ORTALIK FENA KARIŞACAK GİBİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Ayyüce ve Ahmet Kutalmış Türkeş’in anneleri Seval Türkeş, merhum Alparslan Türkeş’in ikinci eşidir.

(Alparslan Türkeş’in ilk eşi, 1940 yılında evlendiği, Ayzit, Umay, Selcen, Sevenbige ve Yıldırım Ertuğrul Türkeş’in, 1974 yılında ölen anneleri, IspartaMuzaffer Hanımdır.)

İkinci eş ve iki çocuğu, 4 Nisan 1997’de ölen MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türk adına kurdukları “Alparslan Türkeş Vakfı” organizasyonuyla, 25 Kasım 1917 Kıbrıs Lefkoşe doğumlu Alparslan Türkeş’i, 104’üncü yaş gününde anmak istedi.

Anımsanacaktır; 28 Kasım 2021 Pazar günü, Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin salonlarından birinde gerçekleşen anma toplantısında olaylar çıkmıştı ve dünkü OĞUL “AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ”İN, EŞ “SEVAL TÜRKEŞ”İN, BAHÇELİ İÇİN SÖYLEDİKLERİ!.. https://bakikarakol.com/ogul-ahmet-kutalmis-turkesin-es-seval-turkesin-bahceli-icin-soyledikleri/ başlıklı yazımda işlemiştim.

 

Dün gördüm ki, iki taraf arasındaki tartışı daha bir alevlenmiş!

 

Seval Türkeş, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pelivan’a konuşmuş, “Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü. Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz.”

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/baris-pehlivan/seval-turkes-bahceli-evimize-savas-acti-1888791 demiş.

 

29 Kasım 2021 Pazartesi günü @KutalmisTurkes sosyal basın hesabından “Bebek katili apoyu idamdan kurtaran sen! Terörist dediğin HDP’lilerle elele tutuşan, sımsıcak gülücükler saçan sen! Alparslan Türkeş sayesinde oturduğun koltuktan Türkeş’i anma toplantısına saldırı yaptıran sen! Acaba neden bugüne kadar bir tane PKK’lıya bile saldırı yaptırmadın!?” https://twitter.com/KutalmisTurkes/status/1465297068189270029 Tivitini atan 24’üncü Dönem (28 Haziran 2021 – 23 Nisan 2015) İstanbul AKP Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, bir gün sonra da (dün, 30 Kasım 2021 Salı) Alparslan TÜRKEŞ’İN anıldığı toplantıya, Mykonos adasından topladığın parlak oğlanları gönderip, TÜRKEŞ’in resimlerini parçalatacaksın, dua okunmasına engel olacaksın, Türkeş’e sövenleri yardımcın yapıp ülkücüyüm diye nara atacaksın; SEN MÜNAFIKSIN VE ALÇAKSIN! SIÇANLAR TOPLULUĞU!” *

https://twitter.com/KutalmisTurkes/status/1465583414053158912 Tivitini; aynı gün Eğer bu saldırı Türgev vakfı gibi bir vakfın toplantısında yapılsaydı kapıda bekleyen polis saldırganları gözaltına alır mıydı almaz mıydı! Kavmiyetcilik ve iki yüzlülük budur işte. Hiç kimse hiç bir makamda sonsuza dek kalmaz!

@suleymansoylu

@abdulhamitgul

@adalet_bakanlik

https://twitter.com/KutalmisTurkes/status/1465619040244846595 ikinci Tivitini paylaşıyor.

 

Tartışıya, uzun süredir ortalarda görülmeyen Ankara AKP Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, @TugrulTurkes sosyal basın hesabından “Her zaman ifade ettiğim gibi babamın partisi; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve onun muhterem Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye yönelik saldırılar ancak Türkiye düşmanlarını sevindirir. Herkesin kırk kere düşünüp bir kere konuşmasını tavsiye ederim.”

https://twitter.com/TugrulTurkes/status/1465619942783557634 diye yazarak, katılıyor.

 

“Ortalık fena karışacak” diye düşündüm ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Seval Türkeş ile Ahmet Kutalmış Türkeş’e vereceği yanıtı merak ettim.

