MERAL AKŞENER, TARİHÇİ OLSAYDI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in biyografında şöyle yazar:

 

“… İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdikten sonra doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesinde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu…”

 

Tarih Doktoralı Meral Akşener, 7 Mart 2023 Salı gecesi, Haber Turk (Haber Türk değil) TV’de Fatih Altaylı’nın “Teke Tek” programında, ailenin şımarık küçük kızı gibi davranarak, “Söz. Bir daha yapmayacağım” https://www.haberturk.com/meral-aksener-den-teke-tek-te-fatih-altayli-ya-aciklamalar-3571629 (linki tıklayıp videoyu izlerseniz göreceksiniz) demesi yetmemiş, “Ben tarihçiyim” sözcüklerini söyleyip durdu!

Nasıl Doktoralı Tarihçi ki “… ben bir tarihçiyim, Lozan görüşmelerini babamın amcasının anlatımlarından bilirim” tümcesini ediyor!

 

Meral Akşener, “bir tarihçi”, hele de “Doktoralı Tarihçi” olsaydı…

Kocaeli Üniversitesi’nde “Bölüm Başkanlığı” yaptığı “İnkılap Tarihi”ni bilirdi!

Dünya lideri Kemal Atatürk’ümüzün Milliyetçiliğini bilirdi!

Albay Alparslan Türkeş’in Milliyetçiliğinin, Atatürk Milliyetçiliğinin zıttı olduğunu bilirdi!

 

Meral Akşener eğer iki Milliyetçilik arasındaki derin ayrılığı, ayırtı bilseydi, Alparslan Türkeş Milliyetçisi değil, Atatürk Milliyetçisi olurdu!

 

Kocaeli MHP İl Başkanı –merhum- abisinin etkisinde kalarak, Alparslan Türkeş Milliyetçisi olan Doktoralı Tarihçi, Siyasetçi Meral Akşener, içinde yer aldığı “Millet İttifakı”nın “Cumhurbaşkanı adayı” konusunda 2 ve 3 Mart 2023 (Perşembe-Cuma) günlerinde izlediği “yanlış siyasa”nın, “Milliyetçi anlayışı”ndan kaynaklandığını kavrardı.

 

Meral Akşener’e, gerçeğe, gerçek bilgiye ulaşmasını önereceğim.

 

Biliyorum, Meral Akşener önerime sinirlenip köpürecek!

Eyvallah!

Ben gene de, 3 Mart 2023 Cuma günü düzenlediği basın toplantısında ettiği sözleriyle kendisinin ve partisinin siyasi yaşamını bitiren Meral Akşener’in önerimi değerlendirmesini, dikkate almasını isteyeceğim.

Yararına olur.

 

Belirtmeliyim ki…

Alparslan Türkeş Milliyetçilerinin topluma yerleştirdikleri bir yanlış var: Kendilerini “Türk Milliyetçisi” olarak tanımlıyorlar, tanımlatıyorlar!

 

Alparslan Türkeş Milliyetçisi olduğu için, Meral Akşener de kendisini “Türk Milliyetçisi” tanımlamış, tanımlatmıştır!

Alparslan Türkeş Milliyetçilerini de!..

Yani…

Bir yanlışın topluma yerleşmesinde, Meral Akşener de pay sahibidir!

 

Bu ülkenin, bu halkın Milliyetçisi yok mu?

Var.

Onlar, Atatürk Milliyetçiliğine sımsıkı sarılan, Atatürk Milliyetçiliğinin ne olduğunu ayrıntılarına kadar bilen Atatürkçülerdir!

 

Meral Akşener, Atatürk Milliyetçisi olsaydı, Türk Milliyetçilerinin, Alparslan Türkeş Milliyetçilerinin değil, Atatürk Milliyetçisi Atatürkçüler olduğunu bilirdi; siyasi yanlışlar, siyasi zikzaklar yapmazdı!

 

Ve…

8 Mart 2023 Çarşamba günlü “KILIÇDAROĞLU, AKŞENER’İ, VALLAHİ DE HİÇ TANIMAMIŞ!..” https://bakikarakol.com/kilicdaroglu-akseneri-vallahi-de-hic-tanimamis/ başlıklı yazımın ilk paragraflarında değindiğim, Zafer Partisi Genel Başkanı Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın, Meral Akşener’le ilgili “Meral Akşener’in siyasal kampanyasını yöneten yönetici, seçimlerden bir ay önce Meral Akşener’in kendisini Ankara’ya çağırıp genel merkezde dinlenmeyen odaya götürüp ‘Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Bana gerekçesini sorma’ dediğini, ben partiden ayrıldıktan sonra bana anlattı. ‘Bunu açıklarsanız inkar ederim’ dedi. Bir de şunu ekledi: ‘Ben bu açıklamayı İstanbul’da seçimlerden üç gün sonra yaptım ve Meral Akşener telefonla beni tehdit etti’ dedi. Meral Akşener de, ben de, bu kişinin kim olduğunu biliyoruz. Meral Akşener’in hiçbir tehdidinden korkma. Çık ve açıkla kardeşim. Türk halkına borçlusun.” sözleri bende “14 Mayıs 2023 sürecinde de, 2018’dekinin aynısını yapar mı?!” sorusunu yarattı; kaygılanmama, beklenti içine girmeme neden oldu!

Kafamda öyle bir sorunun, kaygının, beklentinin oluşması, Meral Akşener’in siyasi anlayışından kaynaklandığını söylemeliyim!

 

Meral Akşener, Tarihçi ve Atatürk Milliyetçisi olsaydı, bunu da anlardı!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.