“KORKAK MUHALEFET” NEREYE, NE ZAMANA KADAR?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Çok geçmişe uzanmayacağım, 31 Aralık 2021 Cuma’ya gideceğim:

O gün, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON’un) Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği 12’inci Genel Kurulu’na katıldı, bir konuşma https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134171/-yeni-kuresel-yonetim-ve-ekonomi-sisteminde-hak-ettigimiz-yeri-almak-icin-harekete-gectik- yaptı.

Konuşmasının bir yerinde “CHP’nin başındaki zat…” dedi, ekledi:

“… başında bulunduğu partinin genlerindeki faşistlik bir noktada işte böyle hortluyor.”

Sonra da  “… CHP’nin başındaki zatın, eşkıyavari baskınlarla derdi, kamu kurumlarından bilgi almak değil, orada kaos ve kargaşa çıkarmaktır” tümcesini etti.

 

(Aynı gün saat 13.21’de @BakiKarakol Twitter hesabından YOOO!.. PARTİM CHP’MİN GENLERİNDE FAŞİSTLİK YOKTUR, DÜNYA LİDERİMİZ KEMAL ATATÜRK’ÜMÜZÜN GENLERİ VARDIR!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1476861179377168386 paylaşımda bulundum.

3 Ocak 2022 Pazartesi günlü de KAZANMAYACAKLARINI GÖRÜP KAZANMAYA KİLİTLENENLERİN, KAZANMAK İÇİN YAPMAYACAKLARI ÇİRKİNLİK YOK!.. https://bakikarakol.com/kazanmayacaklarini-gorup-kazanmaya-kilitlenenlerin-kazanmak-icin-yapmayacaklari-cirkinlik-yok/ başlıklı yazımda konuyu işlemiş, “Bir CHP’li olarak, “… başında bulunduğu partinin genlerindeki faşistlik bir noktada işte böyle hortluyor” tümcesi ağırıma gitti!” diye yazmıştım.)

 

ASKON’daki yergilerde bulunan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına yanıt, partim CHP’min başındaki “adı lazım değil”den, 3 Ocak 2022 Salı günkü grup konuşmasında https://www.chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-tbmm-chp-grup-toplantisinda-konustu-4-ocak-2022 geldi:

“Güya ben eşkıyaymışım.”

 

Kızdım!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı “… başında bulunduğu partinin genlerindeki faşistlik bir noktada işte böyle hortluyor” diyor, hazret, bu konuda tek sözcük etmiyor; kendisine “eşkıya” dedi diye yanıt veriyor.

Tamam, yanıt versin, “Vermesin” demiyorum; “CHP’nin genlerinde faşistlik” söyleme de bir çift söz etmeliydi!

Neden etmedi, neden?!

 

Aynı gün (4 Ocak 2022 Salı) AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, partisinin Ankara’daki Genel Merkez binasında “151’inci”si gerçekleşen “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda da konuştu:

“Utanmadan, sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, meydanlara döküleceklermiş. Siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Nereye dökülürseniz, dökülün, 15 Temmuz’da sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse, siz de dökülün, siz de aynı dersi evvelallah alırsınız. Biz de Cumhur İttifak’ı olarak hepinizi önümüze katarız ve gideceğiniz yere kadar kovalarız.

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134203/-dunya-salginla-baslayan-saglik-krizi-ve-onu-takip-eden-ekonomik-krizle-sarsilirken-turkiye-hedeflerine-dogru-yuruyusunu-hizlandirmistir-

 

(DÜNDEN 3 KESİT!.. https://bakikarakol.com/dunden-3-kesit/ başlıklı dünkü yazımda değinmiş, düşüncelerimi “Son tümceyle, alıntıladığım diğer tümceler öyle bir çelişiyor ki!

Büyük olasılıkla, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına konuşma metni yazanlar birden fazla ve birbirlerinin yazdıklarından habersizler!

Böyle siyasi üslup da olmaz!

Tanrı aşkına, “…Cumhur İttifak’ı olarak hepinizi önümüze katarız ve gideceğiniz yere kadar kovalarız” ne demek?!” biçiminde belirtmiştim.)

