İKTİDAR SONRASINI, İKTİDAR OLACAKLARDAN, GÜVENCE ALTINA ALMAK!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Sakarya CHP Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, 9 Ocak 2022 Pazar günü www.sozcu.com.tr ‘de, Ve dostlar, gidiyor gitmekte olan. 20 yıldan beri cumhuriyetin birikimlerini tek tek yok eden, bu ülkenin biricik önderlerine ‘İki ayyaş’ diyen adam sadece gitmeyecek. Biz kovalayacağız o kaçacak. Sanıyor ki Türkiye’de herkes ondan korkuyor. Kimse ondan korkmuyor.

Öyle Cumhurbaşkanlığı koltuğunu, AKP Genel Başkanlığı koltuğunun altına alıp hesap vermeden gideceğini sanıyorsa yanılıyor. Önce benim ölümü çiğneyecek. Fetullah’ın savcısının ardında duracaksın ben FETÖ’cü olacağım sen olmayacaksın. Sen FETÖ’cünün Allah’ısın.

Sen bu ülkenin komutanlarını hapse atacaksın. Silivri savcısı Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak kaçacak sen hesap vermeden gideceğini düşünüyorsun. Sonuna kadar hesap soracağız.” https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/chpli-ozkoctan-erdogana-cok-sert-sozler-hesap-vermeden-gidecegini-saniyorsa-yaniliyor-6877623/?utm_source=anasayfa&utm_medium=free&utm_campaign=alt_surmanset sözlerinin geçtiği CHP’li Özkoç’tan Erdoğan’a çok sert sözler: Hesap vermeden gideceğini sanıyorsa yanılıyor” başlıklı haberi okuyunca gülümsedim.

Ve…

Flaş TV kanalının ana haber sunucusu, gazeteci, yazar, yorumcu Can Ataklı’nın 7 Ocak 2021 Cuma günü kendi You Tup kanalında yaptığı konuşmayı https://www.youtube.com/watch?v=T0OlS8Ryf_AAtaklı https://twitter.com/can_atakli_/status/1479380015645171713 Twitter hesabından da paylaştı-; bir de, 7 Ocak 2022 Cuma günlü Aydınlık Gazetesi’nde ve www.aydinlik.com.tr ‘de ABD’nin derin devleti kaos planını açık etti” https://www.aydinlik.com.tr/haber/abd-nin-derin-devleti-kaos-planini-acik-etti-270664 başlığıyla yayımlanan haberi anımsadım.

 

(Konunun daha iyi anlaşılması için bu iki linki tıklamanızı, Ataklı’yı baştan sona dinlemenizi, Aydınlık haberini okumanızı ısrarla istiyorum.)

 

Ataklı’nın “Türkiye’de ilk söyleyen bendim. O gün söylemeye korktum” dediği neydi?

 

Ataklı “Şuydu” diyor, anlatıyor:

“Meral Akşener’ın çok yakınıyla Tayyip Erdoğan 1,5 saat bir telefon görüşmesi yaptı. Ve bu telefon görüşmesinde, önümüzdeki günlerde oluşabilecek siyasi harita üzerinde konuşuldu. Tayyip Erdoğan o görüşmede kendisi ve 400 kişi için bir güvence istedi.”

 

Ataklı “Bunların hepsi doğru. Emin olmadan, ben kendim de inanmadan hiçbir şeyi size anlatmam” diyor ekliyor:

“O tarihten sonra bunu bir daha dillendirmeye ben korktum.”

 

Partim CHP’min başındaki “adı lazım değil”in ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, gerek grup konuşmalarında, gerekse çeşitli günlerde ve yerlerde yaptıkları açıklamalarda, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına, iktidarında, haklarında davacı olmayacaklarının güvencesini verdiklerini birçok kere yazdım.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına tek koşullarının ise ülkeyi erken seçime götürmesi, sandığı getirmesi olduğunu hep vurguladım.

 

Can Ataklı da You Tup kanalındaki konuşmasında “Kılıçdaroğlu söyledi: ‘Ben, devr-i sabık yaratmayacağım’ diye” diyor.

 

Özkoç’un bunlardan habersiz olması olanaksız.

O nedenle az yukarıda “gülümsedim” diye yazdım.

 

Özkoç, Genel Başkanının ve İyi Parti Genel Başkanının, “güvence” verdiklerinden haberi yoksa “İkisini de iyi dinlememiş”; haberi var da “… Sonuna kadar hesap soracağız” diyorsa, “Halka doğru söylemiyor” demektir.

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, içteki gibi dışta da “sağlam güvence almak” düşüncesinin, planının, girişiminin olduğunu düşünüyorum.

 

(Halk Bank, Rıza Sarrap, Sezgin Baran Korkmaz vb olaylarını ve daha başka dış siyasa gelişmelerini anımsayalım.)

 

Dış güvenceyi, kendilerinden sonraki iktidarın güvenceleri -arkalarında durması- ile pekiştirmek, garantilemek isteyeceği öngörüsündeyim…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.