“SEÇİLMİŞ” ÖZÜR ÖZEL, “ATANMIŞ” SÜLEYMAN SOYLU NEREYE KOŞUYOR?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Ne 70-80 yıl önce, ne bugün; dünyanın hiçbir ülkesinde, Türkiye’de olduğu kadar “gündem bombası” yaşanmamıştır, yaşanmamaktadır!
“Sözde” siyasetçilerin arkası kesilmeyen yanlışlarından, çelişkili kararlarından, söylem ve eylemlerinden kaynaklanan “saatlik gündem değişimleri”nden Türk halkı bıktı, yoruldu!
Siyasa ağırlıklı gündemi izleyen, yazan olarak, o kadar konuyu yazamamak durumda kalıyorum ki!..
Size karşı mahcubum!

Bugün…
Onca yazılacaklar içinden ikisiyle yetineceğim.

Süleyman Soylu ile başlayayım:

Hiçbir “atanmış bürokrat Bakan”, İçişleri Bakanlığı’nın başına atanan Süleyman Soylu kadar tanınmaz.

Soylu dün (27 Ocak 2017 Çarşamba) Bolu, Bakanlığının “Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı”ndaydı.
Konuştu.
Hedefinde gene “muhalefet” vardı:
“Benim valime, kaymakamıma, yargıcıma ‘militan’ diyenler, bir tek cümle bahset, Allah rızası için bahset. Bu kadar mı koptunuz Türkiye’den? Esenyurt’ta ve Diyarbakır’da HDP binasında çıkan manzaraların hiçbirisine en ufak bir ses çıkarmıyor. Biz aynı ülkenin evlatları değil miyiz?”
https://www.gercekgundem.com/siyaset/246992/suleyman-soylu-benim-valime-kaymakamima-yargicima-militan-diyenler

İ n a n a m ı y o r u m !

Atanmış bürokrat Bakan Süleyman Soylu, kendisi gibi bürokratlara “Benim valim, kaymakamım, yargıcım” diye “hitap” ediyor!

Hele de…
“Yargıcı”, emrindeki Vali, Kaymakam gibi nasıl görü?!

“Benim valim, benim kaymakamım, benim yargıcım” feodallere, imparatorlara, diktatörlere özgü sözdür.
Soylu, bunların hiçbiri değil.
İçişleri Bakanlığı’na “Bakan” olarak atanmış bir bürokrattır.
Siyasi kökenli ama şu anda “siyasi” değil, “siyasi lider” hiç değil.
Yakın geçmişte “Doğru Yol Partisi (DYP)” adlı siyasi partinin kısa dönem Genel Başkanlığını yaptı, -onda da başarılı olamadı- o kadar.
Yoksa…
Bu söylem biçimi, önümüzde yaşanacak siyasi gelişmelerin işarete mi?
Olsa da…
Soylu’ya, böylesi söylemlerden kaçınmasını öneririm.

Özgür Özel’e geçelim…

“Memleket Hareketi” diye bir “ayrışma” içine giren ve aynı adla yeni bir siyasi parti kuracak olan “kandırıkçı, siyasi palyaço, şaklaban” Muharrem İnce ile ortak hareket ettikleri/edecekleri savlanan Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel önceki gün, partim CHP’min başındaki “adı lazım değil”le görüştüler.
1,5 saatlik görüşmenin ardından, “adı lazım değil”, üç vekilini, Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yönlendirdiği, yarın (dün) Özel’le bir araya gelecekleri kulislere yayıldı.

Garip değil mi?!

“Genel Başkan” sıfatlı “adı lazım değil”, 1,5 saat görüştüğü ve kendisinin “Milletvekili listesi”ne yazdığı üç vekilini, Kamutay’daki (Meclis’teki) yardımcısına neden yönlendirir, yönlendirme gereksinimi duyar?!

Manisa CHP Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP’de “karar verici” mi?!
Yoksa…
CHP’nin yakın gelecekteki “Genel Başkan adayı” mı?!

Neyse…

Ve…
Görüşme, dün gerçekleşti.

Özgür Özel, gerçekleştirdiği basın açıklamasında, görüşmeye ilişkin soruyu yanıtlarken “An itibariyle partiden bir kopuş, bir ayrılma yoktur. Daha önceki tartışmalarda da genel başkan söyledi. CHP’de sayın genel başkana mektup yazarak, mektuba cevap vererek bir iletişime ihtiyaç yoktur. CHP’de sayın genel başkanın kapısı ardına kadar açıktır. Arkadaşlarımıza da kapı açık idi. O açık kapıdan geldiler ve sayın genel başkanımızla görüştüler. Bundan sonra da bu kapı hiçbir zaman kapanmadı ve kapanmayacaktır. Ben arkadaşlarımıza değer veriyorum, arkadaşlarımızı yitirmek, kaybetmek istemeyiz.” https://www.gercekgundem.com/siyaset/247030/chpli-vekiller-istifa-edecek-mi-ozgur-ozelden-aciklama dedi.

Bu arada…
“Kulislerin efendisi (!)” eski vekil de, önceki gece KRT TV’deki “Şimdiki Zaman” canlı yayınında, üç vekilin Perşembe günü (bugün) CHP’den istifa edip etmeyeceklerini fısıldadı. https://www.gercekgundem.com/siyaset/246911/chpli-vekiller-kilicdaroglu-ile-gorustukten-sonra-yumusadi

Bugün eğer böyle bir gelişme yaşanırsa, o üç Milletvekili çok iyi bilsin ki:
Yağmurdan kaçarken, doluya tutulacaklar!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.