YÖNETİM KADEMESİNDEKİ PARTİLİLERİ TARAFINDAN KONTROL ALTINA ALINMASI GEREKEN GENEL BAŞKAN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Kendisi için, “Eyyyyyyy cibilliyetsiz, yüz karası, seviyesiz, bahtsız bedevi, kirli bunak, Pensilvanya maşası, Kandil ortağı, katil Eset’in arkadaşı, eli kanlı darbeci, cani ruhlu, soysuz, tinerci, çapsız, sığ, şizofren, ahlak yoksunu, namussuz, siyasi sapık, cüce, cahil, fırıldak, etrafa zehir saçıyor, yaradana karşı küstah, haysiyetsiz”

https://www.korkusuz.com.tr/erdogan-hakaretlerinden-secmeler.html diyen AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına, “3’üncü kez Cumhurbaşkanı adaylığı” konusunda Aday olmak istiyorsa buyursun gelsin, ne olacak. Millet herkesin boyunun ölçüsünü verecektir yani. Gelsin aday olsun, eğer istiyorsa aday olsun. Özel bir tartışma yapmayacağız yani bu tartışmalar artık geride kalmalı. Sandık gelmeli, demokratik ölçüler içinde biz bu sandıkta gidip oylarımızı kullanmalıyız. Ve bir karabasandan Türkiye’nin kurtulması lazım; yazıktır, günahtır bu millete yani. Ne eğitimde, ne sağlıkta, dış politikada, ekonomide bütün alanlar yani bütün alanlar tahrip edildi, duygular tahrip edildi, adalet kurumu tahrip edildi. Adaletsizlik pik noktaya ulaştı. Türkiye’nin bu cendereden çıkması lazım ama demokratik ölçüler içinde çıkması lazım”  

https://chp.org.tr/haberler/chp-lideri-kilicdaroglu-tv100-show-radyo-ve-radyo-viva-ortak-canli-yayinina-konuk-oldu biçiminde seslendikten ve “Şimdi seçim yok dediniz, aday olursa en ufak bir tartışma olmayacak?” sorusuna “Biz yapmayacağız. Tabi yani başkaları tartışırsa ona bir şey diyemeyiz ama en azından biz yapmayacağız yani” yanıtını verdikten 5 gün sonra (8 Şubat 2022 Salı), “Anayasa’ya aykırı olsa da Erdoğan’ın 3. kez adaylığına itiraz etmeyecek misiniz? https://halktv.com.tr/makale/kilicdaroglundan-erdogana-zamlari-derhal-geri-al-663543 sorusuna ise “Elbette Anayasanın hükmü açık. Eğer seçim normal zamanında yapılırsa Erdoğan üçüncü kez aday olamaz. Benim kastım Meclis’in erken seçim kararı alması halinde Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığına bir engel olmadığıdır. Yoksa zamanında seçim yapılırsa aday olmasına Anayasa engeldir. Bunu bildiği için Devlet Bahçeli de Erdoğan’ın adaylığı için yasal düzenleme yapılması gerekiyorsa elimizden gelen gayreti gösteririz, dedi. O da zamanında bir seçimde üçüncü kez aday olamayacağını biliyor, onun için böyle konuşuyor. Ama biz erken seçim istiyoruz. Hem de hemen. Erken seçim olsun ve Erdoğan karşıma çıksın, O’nu sandıkta göndereyim. Siyasi olarak çağrım budur. Halkın zamanında seçimi bekleyecek hali kalmadı. Hemen erken seçim kararı alınmalı ve Erdoğan sandıkta gönderilmelidir. Benim talebim ve kastım budur karşılığını veren “adı lazım değil”i, aynı gün saat 13.16’da @BakiKarakol Twitter hesabımdan HALA “KARŞIMA ÇIKSIN, ONU SANDIKTA GÖNDEREYİM”!.. HALA “BEN BEN”!.. HALA “BİZ, BİZ” YOK!.. HALA TEKİLDE PATİNAJ, ÇOĞULA GEÇİŞ YOK!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1490992836204179457 paylaşımımla yerdim.

 

Paylaşımımda vurguladığım içeriğe değinmeyeceğim.

 

Partim CHP’min ne yazık başındaki “adı lazım değil”in 4 ve 8 Şubat günlerindeki sözlerin anlamakta zorluk çekiyorum!

 

“Adı lazım değil” ne yapmaya çalışıyor?!

 

AKP’nin ve AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının değirmenine su taşımayı daha ne kadar sürdürecek?!

 

“Çevir kazı, yanmasın” sözcükleriyle uyarılmaya ne zaman nokta koyacak?!

 

Macar Yahudisi, emperyalist ABD vatandaşı, para spekülatörü ve “darbeler”le anılan George Soros’un “Açık Toplum Vakfı”nın desteklediği “Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı”nın (TESEV’in) “183 numaralı kurucu üye”si “adı lazım değil”, partim CHP’min yönetim kademelerindeki partililerim tarafından artık “kontrol altına” alınmalıdır!

 

Eğer bu yapılmazsa…

“Adı lazım değil”in, 12 Eylül 2010 ve 16 Nisan 2017’deki halkoylamalarının kabulününde, 10 Ağustos 2014 ve 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde AKP Genel Başkanının “Cumhurbaşkanı seçilmesi”nde olduğu gibi, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının “3’üncü kere Cumhurbaşkanı seçilmesi”ne de “fanatik AKP’li seçmenler kadar

h i z m e t i ” olacağı kaygısı, öngörüsündeyim!

 

Kaygım ve öngörümün gerçekleşmesi durum sonrasını düşünmek istemiyorum!

 

Bunda da, “adı lazım değil”in katkısı yadsınamaz ve “Siyasi Tarihimiz”de yer alacak!

 

İş, Kuvayi Milliyeci kökenli  “öz CHP’liler”e düşüyor!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.