ZIR CAHİLİ?! AĞZINDAN ÇIKAN SÖZÜN AYIRTINDA (FARKINDA) MI BU CUMHURİYET TARİHİNDEN YOKSUN SİYASET ZIR CAHİLİ?!. MENDERES “ŞEHİT”SE, BU SİYASET ZIR CAHİLİ DE “GAZİ” OLMALI?!. DÜNYA LİDERİ KEMAL ATATÜRK’ÜM, SEN, BİZ CHP’LİLERİ BAĞIŞLA!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1617844884425306112 ve bilge insan Emre Kongar’a @emrkongar hesabına saat 14.38’de attığım ÜSTADIM, PARTİM CHP’MİN NE YAZIK Kİ BAŞINDAKİ “ADI LAZIM DEĞİL”İN BUGÜNKÜ GRUP KONUŞMASINDA, ELERKİ (DEMOKRASİ) KATİLİ MENDERES’TEN “ŞEHİT” DİYE SÖZ ETMESİNE KAHROLDUM!. BU SİYASET ZIR CAHİLİ, MENDERES’E NEDEN “ŞEHİT” DEDİĞİNİ AÇIKLAMALAI.. LÜTFEN ÇAĞRI YAPAR MISINIZ?. tivitlerimi bilginize sunduktan sonra, toplumsal muhalefetin çok gerisinde kalan muhalefetin bir numarası “adı lazım değil”in dünkü grup konuşmasını noktaladığı tümceyle bitireyim:

“Yeter be yeter artık!”

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.