ÜÇ AY ARADAN SONRA, MERHABA…

  • 0
150 150 bakikarakol

Doktor dostumun bilgilendirmesi ve yönlendirmesi doğrultusunda, 18 Şubat 2022 Cuma günlü AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINA NE, NELER OLUYOR?!. https://bakikarakol.com/akpli-belediye-baskanlarina-ne-neler-oluyor/ başlıklı yazımla, yazılarıma ara verdim.

Bugün (18 Mayıs 2022 Çarşamba) tam üç ay oldu.

 

Dün akşam saatlerinde doktor dostum beni fena haşladı:

“Seninle anlaşmıştık: Twitter’dan ve Facebook’tan siyasi ağırlıklı paylaşımlarda pek az bulunacaktın. Ne yaptın? Sağlığını ciddi biçimde olumsuz etkileyen siyasi ağırlıklı konularda paylaşımlarda bulundun. Sağlığını neden riske edersin?! Yaşamak mı istemiyorsun?! Söyle bilelim. Yaşamak istiyorsan; içinde daralma yapan, kalbini sıkıştıran, nefes almanı güçleştiren,  halsizleşmene neden olan, çığırından çıkmış iç-dış siyasi konulardan ve üzüntü veren olayları izlemekten, hukukun katledilmesinden, yargının siyasallaşıp inanırlığını ve güvenirliğini yitirmesinden, işsizliğin, açlığın, sefaletin bütün yurdu kasıp kavurmasından vb vb uzak duracaktın. Durmadın. Durmalısın. ‘Duyarsız ol’ demiyorum; duyarlılığının, sağlığını bozmasına, yaşamına mal olmasına izin verme. Önümüzdeki üç ayla bir yıl arası bunu başarmalısın. Ondan sonra değerlendirme yapar, yeni yol haritamızı belirleriz…”

 

Doktor dostuma, vurgulananlar konusunda çok daha dikkatli, duyarlı olacağıma, özellikle siyasanın sağlığımı bozmasına, yaşamıma mal olmasına izin vermeyeceğime söz verdim.

Çünkü…

Siyasa benim olmazsa olmazım, yaşamımın parçası, onsuz olamam; olursam, biterim.

Üç aylık süreçte bu gerçeği, daha doğrusu bu gerçeğimi gördüm.

 

Doktor dostum anlayışla karşıladı; siyasanın, sağlımı bozmasına, yaşamıma mal olmasına izin vermemek koşuluyla, ikinci üç aylık süreçte, hafta bir gün köşe yazısı yazmama izin verdi; gözünün de üzerimde olacağını sözlerine ekledi.

 

Evet, kıymetli okurlarım, sözümü tutacağım; sağlığım ve yaşamım söz konusu.

 

Yazılarımı Çarşamba günleri yazacağım; elimden geldiğince de kısa tutacağım.

 

Üç ay aradan sonra, MERHABA…  

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.