TÜRKİYE’MİZ DIŞINDA, DÜNYAMIZDA “BİR TANE BAŞKA ÖRNEK ÜLKE” VAR MI?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Kıymetli okur…

Uzatmayacağım, kısa öz yazacağım.

Size 6 soru soracağım.

Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Olur, yazarsanız…

Sevinirim.

Beni mutlu edersiniz.

 

1’inci sorum:

“Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” diye ucube sistemle yönetilen, Türkiye’miz dışında, dünyamızda “bir tane” başka örnek ülke var mı?

 

2’inci sorum:

Seçim Yasası’ndan kaynaklanan büyük yanlışla, Milletvekili Genel Seçimi’nde yüzde 34 oyla 1’inci olan siyasi partinin 363 Milletvekili çıkardığı, Türkiye’miz dışında, dünyamızda, “bir tane” başka “örnek ülke” var mı?

 

3’üncü sorum:

Geçirdiği rahatsızlıktan, tedavisi hastanelerde günleri, ayları alan, doğrulamayan, adım atamayan hastanın, yıllardır seçim kazandığı bölgeden 1’inci sırada aday gösterildiği, kendisi tedavi görürken, adına, kızının, seçim çalışmalarını yürüttüğü ve seçilerek, “Milletvekili” sıfatını kazandığı, “Milletvekili Yemini”ne ise anca aylar sonra tekerlekli sandalyeyle Kamutay (TBMM) Genel Kurulu’na getirilip yemin ettiği, Türkiye’miz dışında, dünyamızda “bir tane” başka “örnek ülke” var mı?

 

4’üncü sorum:

Üçüncü sorumda anlattığım “hasta Milletvekili”, tedavisi hastane dışında, “özel bakım”la sürdüğü için, “Milletvekili Yemini”nden sonra Kamutay’a gelmeyerek ve “Milletvekili çalışmaları”na katılmayarak, yani “Milletvekilliği görevi”ni yapmadan, “aktif Milletvekili” gibi maaşını her ay düzenli aldığı, Türkiye’miz dışında dünyamızda “bir tana” başka “örnek ülke” var mı?

 

5’inci sorum:

Böylesi bir duruma tepki vermeyen, “devamsızlık”tan ötürü, “Bankamatik Milletvekili” diye de anılan “o Milletvekili’nin “Milletvekilliğini düşürmeyen” Kamutay Başkanı, Türkiye’miz dışında, dünyamızda “bir tane” başka “örnek ülke” var mı?

 

6’ıncı sorum:

1 Şubat 2022 Salı günü @farukakbas330 Twitter hesabından “Geçen ay 18.000 gelen elektrik faturamız, hamdolsun 42000 TL gelmiş. Haa özür dilerim, küsuratı da var, 42.033 TL. Sitem etme diyorlar, elinde yaptın boynunla çek. Bunun hiçbir izahı olamaz Sn. @RTErdoğan başkanım. Bilesin hayat yaşanmaz hale geldi” https://twitter.com/farukakbas330/status/1488570760591515652 diye yazan, gelen tepkilere “Yahu nasıl bir toplum olduk. İşletmeme gelen yüksek elektrik faturasına itiraz ettiğim için her kesimden hakaretlerin bini bir para. Evet ben Ak Partiye tamı tamına yirmi yıldır destek veriyor, vermeye de devam ediyorum Bu benim tercihimdir. Ama, yanlışları söylemek de hakkımdır” https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/42-bin-lira-fatura-gelen-akpli-esnaftan-erdogana-bilesin-hayat-yasanmaz-hale-geldi-6935178/ yanıtını veren iktidar partili seçmen, Türkiye’miz dışında, dünyamızda “bir tane” başka “örnek ülke” var mı?

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.