AKP İLE MHP ARASINDA DERİN VE BÜYÜK KAVGA VAR!.. KANITI DA SEMİH YALÇIN’IN SÖZLERİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

MHP’nin kurucusu asker kökenli merhum Alparslan Türkeşi’in, şimdi AKP’de olan büyük oğlu, Ankara AKP Milletvekili Tuğrul Türkeş 19 Ocak 2021 Salı günü “Azgın milliyetçilik: 21’inci yüzyılın ilk çeyreğinde dünya ve Türkiye’deki gelişmeler üzerine” https://odatv4.com/devsirme-25012117.html başlıklı bir paylaşımda bulundu.
Paylaşımında “Açıkça ifade ediyorum ki: Ben, filizlenen bu azgın milliyetçiliğe karşıyım” dedi ekledi:
“Azgın milliyetçiliğin hiçbir fikri derinliği bulunmaz. Yarının Türkiye’siyle ilgili hiçbir fikri yoktur. Sözü de hareketi de salt kaba kuvvettir. Bu nedenle de milleti temsil edemez.”

Tuğrul Türkeş, paylaşımında, eski partisi “MHP” adını anmamıştı.
Ama…
21 Ocak 2021 Perşembe günü İstanbul MHP İl Başkanı Birol Gül “Bu ağız serok Ahmet’in ağzıdır. Serok’un suflesiyle Başbuğ’un oğlu olarak konuşma hakkın yoktur” https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/mhp-il-baskanindan-tugrul-turkese-azgin-milliyetcilik-yaniti-1807844 diyer tepki gösterdi.
Pazar (24 Ocak 2021) günü de, MHP’nin iki numarası, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP’nin gazetesi Türkgün Gazetesi’ne konuşmuş.
“Konuşmuş” demeyelim, “Açmış ağzını, yummuş gözünü” diyelim.

Yalçın, MHP’ye zarar vermek maksadıyla partimizin varlık sebebi olan Türk milliyetçiliği davasına “azgın” yaftasını yapıştırmaya cüret eden Tuğrul Efendi’nin kerameti kendinden menkul bir “azgın milliyetçilik” iddiası ortaya atması; bu hususta bir şey bildiğinin değil, sırtını yaslayacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir siyasi melce bulduğunun işaretidir. https://www.turkgun.com/azgin-milliyetcilik-soylemine-mhpden-tepki-devsirilmeye-kilif-ariyor-haber-141710 tümcesiyle başlayan sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

*“Azgın milliyetçilik” tabiri; Türk milliyetçiliği ülküsü kalın geldiği ve kalıbına sığmadığı için kendini bu dünya görüşüne ait hissetmeyenlerin, ona savaş açıp değersizleştirmek için uydurduğu taktiksel bir nitelendirmedir.
*Yaşadığımız coğrafyada milletimizin varlık, birlik ve dirlik kavgasının ideolojik zirvesi olan Türk milliyetçiliğini tatlı su milliyetçiliğine indirgeme çabası, en hafif tabirle gaflettir.
*Milliyetçiliği “azgın” sıfatıyla çirkinleştirip kirletme ve şiddete bulaştırma arzusu;
-Dönekliğe, revizyonizme bulunmak istenen kılıftır.
-Milliyetçi düşünceye uymayan karaktersizlik ve kaypaklığa giydirilmeye çalışılan elbisedir.
-Bilimsellik ve gerçeklik süsü verilmeye çalışılan bir ihanet bahanesidir.
*İslam dünyasını emperyalizme ram etmeye dönük “Ilımlı İslam” projesi gibi, sözde azgın milliyetçiliğe alternatif olarak sunulmaya çalışılan “ılımlı” veya “yumuşak” milliyetçilik de sadece yükselen Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin projesidir.
*Bu proje, milliyetçiliği özünden ve dinamiklerinden uzaklaştırmak; bütünlüğümüze yönelik iç ve dış tehdide karşı örgütlenmiş caydırıcı toplumsal refleksleri zayıflatmak için kurgulanmıştır.
*Ülkücü Hareket üzerinden Türk milliyetçiliğini davasının bugünkü neferlerini azgınlıkla suçlamak, ihanetle eşdeğerdir.
*MHP ve Ülkücü Hareketin temsil ettiği bugünkü dinamik Türk milliyetçiliğinin bilime aykırı olduğunu ileri sürmek;
-Alparslan Türkeş’i inkârdır.
*Bugünü sorgulayanlar; geçmişinden utanç duyup geçmişi inkâr edenlerdir.
*“Azgın milliyetçilik” kabilinden açıklamalar;
-Sağduyuya, akla, mantığa ve izana mugayirdir.
-En geniş manada Türk milliyetçiliği davasının yüksek itibarına düzenlenmiş bir siyasi suikasttır.
*Asıl azgınlık; geçmişini ve mensubu olduğu milletin vazgeçilmez değerlerini çirkinleştirme, değersizleştirme gayretidir.

Yalçın’ın Bu kutlu kavgayı içimizden topladıkları birkaç dönme ve devşirmeyi istismar ve iğfal ederek sekteye uğratacaklarını sananlar, aldanmaktadır sözü çok daha ağır ve ileti (mesaj) yüklü.

“Kavga çıkartacak” bu sözler; Vatan Partisi (VP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ortaklı “Cumhur İttifakı”nın içinden geliyor.

Bu sözleri eden, ittifak’ın ikinci büyük partisi MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın!

Yalçın’ın sözlerinin “muhatabı”, ittifakın büyük ortağı AKP’nin Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş!

AKP ses verir mi, Milletvekiline sahip çıkar mı?
Hiç bilmiyorum.
Göreceğiz.
Ama yadsınamaz gerçek şu ki:
İttifak ortaklarından AKP ile MHP arasında kavga var!
Örtbas etmeye, yalanlamaya kalksalar da, inandırıcı olamazlar!
Kavga öylesine derin, öylesine büyük ki!..
Kanıtı da, Semih Yalçın’ın sözleri…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.