“YELİZ”, KENDİNE, PARTİSİNE BİR İYİLİK YAPSIN, SİNEMAMIZIN “SULTANI” TÜRKAN ŞORAY’IMIZDAN VE HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLESİN…

  • 0
150 150 bakikarakol

Ah şu “Yeliz” ah!
Gene “ağızdan yellen”miş!
Gene “ağız ishali” olmuş!

Kamutay’da (TBMM’de) “Yeliz” adlı hesaptan canlı yayın yaptığı için “Yeliz” sözcüğü ile anılan, İstanbul AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’dan söz ediyorum.

Türk Sineması’nın aydın, çağdaş, yurtsever, duyarlı, saygın kadın sanatçısı Türkan Şoray’ımıza “saygısızlık” etmiş!

Bak heleee!

Türk Sineması’nın “Sultanı” Türkan Şoray’ımız, 1 Kasım 2020 Pazar günlü Sözcü HaftaSonu Gazetesi’nden Yüksel Şengül’ün sorularını yanıtlamış.
“Sizce Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?” sorusuna, “Birinci sıraya işsizliği koyarım. Corona olayından sonra daha da büyük bir sorun olacak diye endişeleniyorum. Özellikle gençlerin büyük bir enerjisi var. Maalesef okumuş, üniversite bitirmiş veya okuyamamış, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz iş arıyor. Gençlerin, özellikle geçim derdinde olan insanların derdi beni çok mutsuz ediyor. İstatistiklere baktığımızda ürkütücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Yıllarca yemeyip içmeyip evlatlarını okutan, onların meslek sahibi olması için çırpınan ailelerin hüznünü ve hayal kırıklıklarını yüreğimde hissediyorum. Gençlerin önü açılmalı. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bu ülkeyi aydınlığa götürecek olanlar… Umutsuzlukları umuda çevrilmeli diye düşünüyorum” yanıtını vermiş.
“Başka?..” sorusuna yanıtı ise “Gelir adaletsizliği tabii… Keşke herkesin bu konuda şansı eşit olabilse. Ayrıca giderek kutuplaşıyoruz. Toplumda birbirimizi ötekileştirmeyerek, empati yaparak, birbirimizi dinleyerek, karşı görüşlüyse saygı duyarak orta yolu bulmalıyız. Bugün ülkemin görüş ayrılığı içinde kutuplaştığını görmek beni çok üzüyor. Birbirimizi yapıcı tenkit edelim, birbirimizden alacağımız ve birbirimize vereceğimiz çok şey var. Birlik içinde olalım. Ayrıca ülkemde eğitim çok önemli. Eğitimde fırsat eşitliği, kız çocuklarının okutulması çok önemli. Eğitimin hava, su, beslenme, barınma ve sağlık kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitim düşünebilme, hayata uygulayabilme ve yaşamın değerini bilme yeteneğidir, sonsuzdur” https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/turkiye-giderek-kutuplasiyor-orta-yolu-bulmaliyiz/ olmuş.

“Yeliz” bundan rahatsızlık duymuş, durumdan görev/vazife çıkarmış.
Aynı günün (1 Kasım 2020 Pazar) gecesi saat 21.15’te, twitter hesabından “Çamuriyetçi, HDPKK’cı, Amerikancı, İsrailci, Emperyalist işbirlikçisi, tantanacı medya sahnesinin son artisti Türkan Şoray !”
https://twitter.com/ahmethamdicamli/status/1322965427572584450 diye yazarak, paylaşımda bulunmuş.

“Artist” ile “aktrist”i bilmeyecek, ayırt edemeyecek kadar “cahil”, AKP’nin ve siyasanın (politikanın) “artist”i “Yeliz”, ulusal gerçekleri dile getiren Türkan Şoray’ımızın sözlerinden neden rahatsızlık duydu?!
AKP’yi mi, AKP Milletvekili olduğu için kendisini mi incitti?
Veya…
Başka bir şey mi, başka bir şeyler mi var?
Örneğin:
Gündeme gelmek gibi?

Türkan Şoray’ımızın gündemine sığınarak, gündem olmaya çalışan “Yeliz”e bu düşüncesi ve eylemi pahalıya patlar!
Patladı da…
Öyle yoğun yerildi, tepki aldı ki!..
Bir gün sonra (2 Kasım 2020 Pazartesi) saat 16,46’da aşağıdaki twtteri atmak zorunda kaldı:
“Çamuriyet’çi (çamur atıcı) HDPKK’cı (birşekilde HDPKK’ya destekçi) Tantanacı (gerçeği örtüp gerginlik oluşturucu ve Emperyalizme alan açıcı) Medyanın
@cumhuriyetgzt
@t24comtr
@BirGun_Gazetesi
@solhaberportali
senaryosunda kullanılmak Tükan Şoray’ı da rahatsız etmiştir heralde !”

“Yeliz”…
Bir:
Garip garip sözcüklerle çamur attığı gazetelere, internet basınına yönelik suçlamalarını kanıtlamak zorunda…
İki:
Türkan Şoray’ımızı, o gazeteler değil, kendisinin ve partisi ile partisinin iktidarının siyasalarının, yönetim anlayışının rahatsız ettiğini, etmekte olduğunu bilsin…
Üç:
“… medya sahnesinin” –ne demekse!- “son artisti” dediği, Türkan Şoray’ımızın, gönüllerde yüz yıllar yaşayacak sinema sanatçısı “aktris” olduğunu da kavrasın, usuna (aklına) soksun artık…
Dört:
Kendine, partisine bir iyilik yapsın; sinemamızın “Sultanı”, duyarlı, yurtsever Türkan Şoray’ımızdan ve Türkan Şoray’ımıza “saygısızlığı”ndan ötürü “incinen” Türk halkından özür dilesin…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.