SÖZDE “TAM KAPANMA”DA “İÇKİ SATIŞ YASAĞI” TERS TEPTİ!.. BU DA YASAK KOYUCULAR İÇİN TEST OLDU!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Beş maskeyi dağıtamayan Cumhur İttifakı İktidarı, her alanda olduğu gibi, “Korona Virüs’le savaş”ta da başarılı olamadı, eline yüzüne bulaştırdı, yanlışlar yaptı, kendi kararlarına, kendi genelgelerine kendileri uymadı, taraftarlarını “uymamaları” yönünde adeta fişekledi, “vakaların artması”na neden oldu!

Yeni kararlar aldılar:
29 Nisan 2021 – 17 Mayıs 2021 arasını “tam kapanma” ilan ettiler.
Genelgeler yayınladılar.
Ayrıntılara bakıldığında, “tam kapanma” görülmüyor!
Yüzde 61 gene çalışacaktı!
Camiler açık olacaktı, vatandaşlar yakınlarındaki camilere gidecekti!
Bunun neresi “tam kapanma” idi?!
“Tam kapanma” olmayana neden “tam kapanma” dediler, deniyor?!
Dahası…
Burada da mı ayrımcılık?!

Uygulama dün saat 19.00’da başladı; 17 Mayıs 2021 Pazartesi saat 05.00’da bitecek.

27 Nisan 2021 Salı günkü açıklamasıyla, sözde “tam kapanma”da cami cemaatine “kapanma, sokağa çıkma yasağı” koymayan İçişleri Bakanlığı’nın tepesindeki “Bakan” sıfatıyla “atanmış bürokrat” Süleyman Soylu, “içki satışına da yasak geldi” biçimdeki söylentileri aynı gün (Salı) doğruladı. https://www.birgun.net/haber/icisleri-bakani-soylu-dan-alkol-satisina-yasak-aciklamasi-muafiyet-yok-342801

Cami cemaatine bu yapılan “ayrıcalığa” gösterilen tepkiye, “içki satış yasağı” tepkisi eklendi ve “İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil” diyen Soylu’ya yergi yağdı.
En çok da sigara, içki içmeyenlerden…
Biri ben…
67 yaşımdayım.
Çok sigara, çok içki içtim.
Şeker ve tansiyon hastası oldum.
29 yıldır ağzıma içki vurmuyorum; 20 yıldır sigara içmiyorum.
Rahatım, mutluyum.
Parasal kazançtayım.
Buna karşın…
“İçki satış yasağı”na şiddetle karşıyım!
Böyle bir karar alınması büyük yanlış!
İçenler için değil.
İçilmesi için hiç değil.
İçilmemesinden yanayım.
“İçki satış yasağı” dümenleriyle “yaşam biçimine dayatma” çirkinliğinde bulunularak, ülkemin ve halkımın “laiklik tutkusu”na zarar verilmesine, laik düşmanı gerici dinci rejimlere kapı açmak istenmesine vb karşıyım, karşı olacağım!

Süleyman Soylu, siyasette iyi-kötü deneyim kazanmış biri.
Sözde “tam kapanma”da ve “içki satışı yasağı”nda, tek başına, hiçbir hukuki dayanağı olmayan, buram buram “şark kurnazlığı” bulamaçlı “dinci siyaset” kararı alacağını olası görmüyorum.
Karar vericinin ya da karar vericilerinin kararını kamuoyuna sunuyor, o kadar.
Sunarken de…
Bir taraftan, içinde yer aldığı iktidarı çok kötü yıpratan gündemi değiştirip unutturmaya, diğer taraftan da iktidarlarına kazanımlar sağlayacak gündemi kamuoyuna iğnelemeye çalışıyor.

Soylu olsun, Soylu’yu “siyasette değerlendirenler” olsun, Ramazan ayı’nda oynamak istedikleri siyasi oyunda amaca ulaşamadılar!
Ters tepti!
Bu da hepsi için test oldu!
Yenilmişlerdi!

Dünya lideri Kemal Atatürk, gerçekleştirdiği devrimler, koyduğu ilkelerle gene karşıtlarını alt etmişti!

“Laiklik Devrim”i, “Laiklik İlkesi” ve “gerçeklerde, doğrularda bir olma, kaynaşma” hedefi, öğretisi vb yurdum insanlarınca öylesine benimsenmiş, sahiplenilmiş ki!..
Bir santim ilerlemeye olanak yok!
Olmayacak da!

Büyük Britanya İmparatorluğu/Krallığı üretimi dünyadaki cemaatler, tarikatlar, iki yıldan beri gezegenimizi kasıp kavuran, milyonlarca insanın canını alan Korona Virüsü’nden daha tehlikeli, zararlı, öldürücü olduğunu, lütfen, -Nasrettin Hoca değimiyle- “bilenler, bilmeyenlere anlatsın”, Cehennem’e çevirdikleri dünyamızı kurtaralım, Cennet yapalım, gelecek kuşaklara yaşanır bir dünya bırakalım!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.