KILIÇDAROĞLU 11 GÜNDE NE YAPMALI?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

AKP ağırlıklı Cumhur İttifakı 14 Mayıs 2023 Pazar günkü Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde gene yaptı yapacağını!

Halk iradesine gene parmak soktu!

Bu kez ayrıca ıslak imza sonucunu engellemek, geciktirmek için itiraz üstüne itiraz kurnazlığına gitti!

 

Millet İttifakı ne yaptı?

Sandıkların korunmasına, ıslak imza alınmasına odaklandı, AKP’nin ve Cumhur İttifakı’ndaki bileşenlerinin yapabileceklerini öngöremedi, iki milyon civarında oy kaymalarına karşın Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kaldığını açıkladı; bununla yetinmedi, bu sonucun kesin olduğunu özellikle vurguladı!

Aceleleri neydi?!

Tanrı aşkına, Ankara CHP Milletvekili deneyimli siyasetçi Levent Gök’ün “Esas seçim şimdi başlıyor” https://halktv.com.tr/siyaset/son-dakika-chpden-ikinci-tur-aciklamasi-esas-secim-simdi-basliyor-739414h demesi ne demek?!

 

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı, partim CHP’nin Genel Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğrularına, yanlışlarına ne bu yazımda, ne bundan sonraki yazımda değinmeyeceğim, 28 Mayıs 2023 Pazar gününden sonraki günlerde değineceğim.

Ancak…

Millet İttifakı ortaklarından Deva Partisi’den, Atatürkçü askerler uydurma suçlarla tutuklanıp yargılanırken, o zaman AKP iktidarının Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in, CHP listesinden Ankara 1’inci Bölge 4’üncü sıradan aday gösterilmesine karşı çıkmaması, bu konudaki haklı yergilere, tepkilere, Ergin’nin adaylığının partisi Deva’nin içişleri olduğunu, buna karışamayacaklarını söylemesi –daha başkaları da var- doğru ve şık değildi!

Tam burada sorayım:

İttifak içindeki partilerden biri, 21 Nisan 2019 günü Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu Köyü’nden, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada üç arkadaşıyla birlikte şehit olan Er Yener Kırıkcı’nın cenaze töreninde kendisini linç etmek isteyenlerden biri, örneğin yumruk atan inek hırsızı –eyleminden sonra eli öpülen, korunup kollanan- Osman Sarıgün’ü, CHP listesinden kazanacak ilden ve sıradan aday gösterilmesi dayatsaydı, ona da mı sessiz kalınacaktı, boyun eğilecekti?!

 

Geçiyorum…

 

Mitinglerinde hep “ben” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, hiç CHP’den söz etmedi ve hiç CHP’ye oy istemedi!

Ama ortaklardan örneğin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı mitinglerinde her keresinde “Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e” dedi, arkasından partisinin adını söyledi durdu!

Başka söyleyip duranlar da vardı!

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş da konuşmalarında ne 28’inci dönem Milletvekili Seçimi’ne değindi, ne CHP’ye oy istedi!

Atatürk, hiç birinde yoktu!

Kılıçdaroğlu’nda da!..

Neden acaba?!

 

Ben, 14 Mayıs 2023 seçiminde ve sürecinde gördüm ki…

Kılıçdaroğlu…

Sözde deneyimli, kurmay siyasetçiler ve de danışmanlar tarafından kuşatılmış!

Oysa yalnız!

Kılıçdaroğlu’nun, siyasa/siyaset üreten kadrosu da yokmuş!

 

Bugün 17 Mayıs 2023 Çarşamba; ikinci turun yapılacağı 28 Mayıs 2023 Pazar gününe 11 gün var.

Kılıçdaroğlu bu 11 günde ne yapmalı?

Bana göre, aynı zamanda önerim:

Sözde deneğimli, kurmay siyasetçilerden, siyasi konularda hiçbir şey bilmeyen, öngörü yoksunu danışmanlardan ve başka kadrolardan arınacak; dünya lideri Kemal Atatürk’e, O’nun CHP’sine, O’nun devrim ve ilkelerine dönecek, sıkıca sarılacak; görsel sunumlarında/paylaşımlarında NUTUK’tan söz edecek, alıntılar yapacak; GENÇLİĞE HİTABE’yi okuyacak; diplomasi dilini bırakacak, anlaşılır halk diliyle konuşacak; muhalefette iken söylediklerini iktidarın kopya ettiğini, muhalefette söylediklerini iktidara yaptıranın, iktidarda yapacaklarının somut belgesi, kanıtı olduğunu bıkmadan anlatacak vb…

 

Yazımı, dün (16 Mayıs 2023 Salı) saat 20.22’deki paylaşımımla bitireyim:

 

“DİP DALGA”DAN YÜKSELEREK GELEN SES:

“İKİNCİ TURDA YÜZDE 70’LE KILICDAROĞLU’NA KAZANDIRACAĞIZ!..”

ÖNEMSİYORUM, CİDDİYE ALIYORUM!..

NOT ETTİM PAYLAŞTIM, LÜTFEN SİZ DE NOT EDİN PAYLAŞIN!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1658523289822560258/analytics  

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.