 

Bahçeli’nin, partisinin dünkü grup konuşmasını tv’den canlı yayından izlemedim, www.mhp.org.tr internet sitesinin http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4917/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_30_Kasim.html linkinden okudum.

Tıklayıp okuduğunuzda, benim gibi siz de “yanıt” diye bir şey bulamayacaksınız.

Ancak…

Bahçeli’nın “Evimizin camına iki de bir taş atanın da alnını karışlamak, haddini bildirmek ana vazifemizdir” tümcesi dikkatimi çekti.

Yoksa yanıt bu muydu?

 

Çok geçmedi…

Bahçeli, grup konuşması bitiminde gazetecilerin Alparslan Türkeş’i 104’üncü yaş gününde anma toplantısında yaşananları anımsatıp sormaları üzerine “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var” yanıtını veriyor.

Ne alakaysa!

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mansur Yavaş, @mansuryavas06 basın hesabından açıklamada bulunuyor.

Yavaş, “Kamuoyuna saygıyla duyurulur” sözcükleriyle başlayan açıklamasında aynen şöyle yazıyor:

“Milletimizin iradesi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemin ardından, bu makamın getirdiği sorumluluk ve prensiplerim gereği 2,5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim.

Bu sorumluluk ve prensip gereği, bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim.

Hemşehrilerime söz verdiğim üzere sadece ve sadece 6 Milyon Ankaralının mutluluğu ve huzuru için yaptığım çalışmalara aynen devam edeceğim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

https://twitter.com/mansuryavas06/status/1465724485001224202

 

İzniniz olursa yazımı, Bahçeli’nin dünkü grup konuşmasından seçtiğim şu birkaç tümcesiyle bitireceğim:

Temiz bir dil kullanmak, empati kurmak, erdemli olmak, meseleleri geniş bir açıyla ele almak öncelikle siyasi partilerin, sonra da herkesin müşterek sorumluluğudur.

Birbirimizi suçlayarak, birbirimize düşman muamelesi yaparak kin ve öfkelerimizi yarıştırmak Türkiye’ye yapılabilecek en büyük kötülüktür.

Aklıselim ve kalbiselim çizgisinden savrulmanın bedeli herkes için ağır olacaktır.

1882’den 1954’e kadar aralıksız 72 yıl borç ödedik.

Millet vicdanında tükenmez bir hazine vardır ki, o da ahlakındaki saflık ve bozulmamışlıktır.

Vatandaşlarımızın ekonomik sorunlarından istifade ederek servetlerine servet katmanın peşinde olan izansızlarla kıran kırana bir mücadelenin yapılması gerektiğine inanıyor, ezcümle bunu ümit ediyoruz.

Bizim temennimiz, herkesin elini taşın altına koymasıdır.

Karanlıktan şikayet etmek yerine bir mum da biz yakabiliriz.

Biz kayyum değiliz, Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

Unutmayınız ki, bir defa satan her zaman satar, kendi arkadaşlarına ve partisine ihanet eden fırsatını bulursa milletine ihanet etmekten de kaçınmaz.

Zillet ittifakını uyarıyorum, sokaklarda gelecek aramayın.

Türkiye sokakta bulunmadı, sokakta kurulmadı, size de inşallah bırakılmayacaktır.

Geleceğimizi ipotek ettirmeye kimsenin hakkı yoktur.

Alkışlarla İmparatorluk koltuğuna oturup, daha sonra Cumhuriyet’e son veren Roma Sezarlarının devri çoktan kapanmıştır.

Aristo’nun zorba yönetim halk desteğine dayanır düşüncesi dönemine ait bir tespittir ve bize göre fasa fisodur.

 

* Bu Tivit üzerine dün saat 13.38’de @BakiKarakol hesabımdan şu paylaşımda bulundum:

O OOO!.. ÇOK SERT!.. ÇOK SERT!.. OLMAZ!.. OLAMAZ!.. OLMAMALI!.. İKİ TARAF İÇİN DE!.. HERKES İÇİN DE!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1465631332042788865

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.