TORUNLARININ, SOYADLARINI KULLANMAYACAKLARI DEDELER, BÜYÜKBABALAR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Sakat, çirkin “Milletin a… koyacağız” sözünün sahibi, iş insanı ekininden (kültüründe) yoksun Mehmet Cengiz, 21 Temmuz 2022 Perşembe günü Türk basınına yansıyan haberde, gene aynı sakatlık ve çirkinlikte laf etmiş!

Şu https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/cengiz-insaattan-cennet-koyu-aciklamasi-danistay-karari-bizi-etkilemiyor-7261547/ linki tıklayıp haberi okuduğunuzda, siz de, benim gibi tepki verecek, yereceksiniz.

 

Sözcü Gazetesi’nin www.sozcu.com.tr internet sitesinde haberi okur okumaz, Twitter hesabımdan ve Facebook sayfamdan aynı gün, saat 12.25’te şu paylaşımda bulundum:

AĞZINDAN ÇIKANI KULAĞIN DUYUYOR MU?!

ASLA EDİLMEMESİ GEREKEN BÖYLE BİR ABUK SABUK, SUÇ İÇEREN SÖZÜ NASIL EDERSİN?!

SAVCILAR HAREKETE GEÇMELİ!..

 

Tanrı aşkına “Danıştay’ın kararı bizi etkilemiyor” demek ne demek yahu?!

 

İktidar tarafından “korunup kollanan, beslenen, ihya edilen” özelliği dışında sıradan bir vatandaş böyle bir sözü nasıl eder?!

Hadi diyelim “Ben, Anayasa Mahkemesi’nin … kararına saygı duymuyorum. Anayasa Mahkemesi’nin … kararı benim için yok hükmündedir” sözlerini eden siyaset ve devlet adamlarından etkilendi, söyledi…

Ülkenin Cumhuriyet Savcıları aynı dakikalarda yargı sürecini başlatıp yakasına yapışmalıydı!

 

Sıkılmadan ettiği “Milletin a… koyacağız” sözüyle ilgili yargı süreci başlatılmaması, beni “Bu sözü de, söylenmekle kalacak!” kanısına itti!

Umarım ve dilerim bu kez, ilki gibi olmaz!

 

Mehmet Cengiz ve gibiler ne kadar “ayrıcalık”lı olsalar da, bilge ve duyarlı Türk halkının “vicdan yargısı”nda “mahkum”durlar!

 

Adalet”, Türk halkında, saygı duyulan yüce bir değerdir!

Ona saldırı, meydan okuma, Türk halkının kabul etmeyeceği, tepkisiz kalmayacağı eylemdir!

Bugün olmazsa, yarın…

Yarın olmazsa, öbür gün…

Mutlaka bir gün Mehmet Cengiz ve gibiler, yargılanacaklar, hak ettikleri cezaları alacaklar, hüküm giyecekler/mahkum olacaklar, cezalarını resmen ve fiilen çekecekler!

Ve de…

Çekmeliler!..

 

Türk halkı kadar, Mehmet Cengiz’in ve Mehmet Cengizlerin torunları da dedelerini, büyükbabalarını çok kötü anımsayacaklar, anacaklar!

Dahası…

Onların soyadlarını kullanmayacaklar!

Haklılar da!

Çünkü…

Soyadlarını taşımaktan utanacaklar!

Toplumdan dışlanmaktan kaçınacaklar!

Yaşamsal önlem amaçlı –zorunlu olarak- soyadı değişimine gidecekler!

 

Mehmet Cengiz ve gibiler, torunlarına böyle bir “lanet miras” bıraktıklarının/bırakacaklarının ayırtında (farkında) değiller!

Olsunlar!

 

Ha…

Olurlar mı?

Bilemem…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.