SELÇUK ÖZDAĞ, BİLİYORSA, ÇIKSIN ANLATSIN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

SELÇUK ÖZDAĞ, BİLİYORSA, ÇIKSIN ANLATSIN!..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü (26 Ocak 2021 Salı), 2021 yılının ilk grup toplantısını yapıyor.
14-15 Ocak 2021 Perşembe ve Cuma günlerinde ülkücü kökenli iki gazeteciye ve bir siyasiye yönelik saldırıların, MHP ve Ülkü Ocakları ile ilişkilendirilmesine değiniyor. http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4760/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_26_Ocak_2.html
Yerden yere vuruyor.
Karşı ağır suçlamalarda bulunuyor.
Açıklamalarıyla, “ilişkilendirme”ye neden olan yardımcılarını, milletvekillerini, il, ilçe başkanlarını vb kapalı biçimde uyarıyor.
“Karanlık emellerini bizim üzerimizden ibra ve icra etmek üzere emre amade şekilde bekleşenler, çölde gemi yolu gözleyenler kadar alık, kutupta deve kervanı bekleyenler kadar da ahmaktırlar. Bunlarda akıl ve zeka kepenk indirmiştir. Fazilet ve feraset kontak kapatmıştır” sözlerinin ardından özetle şöyle diyor:
“Hep aynı ilkellikler, hep aynı bildik tahrik ve bayatlamış suçlamalar tekraren tedavüle sokulmuştur. Tuzağa düşmeyiz, oyuna gelmeyiz. Alçakça tezgâhlanmış kara kampanyalara asla teslim olmayız. Hele hele önüne gelenin vurup güç denemesi yapacağı bir kum torbası hiç değiliz.
Yumuşak başlı isek de uysal koyun görülemeyiz.
Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik son zamanlarda vasat bulan saldırılarla Milliyetçi-Ülkücü Hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. Türk milleti uğruna gözümüzü daldan, budaktan esirgemeyiz, bunu da mertçe sahipleniriz. Tarafı olmadığımız bir saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Biz bu tip basit ve bayağı taktiklerin iç yüzünü, arka plandaki sinsi kurguları, masa başında yapılan kanlı planların sahaya taşıma arayışlarını ta 12 Eylül öncesinden beri tanır ve hafızalarımızda saklı tutarız. Hiç kimse şiddet ihalesini üstümüze yıkmaya çalışmasın. Bunu aklından dahi geçirmesin.”

15 Ocak 2021 Cuma günü evinin önünde 5 kişinin saldırısına uğrayan, başından ve ayaklarından, kollarından yaralanan eski ülkücü, eski Büyük Birlik Parti’li, eski AKP’li, Manisa AKP eski Milletvekili ve AKP eski Genel Başkan Yardımcısı, şimdi Gelecek Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ı –adını anmadan- kastederek, şunları söylüyor:
“Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler veya sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışanlar, tavsiyem odur ki, suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar.
Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması, sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır. Film setlerinde görülebilecek bu numaralar eskimiş, alıcısı da kalmamıştır.”

Çok ağır!

Ve…
Hemen hemen her gece tv kanallarının canlı yayınlarında saatlerce görülen Selçuk Özdağ, gündeme gelebilmek için adam ayarlayacak, evinin önünde kendini sopalarla dövdürecek!

Olacak iş mi?!

Hiç inandırıcı değil!

12 Mart, 12 Eylül öncesi süreçlerden deneyimli Devlet Bahçeli, böylesi inandırıcılığı olmayan sözler neden eder?!

Geçtim bunu.
Ülkücü kökenli Selçuk Özdağı’ı böylesi ağır sözlerle yerip suçlarken, MHP’lileri, ülkücüleri aynı potada erittiğinin ayırtında değil mi?

Bilemedim!

Selçuk Özdağ “Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in şiddetle işi yoktur. Kargaşa çıkarmak isteyenlerle ilişkisi yoktur. Kavgada hayır ve umut görmesi mümkün değildir. Biz Cumhur İttifakı’yız. Türkiye’nin diriliş ve yükseliş ümidi, beka ve birlik nişanesiyiz” sözlerinin de sahibi Devlet Bahçeli’ye dün www.t24.com.tr internet gazetesinden yanıt veriyor:
“Yarın Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacağız Şu ana kadar 2 kişi yakalanıp tutuklandı, diğer 3 kişi 11 gündür kayıp. Ankara’nın göbeğinde yapılan siyasi terör saldırısının faili diğer 3 kişi neden yakalanamıyor? Bu iddialar deli saçmasıdır. Sayın Bahçeli’ye düşen görev savcılığa başvurmaktır. Suçluluk psikoloji içerisindeler, telaş içerisindeler. Çaresizliğin ve mağlubiyetlerinin göstergesi. Biz böyle alçaklıkları yapmayacak, yaptırmayacak kadar delikanlı insanlarız. Sayın Bahçeli nereden öğrenmiş balkondan benim görüntüleri çektirdiğimi. Kendisi devlet içinde devletse buyursun ispat etsin. Sayın İçişleri Bakanını, Adalet Bakanını ve Sayın Cumhurbaşkanını göreve davet ediyoruz. Bahçeli Fethullah Gülen’le ilgili ‘Bu yaşlı başlı insanla uğraşmayın’ derken ben FETÖ’nün tehlikelerinden söz ediyordum. İddialarını ispat edecekler. Sözü edilen kamera görüntüleri zaten başka bir taraftan çekilmiş. Bizim direnişimiz olayı engelledi. Olayı soruşturan savcıyı ben mi tehdit ettim. Çorum ve Derince’nin MHP’li il başkanları tehdit etmedi mi? Bana yapılan saldırı bir milattır. Siyasi terör saldırısıdır.” https://www.t24.com.tr/haber/saldiriya-ugrayan-ozdag-dan-bahceli-nin-iddialarina-yanit-devlet-icinde-devletse-ispat-etsin-yarin-suc-duyurusunda-bulunacagiz,929034

Selçuk Özdağ, dün gece de KRT TV kanalının canlı yayınına telefonla katılarak, anlatılarını “Sayın Devlet Bahçeli’ye bir çağrım var. Ne olur biraz itidal” tümceleriyle bitiriyor.

Selçuk Özdağ, 12 Eylül döneminde kendisi gibi gözaltına alınmayan, işkencelerden geçmeyen, yargılanmayan, cezaevine atılmayan MHP’li, ülkücü kalmazken, Devlet Bahçeli’nin aynı yazgıyı neden yaşamadığını, darbeci askeri yönetim tarafımdan neden korunup kollandığını, biliyorsa, çıksın anlatsın, bu toplumu bilgilendirsin!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.