NE YAZIK Kİ ÜLKEDE “SİYASİ SÖYLEM TERÖRÜ” VE “SİYASİ SÖYLEM TERÖRÜ’NÜN MİLİTANI TERÖRİSTLER” VAR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Kızan kızsın…

Ne yazık ki ülkede, son yıllarda şiddeti giderek artan bir “siyasi söylem terörü” ve “siyasi söylem terörünün militanı teröristler” var!

 

Bir örnek:

 

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Korona Virüsü’ne yakalandı.

Geçen hafta bugün (4 Ocak 2022 Salı) gece saat 22.10 civarlarında, yandaş “Anadolu Ajansı (AA) abonelerinde servis etti.

Abonelerden kimi internet basını okurlarına, televizyon kanalları izleyicilerine, radyolar da dinleyicilerine duyurdu.

NTV kanalının www.ntv.com.tr internet sitesi saat 22.24’te “Temel Karamollaoğlu corona virüse yakalandı” https://www.ntv.com.tr/turkiye/temel-karamollaoglu-corona-viruse-yakalandi,22jFPRE_-02-lTU8zaskhQ başlığıyla verdi.

Haber aynen şöyle:

“Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, corona virüse yakalandı.

Saadet Partisi’nden yapılan açıklamada, Covid-19 testi pozitif çıkan Karamollaoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Açıklamada, Karamollaoğlu’nun evinde dinlenerek karantina sürecini geçireceği ifade edildi.”

 

Yaklaşık 24 saat sonra…

28 Ekim 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın istemiyle, Ankaranın 20 yıllık Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden “istemeyerek” istifa etmek zorunda kalan İbrahim Melih Gökçek,        @06melihgokcek Twitter hesabındanTEMEL KARAMOLLAOĞLU AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİ İLE BERABER HAŞROLMAK İSTERSİN… GEÇMİŞ OLSUN COVİT OLMUŞSUN. BAK ÖLÜM BİR KARIŞ ÖTEDE… Sevgili Peygamberimiz, “Kişi sevdiğiyle beraberdir” buyurmuş… BENCE ZAMAN GEÇMEDEN KISA ZAMANDA TÖVBE ET.”

https://twitter.com/06melihgokcek/status/1478786814949437440 paylaşımında bulundu.

 

9 Ocak 2022 Pazar günü internet, görsel ve sözlü basında Karamollaoğlu’nun hastaneye kaldırıldığı haberi yer aldı.

 

Yeniçağ Gazetesi’nin www.yenicaggazetesi.com.tr sitesinde Son dakika… Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu hastaneye kaldırıldı” https://www.yenicaggazetesi.com.tr/son-dakika-temel-karamollaoglu-hastaneye-yatirildi-498631h.htm bağlığıyla yayınlanan haberden öğrendik ki, Karamollaoğlu’nun evinden alınıp Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırıldığını Saat Partisi Sözcüsü Birol Şahin basına duyurmuş.

Şahin yazılı açıklamasında “Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’nun bugün kontrol amaçlı gittiği Ankara Şehir Hastanesine doktorlarının tavsiyesi üzerine tedbir ve tedavi amacıyla yatışı gerçekleştirilmiştir. Tedavisine bir süre burada devam edecek olan Genel Başkanımızın sağlık durumu iyidir” demiş.

 

Bir gün sonra da (10 Ocak 2022 Pazartesi), Saat Partisi çizgisindeki Milli Gazete’nin Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, @Mustafa Kurdas Twitter hesabından Bu da bir başka zavallı! Parsel parsel zavallı…. Butuşturulup çöpe atılmışlık zavallılığı! Hala umudu var; göze girmeye çalışıyor..” https://twitter.com/MustafaKurdas/status/1480315205838114816 diye yazıyor.

 

Aynı gün Milli Gazete’de Kurdaş’tan Melih Gökçek’in hadsizliğine tepki: Parsel parsel zavallı..”

https://www.milligazete.com.tr/haber/9084184/kurdastan-melih-gokcekin-hadsizligine-tepki-parsel-parsel-zavalli başlıklı haber yer alıyor.

Haber “Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, FETÖ ile ilgili bağlantısı olduğu düşüncesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası alınan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e sert tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu hakkında hadsiz paylaşım yapması üzerine FETÖ ile ilişkisi olduğu belirtilen Melih Gökçek’e “Parsel parsel zavallı…” şeklinde sert tepki gösteren Kurdaş, Twitter’dan şu ifadeleri kullandı:

“Bu da bir başka zavallı! Parsel parsel zavallı…. Butuşturulup çöpe atılmışlık zavallılığı! Hala umudu var; göze girmeye çalışıyor.” biçiminde.

 

İbrahim Melih Gökçek’in, canlar alan Korona Virüs hastalığına yakalanan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için o Twitterı atması “siyasi söylem terörü” değil midir?!

Gökçek o Twitterıyla  “siyasi söylem terörünün militanı terörist” olmuyor mu?!

 

Bu arada…

Saadet Partisi sözcüsü Birol Aydın dün gece yaptığı yazılı açıklamada “Genel sağlık durumu oldukça iyi olan Genel Başkanımız Sn. Temel Karamollaoğlu, bir süre daha hastanede istirahat ettikten sonra taburcu olacaktır.”  

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/temel-karamollaoglu-hakkinda-yeni-gelisme-1899450 dedi… 

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.