OĞUL “AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ”İN, EŞ “SEVAL TÜRKEŞ”İN, BAHÇELİ İÇİN SÖYLEDİKLERİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş 25 Kasım 1917 Kıbrıs Lefkoşe doğumludur; 4 Nisan 1997’de Ankara’da ölmüştür.

Adına, ailesi “Alparslan Türkeş Vakfı”nı kurmuştur.

 

Oğullarından Ahmet Kutalmış Türkeş’in başkanlığındaki vakıf, 104’üncü doğum gününde “Alparslan Türkeş’i anma toplantısı” düzenler.

Konuşmacılar, MHP eski Genel Başkanı Muhittin Çolak, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici ve MHP eski Milletvekili Ali Uzunırmak’tır.

 

www.gazeteduvar.com.tr internet gazetesinin 28 Kasım 2021 Pazar günlüMHP’li başkan hedef gösterdi, Türkeş anmasına 50 kişilik grup saldırdı” https://www.gazeteduvar.com.tr/mhpli-baskan-hedef-gosterdi-turkes-anmasina-50-kisilik-grup-saldirdi-haber-1543532 başlıklı haberine göre, Ankara MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ, bir gün önce sosyal basın hesabından paylaşımda buludu:

“Alparslan Türkeş Vakfı Başbuğumuzu Anma programı düzenleyecekmiş! Konuşmacılar:
Muhittin Çolak,Şevket Bülent Yahnici, Ali Uzunırmak. O Halde Soruyoruz?
Muhittin Çolak, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i 5 bin dolara satmadın mı? Şimdi çıkıp hangi yüzle Başbuğumuzu anlatacaksın. Ş. Bülent Yahnici, Kayınbaban Dündar Taşer Bey ve Başbuğumuzun kabrine gidip de bir dua okudun mu? Şimdi çıkıp Başbuğumuza olmayan vefanı mı anlatacaksın. Ali Uzunırmak, Başbuğumuzun Ülkücülük MHP’de olur lafına rağmen davayı satıp İP’ e gitmedin mi? Şimdi çıkıp da davayı, Başbuğumuzu nasıl sattığını mı anlatacaksın.

Bu program için CHP’li belediyelerden destek aldınız mı? Kurduğunuz vakfın sponsoru CHP’li Mansur Yavaş mı? Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir.”

Sav o dur ki, Ankara Yenimahalle Belediyesi’ne ait salonda yapılacak “anma toplantısı”nda kavga çıkmasına, Ankara MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ’un bu paylaşımı neden olmuş.

MHP İl Başkanı Baştuğ’un suçladığı üç kişiden biri, MHP’den ayrılıp İyi Parti’ye geçen Ali Uzunırmak’tır ve sosyal basın hesabından, Baştuğ’a şu yanıtı veriyor:

“Benim siyasi özgeçmişimde Ülkü ocakları/MHP den başka bir şey yazmaz, yazmadı, herhangi geçmiş zamanda Başbuğumuzu ve davayı satanları samimice arayacaksanız yakın çevrelerinize bakacaksınız, milleti MHP’li yapmaya çalışacağınıza, ömrünü MHP’ye vermiş insanları iftira atmayı bırakın.”

 

Acar gazeteci İsmail Saymaz, “Alparslan Türkeş Vakfı”nın Başkanı, 24’üncü Dönem (28 Haziran 2021 – 23 Nisan 2015) İstanbul AKP Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş’le görüşüyor.

Saymaz, söyleşisini dün (29 Kasım 2021 Pazartesi) www.halktv.com.tr’deki köşesinde “Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP’yi ve polisi suçluyor” https://halktv.com.tr/makale/ahmet-kutalmis-turkes-mhpyi-ve-polisi-sucluyor-654625 başlığıyla yayınladı.

Ahmet Kutalmış Türkeş, babasının partisi MHP’den değil de, neden AKP’den Milletvekili olduğunu ve “anma toplantısı”ndaki saldırı ile daha birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Lütfen linki tıklayıp okuyun.

 

Benim asıl ilgimi çeken, Ahmet Kutalmış Türkeş’in, -adını ilk duyduğum- www.tamgaturk.com’a konuşurken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili söyledikleriydi.

www.tamgaturk.com, 28 Kasım 2021 Pazar günlü, spotu “Bugün, Alparslan Türkeş Vakfı‘nın düzenlediği Alparslan Türkeş’i anma etkinliğine düzenlenen saldırıya, Başbuğ Alparslan Türkeş’in aile fertleri tepki gösterdi”, başlığı “Kutalmış Türkeş: Bahçeli’nin Türk Düşmanı Olduğunu Bilirdik, Bir de İslam Düşmanıymış” https://www.tamgaturk.com/kutalmis-turkes-bahceli-nin-turk-dusmani-oldugunu-bilirdik-bir-de-islam-dusmaniymis/41136/ olan haberinde “Ankara’da düzenlenen Alparslan Türkeş Anması etkinliğine saldırı düzenlendi. MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ’un hedef göstermesinden sonra 50’ye yakın terörist, etkinliğin düzenlendiği salonun kapısında çevik kuvvet polislerinin beklemesine rağmen salona girerek, Başbuğ Alparslan Türkeş’e, Kuran tilavetinden sonra dua edildiği esnada sahnedeki bayrakları alıp protokole saldırdı” diyor, merhum Alparslan Türkeş‘in eşi Seval Türkeş’in “Alparslan Türkeş Vakfı, Başbuğ’un vefatının hemen akabinde kuruldu. Asıl amacı Başbuğ’un mezarının bakımını yapmak ve hatırasını yaşatmaktır. Ancak Devlet Bahçeli ilk günden beri vakıftan rahatsızdır. İlk günden beri vakfı istemiyor” biçimindeki sözlerine yer veriyor.

www.tamgaturk.com, saldırıdan sonra Seval Türkeş gibi kendilerine konuşan Ahmet Kutalmış Türkeş’in sözlerini ise okurlarına şöyle sunuyor:

”Evvela bir hukuk devletinde kimse kimsenin toplantısını basamaz. Demek ki hukuk devleti değiliz.
Sonra, Başbuğ’un ailesinin kurduğu Alparslan Türkeş vakfı Türkeş anmayacak da, Türkeş’in ajan dediği Bahçeli mi anacak? Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik. Tam Fatiha okunurken etkinlik basmaya adam yolladığına göre aynı zamanda İslam düşmanıymış. 

İşin şu tarafı da var:

Polis bakıyor, izliyor. O kadar saldırı var, bir tane gözaltı yok. Demek ki bu saldırıları İçişleri Bakanlığı organize ediyor.”

 

29 Mayıs 2015 günlü yazılı açıklamasında “Seçim beyannamesinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasası’ndan ‘Türk’  adının çıkarılacağı, ‘Başkanlık sistemi’ adı altında 92 yıllık devletimizin bölünerek, federasyon ve özerk alanlara dönüştürüleceği tuzağını fark ettim” https://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/ahmet-kutalmis-turkes-akpden-istifa-etti-845307/ diyerek, AKP’den istifa eden Ahmet Kutalmış Türkeş’in ve Seval Türkeş’in sözlerine yorumda bulunmayacağım.

Çünkü…

Yeterince açık, anlaşılır.

Nokta…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.