KAMUTAY (TBMM) BAŞKANI ŞENTOP NEDEN HALA SUSKUN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Cinayet ve yaralamalarla biten kadına yönelik “erkek şiddeti”nin çok sıkça yaşandığı ülkemizde, aynı siyasi partiden iki kadın Milletvekili, ayrı ayrı zamanlarda, amirinden aldığı emri yerine getiren polise tartışmaları sırasında tokat attı.

Tepki vermeyen kalmadı.

Her tepki veren, polise tokat adan kadın Milletvekilini yerdi.

Bana göre, kadın Milletvekilinin, aldığı emri uygulayan polise tokat atması, “kadın şiddeti” idi ve tek sözcükle “yanlış”tı!

En okkalı tepkiyi, tokat atma olayından bir gün geçmeden, Kamutay (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop verdi.

Şu https://www.ensonhaber.com/gundem/mustafa-sentoptan-salihe-aydeniz-tepkisi-dokunulmazligi-kaldirilmadi linki lütfen tıklayın, okuyun.

 

Kadın Milletvekilinin, polisi tokatlaması olayından iki-üç gün geçmemişti ki, bu defa bir polis amiri, bir erkek Milletvekiline tokat atmadan beter sözler etti, davranışlar sergiledi, tehditler savurdu! https://kronos35.news/tr/polisten-kizilayin-gobeginde-milletvekili-yenerogluna-tehdit-haddini-bileceksin-adam-gibi-konus-lan/

Olay 17 Haziran 2022 Cuma günü oldu.

Cumhur İttifakı ortakları AKP, MHP, BBP, Vatan Partisi ve yandaşları dışında, herkes tepki verdi.

Olayın yaşandığı günden şu güne kadar, tepki vermeyenlerden biri de Kamutay’ın AKP’li Başkanı, Tekirdağ AKP Milletvekili, Anayasa Hukukçusu, Prof. Dr. Mustafa Şentop’tu!

İmam Hatip kökenli Şentop neden sessiz kalmıştır, kalmaktadır?!

Bir-iki tümcelik söz neden etmemiştir, etmemektedir?!

Poliste tokat atan kadın Milletvekili olayında gösterdiği duyarlılığı, polis amirinin hakaretler yağdırdığı, tehditler savurduğu erkek Milletvekili olayında neden göstermedi, göstermemektedir?!

İki Milletvekili de, Şento’un Başkanlığını yaptığı Kamutay’ın üyesi değiller mi?!

Neden bu ayrım?!

 

Neden Başkan Şentop, neden?!

 

Sormak, bilgilenmek isterim:

Cumhur İttifakı ortaklarından AKP’den veya MHP’den bir Milletvekili, görevli polis memuruna tokat atsa, Kamutay Başkanı Şentop tepki verecek, yergilerde bulunacak mıydı?!

Ya da…

Cumhur İttifakı ortaklarından AKP’den veya MHP’den bir Milletvekili, bir polis amiri tarafından –ki, asla cesaret edemez, böyle de bir olay olmaz- hakarete uğrasa, tehdit edilse, Kamutay Başkanı Şentop, sessiz kalabilecek miydi?!

 

İki soruya benim yanıtım:

Olası değil!

 

Neden olası olmadığını, Şentop da, herkes de biliyor!

Belki Şentop’un, herkesin bildiğinden haberi yok!

Haberi olsun.

 

Bütün bunlar…

Sandıkta “oy”a dönüşecek, Şentop’u “Milletvekilliği”nden edecek! Şentopgilleri iktidardan düşürecek/indirecek, siyasi yaşamın dışına kaldırıp atacak!

Bu da ülkenin ve halkın hayrına olacak!

Gözün aydın ülkem!

Gözün aydın halkım!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.