GÖZLERDEN IRAK YİĞİT BULUT, TOPLUMSAL DİKKATİ DAĞITMAK İÇİN BİRDEN GÖRÜNÜR OLDU!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Bir değil, iki “Yiğit Bulut” var!
İlki:
Yazılarında, televizyon canlı yayınlarında ettiği sözlerinde, AKP’ye, AKP’nin Genel Başkanı -o yıllarda- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a “muhalif” olmasından ötürü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den çok daha keskin yergilerde bulunan Yiğit Bulut!
İkincisi: 180 derece dönüş yaparak, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’cı kesilen Yiğit Bulut!

“Muhalif” olup da, AKP’ye, AKP Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a etmedikleri söz bırakmayanlar içinde ilk 180 derece dönen, AKP’ye ve Erdoğan’a toz kondurmayan, onları en hararetli savunan Yiğit Bulut’tur.
Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Ertuğrul Günay ve son olarak Devlet Bahçeli, Yiğit Bulut’tan sonra gelirler.

“Ekonomi yazarı” olarak basın camiasında yer aldığında hep yanıldığı için kendisinden “sözde ekonomist” diye söz edilen Yiğit Bulut, 180 derece dönüşünün karşılığı olarak “Başbakan Başdanışmanı” yapıldığında, bugünlerdekine benzer biçimde tırmanış seyreden dövizle ilgili o ünlü “Dolar, 3 TL’yi geçerse, yüzüme tükürün” sözünü ediyor.

(Hay Allah!..
Usuma, “Nisan yağmurları” geldi!..)

Google’da, www.ensonhaber.com internet gazetesinin 10 Mayıs 2019 günlü, spotu “Döviz kurlarında yaşanan hareketlenmelerin başladığı ilk günlerden itibaren yükselişin duracağını savunan Yiğit Bulut, artık yorum yapmıyor” olan, “Yiğit Bulut’un dolar öngörüsü tutmadı” https://www.ensonhaber.com/ekonomi/yigit-bulutun-dolar-ongorusu-tutmadi başlıklı haberini gördüm.
Şöyleydi:
“Türkiye ekonomisi, döviz kurlarındaki hareketliliğin önüne geçemedi.
Seçim süreçlerinde yükseliş trendine giren ve bir türlü inmeyen kurlar, İstanbul seçimleriyle ilgili çıkan kararla yeniden yükselişe geçti.
Dolar 6,24 seviyesini görürken, euro 7 lirayı test etti. Sterlin ise 8 lira seviyesinde.
Kurlarda yaşanan bu hareketlilik devam ettikçe akıllara gelen tek bir isim var. O da Yiğit Bulut.
Doların henüz 2,50 bandında olduğu günlerden itibaren spekülasyonların yapıldığını savunan Yiğit Bulut, sürekli dolar alanın zarar edeceğini söyledi.
Ekranlarda tepkisini ‘3,50’den 3,80’den dolar alın diyen nokta noktalar neredesiniz… O günlerde yazı yazanlar adamsanız çıkıp yazı yazın, özür dileyin…’ ifadeleriyle gösteren Yiğit Bulut, döviz kurlarında yaşanan hareketlilik karşısında son dönemde sessiz.”

Ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile “Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi” olan Yiğit Bulut bu defa sessiz değildi!

Dün sabah, a haber ve CNN Türk TV kanallarına çıkmış.

İzlemedim.
Haberini, Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sitesinden okudum.

“Doların ateşini Yiğit Bulut’la düşürme atakları” https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dolarini-atesini-yigit-bulutla-dusurme-ataklari-1822599 başlıklı haberi okuyunca, saat 12.52’de twitter hesabımdan şu paylaşımda bulundum:
ÇOK AMA ÇOK GÜLDÜM..
HALA DA GÜLÜYORUM…
AYNEN ŞÖYLE:


“DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR” DEDİKLERİ BU OLSA GEREK…
https://twitter.com/BakiKarakol/status/1374297917004070914

Anlatmak istediğimi anlattığımı, başka da bir şey yazmama gerek kalmadığını düşünüyorum.
Şunu da:
180 derece dönüş gördüm, Yiğit Bulut, Devlet Bahçeli gibisini görmedim!

Belki şunu sorabilirsiniz:
“Gözlerden ırak Yiğit Bulut birden niye görünür oldu?!”
“Toplumsal dikkati, odaklanmayı dağıtmak için…” diyeyim, gerisini siz anlayın…

Bu arada…
Dünkü grup konuşmasında “Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın, biz bu ülkeye umudu getireceğiz” sözüyle çelişen “adı lazım değil”in, adını “Koltuk İttifakı” koyduğu 4 partili “Cumhur İttifakı”nın büyük ortağı AKP’nin bugün Ankara Spor Salonu’nda 7’inci Olağan Büyük Kongresi var.

Gene…
Pandemi önemleri dikkate alınmayacak!
Salon tıklım tıklım dolacak!
Korona Virüsü Ankara’dan bütün yurda yayılacak!

Derim ki:
Ülke iki hafta tam kapansın!
Yoksa!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.