 

Dün bir de baktım, “adı lazım değil” hazretleri, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına, Ankara’da bir otelde, basının CHP’ye bakan muhabirlerle bir araya gelmiş, onların sorularını yanıtlamış. https://ankahaber.net/haber/detay/kilicdaroglu_sokaga_cikmayacagiz%E2%80%A6_catisma_alani_yaratmak_istiyorlar_o_tuzaga_dusmuyoruz_68399#.YdVzU8lhh5w.twitter

Sorulardan biri, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, az yukarıda verdiğin “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”ndaki son sözleriydi:

“Gülümseyerek yorumladım. Tam tersi arkadaşlara, ‘Taşkınlık yapmayacaksınız, sokağa çıkmayacaksınız, sabırla sandığı bekleyeceksiniz.’ Dediğim gibi, beyefendi hayal aleminde yaşadığı için ‘Vay efendim, sanki biz sokaklara çıkılması’ talimatı vermişiz. Bunun basın danışmanları yok mu, ne konuştuğumuzu önüne koymuyorlar mı? Beni dinlemesini pek beklemem. Dinlediğinde, koltuğunda oturamaz, eleştiriyi hazmedemez. Hangi taşkınlık? Tam tersi, ‘Sakin, sabırla seçim sandığını bekleyeceksiniz, gidecek, oyunuzu kullanacaksınız, otoriter yönetimi demokratik yollarla değiştireceğiz.’ Nokta. Gittiğimiz her yerde söylüyoruz. Beyefendi bizim sokağa çıkmamızı istiyor, anladığım kadarıyla. Çıkmayacağız. Zorlayacak, baskı kuracak. Çıkmayacağız. Sandıkta gereğini yapacağız.”

 

Arkasından, @kilicdarogluk Twitter hesabından saat 12.10’da Ey Saraydaki Şahıs, oy oranlarını gördükçe dilinin söylediğini kulakların duymaz oldu. Bugün resmen iç savaş naraları atmaya başladın. Bu millet bunları yemez! Bu millet sen ve sülalen saraylarda yaşayasınız diye sokaklarda kan dökmeyecek.” https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1478473868746665987 tivitini, sonra da Seni ve beslemelerini seçimle göndereceğiz. Sarayını da öğrencilerin hizmetine vermeden önce; üç ay boyunca her gün 10.00-20.00 saatleri arasında halkımızın ziyaretine açacağız. Çoluk çocuk, anne baba, herkes senin nasıl bir şaşaa içinde yaşadığını görecek.”

https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1478473870428540928 ikinci tivitini attı.

 

Ettiği sözlerin, paylaştığı tivitlerin hiç biri ama hiç biri, anamuhalefet partisinin başına yakışacak sözler ve paylaşımlar değil!

“Sokağa çıkın da görelim” diyen AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına “Restinizi göremeyeceğim. Talimatınıza uyacağım” der gibi!

 

“Korkak muhalefet” nereye, ne zamana kadar?!

 

Gerçek anlamda muhalefet yapılsaydı, bugün gündemde böyle bir konu olmazdı!

 

Muhalefet önce, teşkilatlarını canlı tutacak, teşkilatları aracılığıyla halka gitmeyi bilecek, halkı bilgilendirecek, halkı arkasına almayı başaracak!

 

Donanımlı halk kitlesi meydanlara indiğinde, ne kadar güçlü olsa da, hiçbir iktidar provokasyon yapamaz, şiddete baş vuramaz, karşı çıkamaz, geri adım atar!

 

Böyle bir çalışma yapmadıkları gibi, sandıkta yenecekleri iktidardan “Sandığı getir” isteminde bulunuyorlar!

 

İstediler diye iktidar sandığı getirir mi?!

 

Siyasa (politika) üretemeyen muhalefet, korkarım ki, bu zayıf yanından ötürü, açık ara kazanacağı seçimi, siyasi rakibi Cumhur İttifakı’na kaptıracak!

 

Neymiş efendim, sokağa çıkılırsa, arzulanmayan olaylar olurmuş!

Hadi canım sen de!..

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise “Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin Genel Başkanı kişi çıkıyor diyor ki, ‘Sokağa döküleceklermiş, meydanlara ineceklermiş. İnin de görelim.’ Nereden baksanız acayip, nereden baksanız saçmalık! Ben, Sayın Erdoğan’ın derhal bir psikiyatriste görünmesini tavsiye ediyorum. Çünkü halüsinasyon gören bir kişinin tavrı muhtemelen böyle olur” 

https://www.gercekgundem.com/siyaset/320416/meral-aksenerden-erdogana-halusinasyon-goren-bir-kisinin-muhtemelen-tavri-boyle-olur sözleriyle havanda su dövmekten başka bir şey yapmıyor!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.