DEMİREL “TAKSİM’E GİTMEYİN, SİZE SUİKAST İHBARI ALDIM” SÖZLERİYLE ECEVİT’İ UYARDI, TAKSİM’E MİLYONLAR AKTI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Anımsayalım:

 

AKP’nin Gaziantep eski Milletvekili, AKP MKYK Üyesi gazeteci kökenli Şamil Tayyar, 30 Aralık 2021 Perşembe günü saat 12.42’de @samiltayyar27 Twitter hesabından paylaştı:

“Hadi Merkez Bankası, TÜİK anladık, şov yaptık, konuştuk, güldük, geçtik. Şimdi MEB. Sahiden suyu çıktı. Niyet ‘sivil itaatsizlik’ oluşturup sokakları hareketlendirmekse meşruiyet zeminini kaybedersiniz. Sandık dışı her çabanızın karşısında durur, sokakları dar ederiz.” https://twitter.com/samiltayyar27/status/1476519028407558144

 

6 gün sonra…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şamil Tayyar’a “Çürük yumurta” dediği 4 Ocak 2022 Salı günkü grup konuşmasını bitirirken “Kılıçdaroğlu, şafak sökecek diyor. Elhak doğrudur, ancak bu söken şafak onun ve yandaşlarının karanlığı olacaktır” dedi. http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4936/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_4_Ocak_20.html

 

Bahçeli’den birkaç saat sonra…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, dikkatlerden kaçan “Derdi, sıkıntısı, talebi ve teklifi olan herkesin ilk çalacağı kapının AK Parti teşkilatları olmasından daha tabii bir şey yoktur” sözlerini ettiği “151’inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”ndaki konuşmasında Utanmadan, sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, meydanlara döküleceklermiş. Siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Nereye dökülürseniz, dökülün, 15 Temmuz’da sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse siz de dökülün, siz de aynı dersi evvelallah alırsınız. Biz de Cumhur İttifak’ı olarak hepinizi önümüze katarız ve gideceğiniz yere kadar kovalarız. 

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134203/-dunya-salginla-baslayan-saglik-krizi-ve-onu-takip-eden-ekonomik-krizle-sarsilirken-turkiye-hedeflerine-dogru-yuruyusunu-hizlandirmistir- tümcelerini etti.

 

Perşembe’nin gelişini Çarşamba’dan göremeyen ve siyasa (politika) üretmek yetisinden yoksun muhalefet, Cumhur İttifakılılardan peş peşe gelen “tehdit”ler, karşısında, beklenen tepkiyi veremediler!

 

Anayasal hak olan sokağa çıkıp protesto yapmayacaklarını, mitingler düzenlemeyeceklerini, “Muhalefeti sokaklarda değil, salonlarda yapacaklarını söylediler, bunun sözünü verdiler!

 

Ayrı ayrı açıklamalarda bulundular ama ayni içerikte sözler ettiler!

Bir kısım “geveze” de ‘çok doğru yaptıklarını’ dillendirip durdular!

 

Neymiş…

10 Ekim 2015’teki “Ankara Gar Katliamı” gibi kanlı olaylar olurmuş!

Meydanlara, 3 milyon, 5 milyon bilinçli halk kitlesi, Anayasal hakkını kullanmak için insin, katliamlar yapsınlar da görelim!

 

Unutuldu mu?:

5 Haziran 1977 Milletvekili Genel Seçimleri yapılacaktı.

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Başbakan Süleyman Demirel, anamuhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Bülent Ecevit’i, “Taksim’e gitmeyin, Taksim’de miting yapmayın. Size suikast ihbarı aldım” içeriğindeki bilgilendirmeyle uyardı.

Ecevit ne yaptı?

“Yarın, eşim Rahşan ve ben, Taksim’e gideceğim. Kimseyi davet etmiyorum” dedi.

O gün Taksim’e milyonlar aktı!

Kimsenin de burnu kanamadı.

 

Yakın geçmişinde böylesi bir yaşanmışlığın olduğu ulusun evlatları, aynısını, bugün de yapar, yarın da!..

 

Halkın, bilgilenmesinde, donanmasında, ortak hareket etmesinde vb merhum Bülent Ecevit’in emeğini, söylem ve eylemlerini yadsımak çirkin olur!

 

Cumhur İttifakı cephesinden, Anayasal suç işlenerek dile getirilen “yakışıksız” siyasi meydan okumalar karşısında, muhalefet partilerinin aynı anda bir araya gelmelerini, yanlarına sendikaları, dernekleri, demokratik kitle örgütlerini alıp açıklama yapmalarını; açıklamalarında, yeri, günü belli dev mitinge yer vermelerini beklerdim!

 

Yapacaklarmış!

 

Bilmezler miydi ki, demir tavında dövülür?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.