TÜRKİYE’MİZİN PARTİSİ CHP’MİZİN TEPESİNDE BOZA PİŞİREN İKİLİ: “ADI LAZIM DEĞİL” VE “BANKAMATİK MİLLETVEKİLİ” DENİZ BAYKAL!..

  • 0
150 150 bakikarakol

“Türkiye’nin en iyi ihracat ürünü ordusudur” diyen George Soros adlı Macar asıllı Yahudi, emperyalist ABD vatandaşı, CIA elamanı ve para vurguncusunun (spekülatörünün) Türkiye’deki vakfı TESEV’in 183’üncü kurucu üyesi, 22 Mayıs 2010’dan beri de partim CHP’min ne yazık ki “Genel Başkan koltuğu”na oturtulan “adı lazım değil”, 6 Temmuz 2021 Salı günkü grup konuşmasına bir hışımla şu sözlerle girdi:

Evet, değerli arkadaşlarım; son günlerde garip bir tartışma var. Önce kendi ailemize seslenmek zorundayız: Mustafa Kemal Atatürk’ten bu yana, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkanlık yapmış olan herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Herkesin bunu çok iyi bilmesi lazım.
Türkiye’nin bu kadar derdi varken, bu kadar büyük rezaletler yaşanırken, olayı getirip başka bir tartışma atmosferine çekmek hem partiye ihanettir, hem Türkiye’ye ihanettir.
Şöyle bir algı oluşturmak istiyorlar, herkesin çok iyi bilmesini isterim: “Efendim, zaten iktidar simsiyah, kapkara. Zaten rezil bir yönetim var, yozlaşmış bir yönetim var. Oyu kime verelim? Ey CHP; ey CHP de onlar gibi.” Hayır efendim, hayır; Cumhuriyet Halk Partisi onlar gibi değil, tertemiz bir partidir, tertemiz. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur, verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Dolayısıyla bu gereksiz tartışmadan herkesin süratle çıkmasını istiyorum
. https://www.chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-tbmm-chp-grup-toplantisinda-konustu-6-temmuz-2021?q=

Aradan 6 gün geçti.

7’inci günde, (12 Temmuz 2021 Pazartesi) Cumhuriyet Gazetesi’nde söyleşisi yayınlandı.

Söyleşiyi yapan İpek Özbey’di.

Özbey, “Başlayan bir tartışmada Zülfü Livaneli ‘CHP’nin, Baykal gerçeğiyle hesaplaşması şart’ dedi” tümcesiyle anımsatmada bulunduktan sonra “Grup toplantısında bir açıklama yaptınız ama bu meseleyi kendi içinizde tartıştınız mı?” diye sordu.

Hayır, tartışmadık. Gerek duymadık” diye yanıt verdi.

Özbey’in “CHP’nin Baykal sorunu var mı?” sorusuna yanıtı “Hayır, CHP’nin böyle bir sorunu yok” oldu.

ÖzbeyPeki, CHP seçmeninin Baykal sorunu var mı?” sorusuna “Hayır yok” yanıtını alınca “Öyleyse bu tartışma nereden çıkıyor?” sorusunu yöneltti.

Yapay tartışma. Gündemi saptırmaya yönelik tartışmalar. Türkiye’nin bu kadar derdi varken, çocuğunun karnını doyuramadan yatağa yatıran binlerce anne varken, çöp konteynırlarından beslenenler varken, ‘askerimiz Afganistan’a mı gidecek’ diye kaygılanırken, mafyayla siyasetin iç içe geçmiş çıkar ilişkileri ortaya saçılmışken, bunların üzerine sünger çekelim, CHP’yi konuşalım, yok böyle bir şey…” dedi. https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kemal-kilicdaroglu-belediye-baskanlarimizin-birinci-gorevi-halka-verilen-sozleri-tutmak-1851733

Bu defa…

Cumhuriyet Gazetesi’nde 16 Haziran 2021 Cuma günü “Baykal: Devletimizi kaybettik” başlıklı https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/sertac-es/baykal-devletimizi-kaybettik-1852924, Sertaç Eş imzalı haber yayınlandı.

CHP’nin Antalya “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal, 10 Mayıs 2010 günlü istifasından sonra “CHP Genel Başkanı” yapılan “adı lazım değil”e “Genel Başkan’ın gösterdiği tepki çok değerlidir. Ben şahsına teşekkür ediyorum” tümceleriyle minnetini dile getirdi.

