ASLI BAYKAL’IN KULAĞINA KÜPE OLSUN: ÖĞRETMEKTE BU TOPRAKLAR VE BU TOPRAKLARIN HALKI DÜNYADA TEK!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Biri…

Sözcü Gazetesi’nden Soner Yalçın’ın “Tanımadığınız Baykal” https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/soner-yalcin/tanimadiginiz-baykal-6528815/ ;

Diğeri…

www.haberturk.com internet gazetesinden Fatih Altaylı’nın “Baykal ve çevresi” https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/3128019-baykal-ve-cevresi?utm_source=twitter&utm_medium=articleshare&utm_campaign=website başlıklı yazılarını, dilerseniz şimdi, dilerseniz yazımın sonunda, verdiğim linklerini tıklatarak okumanızı isteyeceğim.

 

Anımsayacaksınız…

Geçen Pazartesi (5 Temmuz 2021) günlü PARTİM CHP’M VE TÜRK SİYASASI İÇİN “POTANSİYEL TEHLİKE” ASLI BAYKAL, BABASININ, H.F. GÜNEŞ’E ATTIĞI KAZIKTAN HABERLİ Mİ?!.

www.bakikarakol.com/partim-chpm-ve-turk-siyasasi-icin-potansiyel-tehlike-asli-baykal-babasinin-h-f-gunese-attigi-kaziktan-haberli-mi/ başlıklı yazımı Haftaya Pazartesi, bağış üçkağıtçılığını yazacak, ‘Hiç utanmadınız mı?!’ sorusunu soracağım…” tümcemle bitirmiştim.

 

Şimdi uzun uzun anlatmayacağım konunun daha iyi anlaşılması için, 23 Ekim 2020 Cuma günlü ASLI-AYTAÇ BAKAL KARDEŞLER İLE ESKİ MİLLETVEKİLİ YILMAZ ATEŞ AÇIKLAMAK ZORUNDA!.. https://bakikarakol.com/asli-aytac-bakal-kardesler-ile-eski-milletvekili-yilmaz-ates-aciklamak-zorunda/ başlıklı yazımın verdiğim linkinden tıklanıp okunmasını önereceğim.

Burada küçük bir düzeltme yapmama izin verin:

“Aytaç” yazmışım, “Ataç” olacak.

Sizlerden ve Ataç Baykal’dan özür diliyorum.

Şunu da belirtmeliyim:

Aslı Baykal’ın, CHP’de siyasaya soyunması ya da soyundurulması ile ilgili yergi ve tepkilerimi yazmaya başladığım süreç içinde, güvenilir bulduğum –iznini almadığım için adını açılamayacağım- CHP eski Milletvekili abimin bilgilendirmesiyle Ataç Baykal’ın, siyasaya, özellikle babası “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal’ın siyasalarına, kız kardeşi Aslı Baykal’ın CHP’de siyasaya yelken açmasına uzak durduğunu öğrendim.

Aynı Milletvekili abimden, “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal’ın, “hizipçi” biri olmasından beş beter “cimri” olduğunu da öğrendim.

“Bağış” olayı ile ilgili gelişmeyi kendisine özetlediğimde “Böyle bir şeyin olması olası değil” demişti, şunları söylemişti:

“Öyle bir cimriydi ki, seçim çalışmalarında il il, ilçe ilçe dolaştığımızda, bir kerelik olsun, eli cebine gidip de çay parası vermemiştir! Nerede kaldı ki, birikmiş Milletvekili maaş çekini, bir vakfa bağışlayacak!”

 

Gelelim konuya…

 

Biliyorsunuz, “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal, bir rahatsızlık geçirdi, aylarca yurt içinde, yurt dışında tedavi gördü.

Bu haliyle Milletvekili listesine seçim bölgesi Antalya’dan 1’inci sırada yazıldı ve Milletvekili seçildi.

Ama…

Tedavilerinden ötürü Milletvekili yemini’ni ancak 21 Şubat 2019’da edebildi.

İki gün sonra –https://bakikarakol.com/asli-aytac-bakal-kardesler-ile-eski-milletvekili-yilmaz-ates-aciklamak-zorunda/ linkte yazdığım gibi- sosyal basından Antalyalı bir emlakçı “Sayın Deniz Baykal yeminden sonra biriken parasının çekini Çağdaş Eğitim Vakfı’na bağışlamıştır” diye yazmış; bundan bir gün sonra da (24 Şubat 2019) İzmir merkezli bir internet gazetesi aynısını yazdı.

Böyle bir gelişme olacak, ulusal gazeteler, televizyonlar, radyolar, sosyal basın yazmayacak!

Pirelenmiştim.

Araştırmaya geçtim.

Adı geçen vakfı aradım.

“Hayır, bize böyle bir bağış yapılmadı” dediler.

Ad benzerliği olan vakıflardan da benzer yanıtlar aldım.

Bu defa, sosyal basındaki Antalyalı emlakçıya, İzmir merkezli internet gazetesinden, yazdıkları iki satırlık haberin kaynağı İzmir CHP eski İl Başkanına ulaştım.

İkisi de, Ankara’yı, Ataç ve Aslı Baykal kardeşler ile Yılmaz Ateş’i işaret etti, “Onlar rica ettiler…” diye konuştu.

 

Yılmaz Ateş’e ileti attım.

Hala yanıt alamadım.

Ataç Baykal’ın yazıhanesindeki asistanına telefon ettim.

Dönüş olmayınca, bir hafta sonra yeniden aradım.

Asistan Hanım, “Ataç Bey, ‘Gerek görürsem, ben iletişime geçerim’ dediler” dedi.

Ataç Bey bugüne kadar “iletişime geçmeye gerek görmedi”.

 

Anlaşılmıştı ki, “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal, Milletvekili yeminini eder etmez aldığı birikmiş Milletvekili maaşı çekini hiçbir yere bağışlamamıştı.

Ayrıca…

Bağışlamak zorunda da değil.

Benim peşine düştüğüm, yerdiğim, ayıpladığım, bununla 4’üncü kez yazdığım bu olmayan, yapılamayan bağışın, neden “yapıldı” diye yazdırıldığıydı?

Bu yalancılığın, kandırmanın, üçkağıtçılığın üreteni kimdi, kimlerdi?

Özellikle…

CHP gibi siyasi partide siyasaya soyunan/soyundurulan Aslı Baykal’ın bundan, bu yaşanmışlıktan bilgisi, haberi olamayacağını düşünmek, saflık, aptallık, enayilik olur!

Kaldı ki…

“Sayın Deniz Baykal yeminden sonra biriken parasının çekini Çağdaş Eğitim Vakfı’na bağışlamıştır” tümcesini yazdıranlardan biri Aslı Baykal imiş!

Şimdi…

“Hiç utanmadınız mı?!” diye sormakta haksız mıyım?!

 

Ve…

Aslı Baykal’a diyorum ki:

“Çıkın, bu olayı ya aydınlatın, ya yalanlayın. Sonra da, diz çökün, Türk halkından özür dileğin. Siyasadan çekilmeyi, CHP’mizden uzak durun.”

 

Öngörebiliyorum:

Aslı Baykal’ın bir kulağından girecek, öbüründen çıkacak!

Gönlü bilir.

 

Aslı Baykal, AKP’liler gibi inanılır ve güvenilir olmadığını anca yaşayarak öğrenecek!

Şu tümcem de kulağına küpe olsun:

Öğretmekte bu topraklar ve bu toprakların halkı dünyada tektir!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.