UTANDIM!.. HALA UTANIYORUM!.. UTANACAĞIM DA!..

  • 0
150 150 bakikarakol

İstanbul CHP Milletvekili Gürsel Tekin, 4 Eylül 2022 Pazar gecesi TV100 kanalında Pınar Işık Ardor’un sunduğu “Pazar Siyaseti” programına katılıyor, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. https://www.gazeteduvar.com.tr/chpli-gursel-tekin-hdpye-elbette-bakanlik-verilebilir-haber-1579986

“İktidar olursanız, HDP’ye Bakanlık verecek misiniz?” sorusu yöneltilince, Kamutay’da (TBMM’de), Kamutay Başkanvekillerinin her partiden seçildiğini, onlardan birinin HDP Milletvekili olduğunu anımsatıyor ve “HDP’li Başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna Genel Başkanlar dahil. ‘Sayın başkanım söz hakkı istiyorum.’ Şimdi bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz… O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı? Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine? Elbette HDP’ye Bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir” diyor.

 

Doğru sözler.

Amma…

“Bitik AKP”, denize düşüp yılana sarılırcasına, son tümcenin yarısı olan “Elbette HDP’ye Bakanlık verilebilir” sözcüklerini cımbızlayıp alıyor, “siyasi malzeme” yapıyor, yaptırıyor, kullanıyor!

Öyle ki…

“Muhalefet” (!) bile “AKP ağzı”yla konuşuyor!

 

Kendi partisinin başındaki kişi tarafından dahi siyasi çarmıha gerilen, siyasi linç edilen Gürsel Tekin, 10 Eylül 2022 Cumartesi gecesi de  “siyasi cahilliği”ne bir yenisini ekliyor:

CNN Türk TV yayınına katılıyor https://www.gercekgundem.com/siyaset/356351/gursel-tekin-chp-genel-baskanligina-aday-olabilirim?utm_source=share-twitter , Genel Başkanını, “Cumhurbaşkanı adayı” görmek istediğini söylüyor ve “Soru şu” diyor, ekliyor:

“Sayın Genel Başkan, Cumhurbaşkanı adayı olursa, Genel Başkanlığı bırakırsa, bana ‘Genel Başkanlığa talip olur musun?’ Elbette olurum. Niçin olmayayım?”

 

Yalnızca “Sayın Genel Başkan, Cumhurbaşkanı adayı olursa, Genel Başkanlığı bırakırsa” sözcüklerine itirazım ve tepkim var.

 

İtirazımı ve tepkimi, 11 Eylül 2022 Pazar günü saat 07:57’de Twitter hesabımdan ve Facebook sayfamdan gerçekleştirdiğim

GÜRSEL TEKİN FENDİYE ANIMSATIRIM: YÜRÜRLÜKTEKİ UCUBE SİSTEMİN ADI “PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ” YAN,İ GENEL BAŞKANLIKTAN İSTİFA ZORUNLULUĞU YOK… BUNLARI DA BİL EFENDİ… paylaşımımla dile getirdim.

Haksız mıyım?

 

Gürsel Tekin’in “Sayın Genel Başkan, Cumhurbaşkanı adayı olursa, Genel Başkanlığı bırakırsa” sözcükleriyle açığa vurduğu “siyasi cahilliği” beni aldı 4 Mayıs 2018’e götürdü.

 

O gün…

Ankara’da, Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda, “Büyük Buluşma” https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/kilicdaroglu-chpnin-cumhurbaskani-adayini-acikliyor-2386735/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber adı altında partim CHP’min toplantısı vardı.

Salon tıklım tıklım doluydu.

Dışarısı, içeriden kat kat fazlaydı.

Çünkü…

Az sora, CHP, Cumhurbaşkanı adayını açıklayacaktı.

Gerçi biliniyordu ama resmi açıklamanın yapılması heyecanı partililerimde, tavan yapmıştı; başkalarında da merak… 

 

Kısa bir süre sonra CHP Genel Başkanı kısa konuşmasının bitiminde “Gel bakalım Muharrem” dedi.

Adı anılan “Muharrem İnce” idi!

 

Muharrem İnce alkışlar, ıslıklar, sloganlar arasında koşarak geldi; Genel Başkanının önünde, komutanı karşısında “esas duruş”ta duran asker gibi durdu.

Genel Başkanının, “Partimiz CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, Muharrem İnce” diye resmi açıklamayla birlikte, kıyamet koptu! Duygulananlar, gözyaşlarını tutamayıp akıtanlar, alkışlamaktan avuçları moraranlar vb oldu.

Ardından…

CHP’nin, ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ndeki “ilk Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce”, sol yakasındaki “CHP rozeti”ni çıkardı, Genel Başkanına verdi; Genel Başkanı da “aldı”, cebine koydu ve yandaki görevlinin uzattığı “Türk Bayrağı rozeti”ni, Muharrem İnce’nin yakasına taktı.

Kamuoyuna verilmek istenen “Tarafsız Cumhurbaşkanı” iletisiydi.

 

Tanrı aşkına!..

Onca yıl siyasetin içinde olan bu beyler/efendiler, bu kadar mı “siyaset cahili” olabiliyorlar!..

“Parlamenter Sistem” değişmiş, yerine ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” gelmiş,  muhteremler hala “Tarafsız Cumhurbaşkanı” oyununu oynuyorlar!

 

Yani…

4 Mayıs 2018’de, tam bir “siyasi cahillik” sergilendi, “siyasi kandırmaca oyunu” oynandı!

 

Aradan 4,5 yıl geçmiş…

“Gürsel Tekin” adlı Milletvekili çıkıyor, “siyasi cahillik” çizgisinde “siyasa yapıyor”, sistemin ucube “Partili Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi” olduğunu öteliyor, “Sayın Genel Başkan, Cumhurbaşkanı adayı olursa, Genel Başkanlığı bırakırsa…” diyor!

Diyebiliyor!

 

Utandım!

Hala utanıyorum!

Utanacağım da!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.