YETER ARTIK BİTSİN KARA SALILAR, HALK DERİN NEFES ALSIN, TÜRKİYE RAHATLASIN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Dün TL’miz “Kara Salı”yı yaşadı!

Ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin patronlarından AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı önceki gün (22 Kasım 2021 Pazartesi) akşam saatlerinde “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı” bitiminde yaptığı açıklamada “Allah’ın yardımı ve milletimizin desteği ile bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız”

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/133567/-ulkemizi-buyutmek-guclendirmek-ve-kalkindirmak-icin-gece-gunduz-mucadeleye-devam-ediyoruz- diyerek, yanlışta kararlılık gösterirse…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de partisinin dünkü grup toplantısında “Bize göre hükümetin izlediği ekonomi politikası doğrudur, bunun üzerinden polemik yaratmak, bittik, tükendik, yandık, mahvolduk demek felaket tellallığıdır, kötü niyetliliktir. (…) Tekraren söylüyorum: Erken seçim falan yoktur, seçim 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4912/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_metni_23.html sözlerini ederse…

Dolar, Euro, Sterlin ve başka yabancı paralar karşısında TL’mizin aşırı değer yitirmesi –ne acı gerçektir ki- doğaldır!

 

Bu anlayış çizgisindeki inatlık, TL’mizdeki değer yitiminin bugün de, yarın da, yarından sonra da vb süreceğinin işaretidir!

 

Muhalefetin, bu vahim durumu, geçen her saniye, dakika, saatte fakirleşen, yokluğa, açlığa sürüklenen vatandaşlara çok ama çok iyi anlatması, açık ve net “Bu duruma ‘Dur’ demek, bu durumdan çıkış, kurtuluş çok kolay. Her şey sizin elinizde. Yapacağınız çok basit: Size bu kara günleri yaşatanlara, o kıymetli oylarınızı götürüp vermeyeceksiniz” biçiminde anlatması gerekir.

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, 13 Eylül 2021 Pazartesi sabahı Fox TV Kanalı’nda, İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programında söylediği şu “Seçim günü geldiğinde açık bir farkla seçim kazanılırsa hiç kimse bir şey yapamaz. Açık farkla kazanmak gerekiyor seçimi. Uç uca olursa kırk türlü oyun olabilir” https://www.gazeteduvar.com.tr/babacandan-secim-uyarisi-acik-farkla-kazanmak-gerek-uc-uca-olursa-kirk-turlu-oyun-olabilir-haber-1534826 sözünü önemsiyorum, değerli buluyorum.

 

Millet İttifakı’nın buna odaklanmasını, seçmene yaşadığı, tanık olduğu gerçekleri çok güzel anlatmasını ve seçimi yüzde 10-15, hatta yüzde 15,5 arayla kazanmasını isterim.

 

Yeter artık bitsin ‘Kara Salı’lar, halk derin nefes alsın, Türkiye rahatlasın!..

NOT: 24 Kasım 2021 Çarşamba saat 00.58 itibarıyla Dolar 10.82, Euro 14.42

 

Bu arada…

Türk basınının yüz akı Genel Yayın Yönetmeni, köşe yazarı, gazeteci Abdi İpekçi’nin katili (katledilişi 1 Şubat 1979) ülkücü Mehmet Ali Ağca’nın kısa bir süre içinde yakalanmasında gecesini gündüzüne katan, CHP Genel Başkanı –merhum- Bülent Ecevit’in, Adalet Partisi’nden istifa eden 11 Milletvekili ile (5 Ocak 1978-12 Kasım 1979 arası) kurduğu 42’inci Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin İçişleri Bakanı, Adapazarı CHP Milletvekili, Hukukçu, 1934 doğumlu Hasan Fehmi Güneş dün 87 yaşında yaşama gözlerini kapadı.

Saygı duyduğum bir CHP’li ve siyasa (politika) adamıydı.

Ecevit Başkanlığındaki Hükümette Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı, “Bankamatik Milletvekili” diye tanımladığım, partim CHP’min bir önceki Genel Başkanı ve halen Antalya Milletvekili olan, ancak hastalığından kaynaklanan tedaviden ötürü Kamutay’a (TBMM’ye) gelemeyen, Milletvekili görevini yapamayan Deniz Baykal’ın, parti içinde ve siyasada kendine siyasi rakip gördüğü için, aylar önce gelen bir bilgiyi Başbakan Ecevit’e iletmeyerek, kurulan kumpasa kurbanı giden, aynı gün İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden, siyasada da yıpranan ama tez zamanda toparlanan, kaldığı yerden partisi CHP’ye ve Türk siyasasına hizmet eden Hasan Fehmi Güneş’i rahmetle anıyorum.

 

Ve bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü!

En başta…

Türk halkının ve dünya halklarının Başöğretmeni dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüzü, O’nun “Öğretmenler! Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur. Unutmayınız ki Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir!” gibi sözleriyle onurlandırdığı, önlerinde saygıyla eğildiğim öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularla kutluyorum…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.