İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ÇELİK, DEVLET BAHÇELİ’NİN 12 EYLÜL ÖNCESİNİ SORGULADI, “HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM” DEDİ…

  • 0
150 150 bakikarakol

Yeniçağ Gazetesi’nin sahibi, İstanbul İyi Parti Milletvekili Ahmet Çelik, Cumhur İttifakı” ve Cumhur İttifakı İktidarı” ortağı MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 12 Mart 1978 ve 12 Eylül 1980 faşist askeri darbeler öncesi süreçlere ilişkin “günleri” ile ilgili sorularıma duyarlılık gösterdi.

Çelik, dün (28 Ocak 2021 Perşembe) resmi twitter hesabından gerçekleştirdiği paylaşımlarında https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yenicag-imtiyaz-sahibi-ve-iyi-parti-istanbul-milletvekili-ahmet-celikten-devlet-bahc-331494h.htm “Sn. Dr. Devlet Bahçeli şunu iyi bilin ki; Yeniçağ gazetesi ve yazarlarını gazetelere verdiğiniz ilanlarla, yaptığınız konuşmalarla, attığınız twetlerle hedef gösterip yapılan saldırıları azmettirdiğiniz için Türk milliyetçisi kurum ve şahıslara yapılan saldırıları azmettirmekten yargılanacaksınız” dedi.

Çelik, “Türk milliyetçilerine saldırıları azmettirmek suçunu işlemekten hakkınızda savcılığa suç duyurusunu bulunacağım. Hiç şüpheniz olmasın ki; Türk milliyetçilerine karşı kabul edilemez duruşu ile yargılanmış bir siyasi figür olarak Ülkücü Hareket tarihinde layık olduğunuz yeri alacaksınız” biçimindeki paylaşımlarını şöyle dürdürdü:

“Sn. Dr. Devlet Bahçeli; siz de çok iyi biliyorsunuz ki, Ülkücü Hareketin 12 eylül öncesi bölücü ve Marksistlere karşı verdiği mücadelede binlerce şehidi ve gazisi var. Bu süreçte Türk milliyetçileri hapis yattı, işkence gördü, yargılandı ve ağır bedeller ödedi. Siz bu mücadele yıllarında Türk milliyetçilerinin hasımlarıyla muhatap olup bir fiske dahi yediniz mi? Veya bir fiske attınız mı?
Bir gün emniyette veya adliyede ifade verdiniz mi?
Hal böyleyken; ömrü mücadeleyle geçmiş, bedel ödemiş Türk milliyetçilerine tavrınızı kabullenmemiz asla mümkün olamaz!
12 Eylül öncesi Dev Yol, THKP vs gibi kanlı cinayet şebekelerine karşı sesini fısıltı olarak bile duymadığımız sizin, bırakın Türk milliyetçilerine üst perdeden seslenip parmak sallamayı, konuşmaya bile hakkınız yoktur.”

Gazete sahibi Milletvekili Ahmet Çelik, 12 Eylül faşist askeri darbe sürecine ilişkin hem eksik, hem yanlış bilgiler içinde ve eksik, yanlış bilgilendirmelerde bulunuyor.
Ayrıntıya girmeyeceğim.
Ama…
“12 Eylül darbe öncesi süreçteki Devlet Bahçeli”yi sorgulaması, yürekli bir çıkıştır.
Olması gerekendi.
Kendisini kutluyorum.

Bu cesur çıkışından ötürü başına olumsuz bir şey gelir mi?
Bilemem.
Dilerim, gelmez.
Gelmesin.
Gelirse, kötü olur!

Milletvekili Çelik, Bahçeli hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtiyor.
Yol alınır mı?
Ne kadar alınır?
Neler açığa çıkar?
Kamuoyu ile paylaşılır?
Yoksa…
Bir arpa boyu gidilmez mi?

Hiçbir ülkede, hiçbir şey sır kalmasın.
Her şey şeffaf olsun.
Kimsenin yanına yaptığı kâr kalmasın.
Kim ne yapmışsa, yaptığının hesabını versin, cezasını çeksin.
Ya da…
Yargılansın, aklansın.

NATO bünyesinde bir emperyalist yapılanma olan ve ülkelerde iç karışıklıklar yaratan, kardeşi kardeşe kırdıran, asker-sivil darbeler yaptıran, baskıcı rejimlerle insanlara kan kusturan vb “galdyo”nun kökü kazınsın.
Gladyoculuk oynayanlar, oynatanlar gün ışığına çıkartılsınlar, yargılansınlar, hak ettikleri cezaları alsınlar, cezaevlerinde girsinler/yatsınlar.
Her şeyden habersiz suçsuz, günahsız insanlar özgürce yaşasın, mutlu olsun, barış, kardeşlik, insanlık yarışı içinde aydınlık yarınlara koşsun!

Çok şey mi istiyorum?!

Madem dünyaya geldik…
Madem bir gün öleceğiz…
Neden insanca yaşamayalım?!
N e d e n ? ! .

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.