AKŞENER VE TORUN’UN “MANSUR YAVAŞ DOĞRULARI, YANLIŞLARI”!..

  • 0
150 150 bakikarakol

“Millet vicdanında tükenmez bir hazine vardır ki, o da ahlakındaki saflık ve bozulmamışlıktır” sözüyle Türk halkının saflığını vurguladığı, Aristo’nun ‘Zorba yönetim halk desteğine dayanır’ düşüncesi dönemine ait bir tespittir ve bize göre fasa fisodur” sözüyle de dünyaca ünlü Antik Yunan Filozofu Aristo’nun “Zorba Yönetim halk desteğine dayanır” düşüncesini “fasa fisodur” diyerek tanımladığı, partisinin 30 Kasım 2021 Salı günkü grup konuşması bitiminde bir gazetecinin sorması üzerine, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var” tümceleriyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin MHP ve ülkücü kökenli, CHP’li Başkanı Mansur Yavaş’ı sorumlu tutup tehdit eden Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nınözgül ağırlık”lı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ilk tepki aynı gün @Seyit_TORUN sosyal basın hesabından Orada dur Bahçeli! @mansuryavas06‘ın arkasında her şeyin farkında olan, gönül rahatlığıyla gidip oyunu veren halkın ve gençliğin nefesi var. Tehditleriniz acizliğinizdir!” diye yazan, hemen arkasından, kamuoyuna sunduğu yazılı açıklamasında “Sayın Mansur Yavaş Ankara’nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır…” tümcelerine yer veren partim CHP’min Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ordu CHP Milletvekili Seyit Torun’ndan geldi.

 

Bir gün sonra da (1 Aralık 2021 Çarşamba)… İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Devlet Bahçeli için şu sözleri etti:

“Milletimiz, her gün, iktidarın yol açtığı, yeni dertlerle boğuşurken, Millete düşman bu iktidarın küçük ortağı, işi gücü bırakıp, vatandaşa hakkıyla hizmet edenlerle uğraşıyor. Biliyorsunuz, Sayın Bahçeli, dünkü grup toplantısından sonra, çıktı, hem de Gazi Meclisimizin çatısı altında, Sayın Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Neymiş, bundan sonra Mansur Bey, bu arkadaşların nefesini, ensesinde hissedecekmiş…

“Yok öyle yağma Sayın Bahçeli. Yok öyle yağma. Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız, Ankaralılar var. Yalana, talana, yoksulluğa ses çıkarmayacaksın, sonra da çıkıp tek derdi Ankara’ya hizmet olan belediye başkanımızı tehdit edeceksin. Ayıptır, ayıp! Siz bu hükümetin küçük ortağısınız. Milletimiz sizden zamlara, işsizliğe, yoksulluğa, pahalılığa çare bekliyor. Siz ise utanmadan salon basma peşindesiniz.

Millet sizden, memleketi içine düşürdüğünüz durumun, hesabını vermenizi bekliyor, siz ise tehditle, hakaretle, gündem saptırma peşindesiniz.

Milletin nefesi, asıl sizin ensenizde. Siz ise sandıktan kaçacak yer arıyorsunuz. Yok öyle yağma Sayın Bahçeli! Millet iradesinden kaçış yok. Hesap gününden kaçış yok. O sandık, elbet milletimizin önüne gelecek. İşte o gün geldiğinde nefesi de, iradeyi de, karşınızda göreceksiniz.”

 

Bunları dün yazmıştım.

Konu dağınıklığı olmasın diye ayrıntıya girmemiştim.

Bugün, azıcık gireceğim.

 

Öncelikle…

Dünkü MHP VE ÜLKÜCÜLERİN, MANSUR YAVAŞ GİBİ KÖKTAŞLARINA SALDIRILARI, TEHDİTLERİ!.. https://bakikarakol.com/mhp-ve-ulkuculerin-mansur-yavas-gibi-koktaslarina-saldirilari-tehditleri/ başlıklı yazımı bitirdiğim “MHP’liler ve ülkücüler, yakın zamana kadar MHP ve ülkücü hareket içinde yer almış ama MHP ve ülkücülüklerine bağlı kalarak, İyi Parti’de veya başka siyasi partilerde siyasa (politika) yapan eski arkadaşları köktaşlarına neden saldırırlar, onları neden tehdit ederler, onlara neden hoşgörü, katlanma/tahammül göstermezler?!.” sorumun, elbette bir çok yanıt var ama ben sorulu iki yanıt vereyim:

Köktaşlarına saldıranlar, saldırtanlar, eski yol arkadaşlarının, kendileriyle ilgili geçmişlerini ve geçmişlerindeki gizleri/sırları açığa vurmasınlar diye mi saldırdılar, saldırttılar?

