BAKAN, BAKAN YARDIMCISI OLARAK ATANAN DEVLETİN BÜROKRATLARI, AKP’LİLERLE ARAZİDE/MEYDANLARDA AKP İÇİN NASIL ÇALIŞIRLAR?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Organize suç örgütü başı Sedat Peker, dün akşam saatlerinde  @sedat_peker hesabından attığı 22 tiviti https://www.gercekgundem.com/guncel/286125/sedat-pekerden-ortaligi-karistiracak-15-temmuz-iddiasi-suleyman-soylu-kime-silah-dagitti ile gene gündemi salladı.

 

Geçiyorum…

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı şapkasıyla dün partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu.

Konuşma öncesinde, seçildiği HDP’den istifa ederek AKP’ye geçen https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/hdpden-istifa-eden-belediye-baskani-akpye-katildi-rozetini-erdogan-takti-6528712/ Diyarbakır Dicle Belediye Başkanı Felet Aygören’in yakasına AKP rozetini taktı.

 

Bu yazımda, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının konuşmasından alıntıladığım sözlere https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/128612/-turkiye-cumhuriyeti-devleti-bolgesel-ve-kuresel-liderlik-konumuyla-son-bir-asirdaki-en-guclu-yuruyusunu-gerceklestirmektedir- kısa yorumlar yapacağım.

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı…

Dedi ki:

“Rabbime beni böyle bir milletin mensubu olarak dünyaya getirdiği, böyle bir dönemde ülkemin başında olma şerefi bahşettiği için ne kadar hamdetsem azdır.”

Kim etmez?!

Ama ben…

Siyaset ve devlet adamı olmak, ülkenin başında bulunmak istemem!

Çağdaş, demokratik, laik, evrensel hukukun kök saldığı, kalkınmış; “insanları okumuş, düşünen, paylaşımcı, barıştan, sevgi ve kardeşlikten yana, komşusu açken tok yatmayan, Özgürlük benim karakterimdir diyen, çevresine/bölgesine örnek olan, Yurtta barış, dünyada barış ilkesine kendini adamış”; vb ülkede yaşasaydım hamdederdim.  

  

Dedi ki:

“Terör örgütlerini kullanarak kan dökmek suretiyle Türkiye’yi rayından çıkartmayı başaramayanlar, bu defa daha sinsi yol ve yöntemlere yöneldiler. Yeni hedef ekonomimizdi.”

Yeni ve bilinmeyen değil ki!

Başlangıcı teee Lozan’a dayanır!

 

Dedi ki:

“Buradan bir kez daha ifade ediyorum: Gezi olaylarındaki amaç neyse, ekonomimize yönelik saldırılarda ki amaç da odur.”

Ne alaka?!

Bağlantı kuramadım, kuramıyorum!

Siyaseten de olsa ilişkilendirmenin zararı var, anlamı ve yararı yok!

 

Dedi ki:

“Milletimize, özellikle de gençlerimize sesleniyorum: Müsterih olun, bu ülkedeki hiçbir birey, hiçbir insanımız sahipsiz değildir.”

Öyle olmalı.

Dün saat 15.07’de @BakiKarakol hesabımdan AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANI “GENÇLERİMİZ MÜSTERİH OLSUN, BU ÜLKEDEKİ HİÇ BİR BİREY SAHİPSİZ DEĞİLDİR” DİYEREK, ORTAĞI DEVLET BAHÇELİ’YE YANIT, SÜLEYMAN SOYLU’YA VE SOYLU SEVERLERE DE GÜVENCE Mİ VERDİ?!. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1413107467496611841;

saat 18.42’de de, www.gercekgundem.com’ da, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, Süleyman Soylu’nun sırtında Erdoğan’la Bahçeli bilek güreşi yapıyor” sözünü okuyunca, ÇOK DOĞRU SAPTAMA!.. PEKİİİ… N E D E N ?!. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1413161460415569923 tivitlerimi attım.

“Neden?!” sorusunu, Salı (13 Temmuz 2021) günkü yazımda yanıtlamayı planlıyorum.

 

Dedi ki:

“Dünyanın siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri olarak en güçlü ülkeleri arasına girmek için önümüzdeki 2023 virajını kazasız, belasız dönmemiz gerekiyor. Bu bakımdan 2023 seçimleri çok önemli hâle gelmiştir.”

Önemli, içerik ve ileti yüklü iki tümce!

Demek ki, hala Dünyanın siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri olarak en güçlü ülkeleri arasında değiliz!

Bu bir itiraf!

2023 virajı ve o virajı kazasız, belasız dönmek ne demek?!

Ve de…

2023 seçimlerinin çok önemli hale gelmiş olmasından ne anlamalıyız?!

Bu konuyu da Salı günkü yazımda işlemeyi düşünüyorum.

Ancak…

Şu kadarını söyleyeyim:

2023 seçimlerinin çok önemli hale gelmiş olmasından, Ilımlı İslam Cumhuriyetine geçişi anlıyorum!

Vurgulamalıyım ki…

Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı ortağı AKP ile MHP’nin çok önemli hale gelmiş olan 2023 seçimlerinden önce, kafalarındaki ve üzerinde çalıştıkları, “Sivil” sözcüğü ile tanımladıkları “Yeni Anayasa”yı halka oylatıp kabul edilmesini sağlamalıları!

Bu da zor!

Zor olacağını bildikleri için, usa (akla), hayale gelmeyecek baskılar uygulayacaklarından kaygılıyım!

12 Eylül öncesi kanlı ve kara günlerin benzerini yaşamaktan korkuyorum!

Dilerim yanılırım!

 

Dedi ki:

“Kurdukları yalan ve iftira dünyasını tek hakikat gibi herkese dayatmaya çalışıyorlar. Yalanı ne kadar büyük söylerlerse, inandırmasının da o kadar kolay olacağı telkinine öylesine iman etmiş durumdalar ki, freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyorlar. Varsın gitsinler, eninde sonunda hak ve hakikat duvarına çarparak, kendilerine gelecekler.”

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanından bu sözleri duymak, beni heyecanlandı!

O kadar da mutlu etti!

 

Dedi ki:

“Çalışmak, daha çok çalışmak ve sonunda başarmak dışında bir alternatifimiz yoktur. AK Parti teşkilatları yanında Meclis’te Cumhur İttifakı, hükûmette Cumhurbaşkanı Kabinesi olarak bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum.

Burada kabine üyelerimiz var, yardımcıları var, milletvekillerimiz var. Meclis ara veriyor. Meclis’in ara vermesiyle birlikte hepimiz arazide olacağız, meydanlarda olacağız.” 

Pardon!

AKP’nin genişletilmiş il başkanları toplantısında Bakan, Bakan yardımcısı olarak atanmış devlet bürokratlarının ne işleri var?!

AKP’lilerle arazide/meydanlarda AKP için nasıl çalışırlar?!

  

Demiş ki:

2023 tamamen seçim yılıdır. Bu çalışmayla birlikte biz, istikametini kaybetmiş, avara kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz.

Bunlardan bir şey olmaz. Ama eşeği sağlam kazığa bağla ki, ondan sonra Allah’a emanet edelim. Onun için de tedbirleri almamız lazım.”

İnanılır gibi değil!

Siyasi partiler, iktidar olurlar, Devlet’in işlerini Devlet adına yürütürler; ne Devlettirler, ne de Devletin ve ülkenin sahibidirler!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.