GÜNDEME TAŞIDIĞI KONUYU, KARŞITININ PROVOKASYONUNA GELEREK, GÜNDEMDEN DÜŞÜREN SİYASİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Kabul ediyorum…
Sizin de kabul ettiğinizi düşünüyorum.
Bir adım daha ileri gidiyorum, “Sizin de kabul ettiğinize inanıyorum” diyorum.

7 Aralık 2020 Pazartesi günü Kamutay Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Genel Bütçe üzerine yaptığı konuşma, içerik ve sunum bakımında tek sözcükle, “harika” idi.

Ama ne yaptı!..
“Aday olacak mısın?” ve “Aday ol aday” diyen AKP’li iki Milletvekilinin tahrikine kapıldı, kışkırtmasına/provokasyonuna geldi, onlara “Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?” diyerek yanıt verdi.

Bu yanıtı gündem oldu, içerik ve sunum bakımında “harika” konuşmasını sildi süpürdü, unutturdu!

Yanıtı, o günden beri gündemde.
Belki, yarın, yarından sonra da gündemde olacak.

“Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?” sorusu soruldukça soruluyor.
Kendisi de, yanıtlayıp duruyor.

“Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ni ve “Cumhur İttifakı” ile “Cumhur İttifakı İktidarı”nı perişan eden konuşmasını kendi elleriyle ulusun gündeminden nasıl çıkarır?!
Anlamış değilim!

Ayıkacağına, derlenip toparlanacağına, gene AKP’ye, AKP’nin içinde yer aldığı MHP’li “Cumhur İttifakı”na ve “Cumhur İttifakı İktidarı”na yardım, yataklık ediyor, onların değirmenine su taşıyor!

En son…
Dün (10 Aralık 2020 Perşembe) Medyascope TV canlı yayınında
https://medyascope.tv/2020/12/10/kemal-kilicdaroglu-saygim-nedeniyle-devlet-bizi-dinliyor-demek-istemem-ama-bazi-cevreler-dinliyor/ gazeteci Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı.

Çakır’ın, Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağına ilişkin sorusuna şu yanıtı verdi:
“Sorulması gereken soru şu: Halk nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor? Cumhurbaşkanı tek adam mı olsun, her şeye o mu karar versin? Cumhurbaşkanı mal varlığından ötürü kendisine yönelik suçlamaları geçiştiren biri mi olsun, yargıya müdahale mi etsin? Cumhurbaşkanı ailesiyle beraber mütevazi bir hayat yaşasın yoksa toplumdan kopuk mu olsun?
Benim düşüncem şu; Bakın tek adam rejiminde hiçbir tartışma yok. Herkes bir kişiyi gösteriyor. Diyorlar ki, ‘Bizi de besliyor, dünyanın parasını aktarıyor. Dolayısıyla bizim adayımız belli.’
Peki biz ne diyoruz: ‘Millet ittifakıyız demokrasiye bakıyoruz. Ali mi oldu Veli mi oldu önemli değil. Cumhurbaşkanı nasıl olacak, yetkileri nasıl olacak? Bunun üzerinde durmamız lazım.’
Onlar tek adam rejiminin devamını istiyorlar. Biz tek adam rejimi istemiyoruz.
Önümüzdeki seçimlerin demokrasiye taraf olanlarla karşı olanların seçimi olarak bakıyoruz.” https://www.gercekgundem.com/siyaset/236108/kilicdaroglundan-adaylik-aciklamasi-sorulmasi-gereken-soru-su?utm_source=share-twitter

Doğru sözler.
İtirazım yok.
Ama…
7 Aralık konuşması çok da doğru, içerikli idi ve AKP’yi, MHP’yi, “Cumhur İttifakı”nı, “Cumhur İttifakı İktidarı”nı tarumar etmişti.

Saman alevi gibi yanıp sönmeseydi, gündemde bir iki gün kalsaydı, halkta olumlu yankı bulacaktı.

AKP’nin, MHP’nin ve “Cumhur İttifakı”nın, “Cumhur İttifakı İktidarı”nın “algı operatörleri”, vurguladığım gerçeği gördüler, hareket geçtiler, önlem aldılar, izin vermediler.
İşi provoke ettiler, sulandırdılar.
Cumhurbaşkanlığı adaylığını gündemde tutarak, tutturarak, özneyi çarpıttılar.

Gündeme taşımayı başardığı konuyu, karşıtının provokasyonuna gelerek, gündemden düşüren siyasiye ilk tanık oluyorum!
Sanırım siz de!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.