İki köktaş arasındaki kavga sürer mi, biter mi?

 

Bu kadar.

Geçiyorum.

 

Ayrıntılara geliyorum:

Partim CHP’min Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ordu CHP Milletvekili Seyit Torun’un, Devlet Bahçeli’ye sıcağı sıcağına tepki vermesini, tepkisinin içeriğini beğendiğimi söylemeliyim.

Ancak…

Torun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, MHP ve ülkücü kökenli Mansur Yavaş’ın, CHP’den seçildiğini, halen CHP’li Belediye Başkanı ve arkasında CHP’nin, CHP’li Ankaralıların olduğunu açık açık neden söylemedi, “Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır…” demekle yetindi?

Yanlış anlaşılmasın, tümceye karşı çıkmıyorum; tümceyi yerinde, doğru buluyorum.

“… Millet İttifakı’nın nefesi vardır” vurgusu çok şık bir düşünce ve yaklaşım.

Mansur Yavaş’ın, CHP’den seçildiğinin, arkasında CHP’nin ve CHP’li Ankaralıların olduğunun söylenmemesini yanlış buluyorum.

Yergim buna.

 

Torun, “CHP”, “CHP’li Ankaralılar” sözcüklerini ağzına almama eksiğine, yanlışına ve de “… Millet İttifakı…” sözcüklerini çok net söylemesine karşın, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir gün sonraki grup konuşmasında, “Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız, Ankaralılar var. Yalana, talana, yoksulluğa ses çıkarmayacaksın, sonra da çıkıp tek derdi Ankara’ya hizmet olan belediye başkanımızı tehdit edeceksin” tümcelerinde “biz” ve “belediye başkanımız” sözcüklerini bilinçlice kullanarak, Millet İttifakı içindeki büyük ortağı CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun kadar duyarlı davranmıyor!

N e d e n ?!

Bu neyin işaretidir?!

Bunun altında yatan ne, neler ve ne, neler var?!

 

Evet…

Mahsur Yavaş, MHP ve ülkücü kökenlidir.

CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesine karşın halen siyasi kökeninde duran biridir.

CHP’nin kayıtlı resmi üyesidir.

İyi Parti’nin kayıtlı resmi üyesi değildir.

29 Mart 2019’daki Yerel Seçimlerde de İyi Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmadı, CHP’nin oldu.

 

Ve…

İyi Parti’nin katkıları, İyi Partililerin de oylarıyla CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Bu sonuç ve bu durum, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Mansur Yavaş’tan “Belediye Başkanımız” diye söz etme, “Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız” deme hakkını vermez!

 

Elbette ki…

Mansur Yavaş da seçildikten, mazbatasını alıp makama oturduktan sonra, siyasi ayrım yapmadan, Ankara’da oturan herkesin Büyükşehir Belediye Başkanıdır.

Bu, tartışılmaz gerçektir.

Bu tartışılmaz gerçeği yadsımadan, eğip bükmeden, üzerinde tek sözcük dahi etmeden, bir kenara koyalım.

Köktaş olsanız da, büyük katkılarda bulunsanız da, sizden seçime girmemiş, seçim kazanmamış, ittifak ortağı partinin Büyükşehir Belediye Başkanına sahip çıkmak, içinde birçok nedeni, soruyu, düşünceyi, hinliği, gizli ajandayı barındıran koca bir yanlıştır!

 

Akşener’e, Genel Başkanları Akşener gibi düşünen İyi Partililere, siyasi ittifak anlayışına yakışır sözler etmekte, eylemler sergilemekte duyarlılık öneririm…  

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.