MHP VE ÜLKÜCÜLERİN, MANSUR YAVAŞ GİBİ KÖKTAŞLARINA SALDIRILARI, TEHDİTLERİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Alparslan Türkeş Vakfı’nın, doğumunun 104’üncü yıldönümünde Alparslan Türkeş’i anma toplantısında çıkan kavgadan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li, MHP ve ülkücü kökenli Mansur Yavaş’ı, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var” sözleriyle sorumlu tutup tehdit eden Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın “özgül ağırlık”lı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ilk tepki, önceki gün (30 Kasım 2021 Salı) partim CHP’min Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ordu CHP Milletvekili Seyit Torun’ndan geldi.

Torun, @Seyit_TORUN sosyal basın hesabından Orada dur Bahçeli!

@mansuryavas06‘ın arkasında her şeyin farkında olan, gönül rahatlığıyla gidip oyunu veren halkın ve gençliğin nefesi var. Tehditleriniz acizliğinizdir!” https://twitter.com/Seyit_TORUN/status/1465609401159630850 diye yazdı.

Daha sonra yazılı açıklama yaptı:

“Sayın Mansur Yavaş Ankara’nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır. Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir.

Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, ‘kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler akıllarını başlarına devşirsinler’ demiş.

İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir.

Bahçeli şunu açık ve net olarak bilmelidir: Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız.” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/chpden-bahceliye-yanit-orda-dur-bahceli-6799327/

 

Dün de…

Partim CHP’min ne yazık ki başındaki “adı lazım değil”, İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’de canlı yayınlanan “Çalar Saat Programı”nda şunları söyledi:

“Böyle bir olayı araştırmadan doğrudan Mansur Yavaş’ı hedef alıp onu suçlama yönüne gitmesi doğru değil. Mansur Yavaş, siyasi tartışmalardan uzak duran birisi. 6 milyon Ankaralıyı kucaklıyor. Neden böyle bir suçlama yapıldı? Akıl alır bir şey değil.  

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/kemal-kilicdaroglundan-bahceliye-mansur-yavas-yaniti-6800736/

 

“Adı lazım değil”den birkaç saat sonra ise İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup konuşmasında “Milletimiz, her gün, iktidarın yol açtığı, yeni dertlerle boğuşurken, millete düşman bu iktidarın küçük ortağı, işi gücü bırakıp vatandaşa hakkıyla hizmet edenlerle uğraşıyor” dedi, “Biliyorsunuz, Sayın Bahçeli dünkü grup toplantısından sonra çıktı, hem de Gazi Meclisimiz’in çatısı altında, Sayın Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Neymiş, bundan sonra Mansur Bey, bu arkadaşların nefesini, ensesinde hissedecekmiş” anımsatmasında bulundu ve Bahçeli’ye seslendi:

“Yok öyle yağma Sayın Bahçeli. Yok öyle yağma. Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız, Ankaralılar var. Yalana, talana, yoksulluğa ses çıkarmayacaksın, sonra da çıkıp tek derdi Ankara’ya hizmet olan belediye başkanımızı tehdit edeceksin. Ayıptır, ayıp! Siz bu hükümetin küçük ortağısınız. Milletimiz sizden zamlara, işsizliğe, yoksulluğa, pahalılığa çare bekliyor. Siz ise utanmadan salon basma peşindesiniz.

Millet sizden, memleketi içine düşürdüğünüz durumun hesabını vermenizi bekliyor. Siz ise tehditle, hakaretle gündem saptırma peşindesiniz.

Milletin nefesi asıl sizin ensenizde. Siz ise sandıktan kaçacak yer arıyorsunuz. Yok öyle yağma Sayın Bahçeli! Millet iradesinden kaçış yok. Hesap gününden kaçış yok. O sandık, elbet milletimizin önüne gelecek. İşte o gün geldiğinde, nefesi de, iradeyi de karşınızda göreceksiniz.”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/meral-aksener-canli-yayinda-acikliyor-490267h.htm

 

Ve…

MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul MHP Milletvekili Semih Yalçın, Akşener’in grup konuşmasından 2-3 sat sonra @E_SemihYalcin sosyal basın hesabından şu Tivitleri attı:

CHP’li Seyit Torun, Mansur Yavaş’a a y a r veren Genel Başkanımız hakkında densizlik ederek, sosyal medya üzerinden ‘Orada dur Bahçeli!’ diye tıslamış! Haddini bil Torun! Haddini ve yerini bil! Tatava yapma!

Koskoca MHP Lideri, partisi aleyhinde dolap döndüren düzenbaz Mansur Yavaş‘a uyarıda bulunmayacak, sicilli devşirmeniz de MHP’nin arkasından serbestçe iş çevirecek öyle mi? Sevsinler sizi!

Seyit Torun hızını alamayıp ‘Tehditleriniz acizliğinizdir’ demiş. Asıl acizlik, kendi insan kaynaklarını tüketip MHP’nin sokağa bıraktıklarıyla iş tutmaktır.

Seyit Torun! Arkasında halkın olduğunu iddia ettiğin Mansur Efendi var ya, halka hizmet için harcama yapması gerekirken, Belediye bütçesinden MHP‘nin safra ve atıklarına ulufe dağıtıyor.

Bir zamanlar Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli‘yi CHP‘lileşmekle suçlayan bu hadsiz, şimdi sizin kucağınızda perde arkasından MHP düşmanlığı yapıyor. Ne kadar düşük, atık, artık, fosil, muarız varsa başına topluyor, yallayıp yemliyor.

Mansur Efendi arkasına aldığı İP Müdiresi ile birlikte, MHP camiasına fitne ve tefrika sokmak üzere atık ve dönek örgütlemedeki beyhude gayretini sevgili Ankaralılara tevcih etse, kendisi için de, halk için de daha hayırlı ve yararlı olur.

Mansur Yavaş artık rahat durmalı! Sayın Genel Başkanımızın haklı ikazlarını dikkate almalı! Almazsa kendisi bilir. Bizden söylemesi: Rüzgâr eken fırtına biçer. Fitne eken öfke, kin, nefret, hışım ve şiddet biçer! Halkın haceti bunlar değil!”

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/mhpden-mansur-yavasa-bir-tehdit-daha-6801648/

 

MHP’liler ve ülkücüler, yakın zamana kadar MHP ve ülkücü hareket içinde yer almış ama MHP ve ülkücülüklerine bağlı kalarak, İyi Parti’de veya başka siyasi partilerde siyasa (politika) yapan eski arkadaşları köktaşlarına neden saldırırlar, onları neden tehdit ederler, onlara neden hoşgörü, katlanma/tahammül göstermezler?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.