Aynı gün saat 12.13’te @BakiKarakol hesabımdan BEN OLSAYDIM, SAĞLIK SORUNUNDAN ÖTÜRÜ MİLLETVEKİLİ GÖREVİNİ YAPAMAMASINI, ÇATIR ÇATIR MİLLETVEKİLİ MAAŞINI ALMASINI ANIMSATIR, BUNUN DOĞRU VE TİK OLUP OLMADIĞI SORARDIM! https://twitter.com/BakiKarakol/status/1415962692830048257 paylaşımda bulundum.

11 dakika sonra da YATAKTA KIMILDAYAMAYACAK DURUMDA MİLLETVEKİLİ ADAYI LİSTESİNE 1’İNCİ SIRADAN GİREN VE MİLLETVEKİLİ SEÇİLEN, ŞİMDİ DE “BANKAMATİK MİLLETVEKİLİ” ADIYLA ANILAN DENİZ BAYKAL İSTER MİSİNİZ, “MİLLET İTTİFAKI”NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAK İÇİN DAYATSIN?!. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1415965519505764355 tivitimi atarak, ironi yaptım.

Bu konudaki son paylaşımım saat 13.04’te oldu:

PARTİM CHP’MİN NE YAZIK Kİ BAŞINDAKİ “ADI LAZIM DEĞİL”İN BAŞININ ÜSTÜNDE “BANKAMATİK MİLLETVEKİLİ” DENİZ BAYKAL’IN YERİ OLABİLİR AMA BİZ ÖZ CHP’LİLERİN BAŞININ ÜSTÜNDE MİLİMLİK YERİ YOK!..

B İ L İ N E ! . https://twitter.com/BakiKarakol/status/1415975547725832200

Başka ayrıntıya girmeyeceğim.

Ancak…

Türkiye’mizin partisi CHP’mizin tepesinde boza pişiren bu ikili, her şeyden önce, “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal’ın, 24 Haziran 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi’nde, geçirdiği ciddi rahatsızlığa karşın, neden ve nasıl Antalya 1’inci sıradan Milletvekili adayı yapıldığını/olduğunu açıklamak zorundalar!

Ayrıca…

Özel olarak, “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal, 10 Mayıs 2010 günlü istifasını yazılı metinden okuduğunda “… Amerika’dan Pensilvanya’dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarının samimiyetine inandığımı da söylemek isterim” https://t24.com.tr/haber/baykalin-istifa-aciklamasinin-tam-metini,77305 sözünü neden etmek gereksinimini duyduğunu ve “samimiyetine inandığımı” dediği insanı açıklamak zorunda!

Neden Milletvekili olmak istediğini, olduğunu ve sağlık sorunundan dolayı Kamutay (TBMM) içinde-dışında Milletvekili görevini yapamamasına karşın, Milletvekili maaşını almakta, Milletvekili zırhına sığınmakta, istifa etmemekte ısrar ettiğini de açıklamak zorunda.

İşi magazinleştirmeyi bıraksın, CHP’mizin yakasından düşsün, biz gerçek, öz CHP’lilerin sırtından insin!

Yalnız “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal mı?!.

 

Artık Pazartesi günleri Aslı Baykal’ı yazmayacak.

Bu Pazartesi özeline bugün son veriyorum.

Çünkü…

“Baba Baykal”, kızı Aslı Baykal’la CHP’de yol alamayacaklarını gördü, kızını geri çekti, kendi öne geçti!

Yoksa…

“Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal, açıklamaları, demeçleri, söyleşileri ile kendisini bu kadar yormazdı!

Azıcık siyasadan anlıyor, kafası da çalışıyorsa, bırakacak, kenara çekilecek!

Bilsin ki…

Bu ülkede “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal, bütün gizleri ile artık tanınıyor!

Kep düştü, kelle görünüyor!

Beyninin önü, arkası bir bir okunuyor!

Kendini de, ülkeyi de yormasın!

Sona geldiğini, bittiğini kabullensin!

CHP’ye oyun oynayanların oyuncağı olmasın!..

 

Bu arada…

Yarın (Salı), Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü Kurban Bayramı;

4 gün yazmayacağım.

26 Temmuz 2021 Pazartesi günü yazacağım.

Bayramınız kutlu olsun…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.